mu
Aktuella sportresultat   www.skillingaryd.nu   www.vaggeryd.nu   www.värnamo.nu
OBS! I de flesta webbläsare uppdateras sidan automatiskt varannan minut
Senast uppdaterat: 12.17
Lördag 14 december 2019
BANDY 2019/2020
Div 2 Småland 19/20  
17.00 Skirö B - Waggeryd
FOTBOLL 2019
IFK Värnamo Luciacup dam  
• Grupp A  
10.00 IFK Värnamo lag vit - Hjortsberga
2–0
10.15 Emmaboda 2 - Smålandsstenar
0–0
11.00 Hjortsberga - Bor
1–0
11.15 Smålandsstenar - IFK Värnamo lag vit
0–2
12.00 Bor - Emmaboda 2
12.15 Hjortsberga - Smålandsstenar
13.00 Bor - IFK Värnamo lag vit
13.15 Emmaboda 2 - Hjortsberga
14.00 Smålandsstenar - Bor
14.15 IFK Värnamo lag vit - Emmaboda 2
• Grupp B
10.30 IFK Värnamo lag blå - Gnosjö
1–0
10.45 Emmaboda 1 - Lagan Blå
4–0
11.30 Gnosjö - Hanaskog/Knislinge
0–0
11.45 Lagan Blå - IFK Värnamo lag blå
12.30 Hanaskog/Knislinge - Emmaboda 1
12.45 Gnosjö - Lagan Blå
13.30 Hanaskog/Knislinge - IFK Värnamo lag blå
13.45 Emmaboda 1 - Gnosjö
14.30 Lagan Blå - Hanaskog/ Knislinge
14.45 IFK Värnamo lag blå - Emmaboda 1
• Råslättscupen  
Dam grupp C  
13.30 Mariebo 2 - Waggeryd
14.00 Waggeryd - Eksjö
14.30 Ulricehamn 2 - Waggeryd
15.15 Waggeryd - Norrahammars GIS
16.15 Waggeryd - BK Häcken
Herr grupp B  
08.00 Visingsö - Egnahem
0–0
08.15 Bankeryd - Klevshult
1–0
08.30 Egnahem - Hook
0–0
08.30 Egnahem - Hook
0–0
08.45 Klevshult - Visingsö
0–0
09.00 Hook - Bankeryd
1–1
09.15 Egnahem - Klevshult
2–0
09.30 Hook - Visingsö
0–1
09.45 Bankeryd - Egnahem
1–0
10.00 Klevshult - Hook
1–1
10.15 Visingsö - Bankeryd
0–0
Herr grupp F  
10.30 Waggeryd - Gällstad
1–1
10.45 Öxnehaga 1 - FC Fyrklövern
0–0
11.00 Gällstad - Gårda
1–1
11.15 FC Fyrklövern - Waggeryd
1–0
11.30 Gårda - Öxnehaga 1
1–1
11.45 Gällstad - FC Fyrklövern
1–1
12.00 Gårda - Waggeryd
1–3
12.15 Öxnehaga 1 - Gällstad
12.30 FC Fyrklövern - Gårda
12.45 Waggeryd - Öxnehaga 1
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Vetlanda - Ryd
18.15 Värnamo - Vimmerby
FOTBOLL
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Hovslätt B
14.00 Skillingaryd - Tenhult B
15.00 Månsarp B - Husqvarna B
16.30 Beduinerna - Aneby
17.00 Östra B - Gränna B
Herrar div 4 västra 2019/2020  
16.00 Alvesta - Hestra
ISHOCKEY 2019/2020  
• Channel one cup  
09.00 Finland - Sverige
13.00 Ryssland - Tjeckien
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.15 Mora - Västerås
18.00 Björklöven - Almtuna
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
14.00 Gislaved - Linköping
14.00 RIG Falköping - Lund
15.00 Lindesberg - Värnamo
17.00 Sollentuna - Svedala
 
Fredag 13 december 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.25 Väckelsång - Moheda
7–4
19.30 Gransholm - Lagan B
13–3
19.30 Växjö U B - Hovmantorp
7–7
19.30 Karo - Hovshaga B
2–6
19.45 Värnamo - Carlshamn
6–8
20.00 Jämjö - Rottne
11–5
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Markaryd/Strömsnäsbruk - Gransholm B
6–5
19.45 Westbo - Värnamo B
13–5
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020
19.00 Bofors Karlskoga - Tingsryd
2–0
19.00 Södertälje - Modo
4–6
19.00 Timrå - Karlskrona
5–1
19.00 Västervik - Kristianstad
0–4
Ishockeytvåan södra A 2019/2020
19.00 Nittorp - Tåreboda
6–3
19.00 Vänersborg - Grästorp
4–5
 
Torsdag 12 december 2019
FOTBOLL 2019
• Europaligan  
18.55 Dynamo Kiev - Lugano
1–1
18.55 Köpenhamn - Malmö FF
0–1
ISHOCKEY 2019/2020
• Channel one cup  
18.00 Ryssland - Sverige
3–4
18.30 Tjeckien - Finland
4–3 fl
Div 3 fortsättningsserie C  
19.00 Tibro - Motala
2–9
19.40 TAIF Löfstad - Falköping
6–3
Div 3 fortsättningsserie D  
19.00 Lenhovda - Rydaholm
6–2
19.00 Frosta - Ronneby
4–3 fl
19.00 Diö - Åstorp
3–8
 
Onsdag 11 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Vita Hästen - Bofors Karlskoga
4–1
19.00 AIK - Kristianstad
2–0
19.00 Modo - Mora
4–3
19.00 Tingsryd - Timrå
2–1 str
19.00 Västerås - Björklöven
2–1 fl
19.00 Almtuna - Västervik
4–1
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Halmstad
3–4
19.00 Vimmerby - HC Dalen
7–3
19.00 Kalmar - Tyringe
3–1
19.00 Hanhals - Troja/Ljungby
5–3
19.00 Kallinge-Ronneby - Tranås
5–3
19.00 Nybro - Mörrum
2–1
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Nittorp - Bäcken
1–2 fl
19.00 Töreboda - Trollhättan
3–2
19.00 Gislaved - Ulricehamn
10–1
19.00 Stenungsund - Mölndal
2–3 fl
19.10 Hisingen - Kungälv
1–0
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Sölvesborg - Värnamo
1–4
19.00 Trelleborg - Alvesta
4–2
19.00 Osby - Mjölby
1–2
19.00 Olofström - Nässjö
7–3
19.00 Boro/Vetlanda - Guts
7–2
19.00 Jonstorp - HA74 Sävsjö
5–2
 
Tisdag 10 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
• Champions hockey league
kvartsfinalet match 2 av 2
 
18.00 Luleå - Lausanne (2–1 match 1)
5–2
Totalt 7–3
19.45 Biel - Frölunda (3–2 match 1)
3–5 fl
Totalt 6–7
19.45 Zug - Mountfield (1–1 match 1)
0–4
Totalt 1–5
20.00 München - Djurgården (1–5 match 1)
0–3
Totalt 1–8
 
Måndag 9 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Västervik - Södertälje
0–3
19.00 AIK - Almtuna
2–3
 
Söndag 8 december 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 4 norra 2019/2020  
15.00 Hovslätt B - Månsarp B
7–5
Herrar div 4 västra 2019/2020  
11.00 Värnamo B - Alvesta
6–8
14.00 Hestra - Ryd
6–5
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Bofors Karlskoga - Kristianstad
7–3
17.30 Karlskrona - Södertälje
3–4 fl
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Troja/Ljungby - Vimmerby
3–2 fl
16.00 Tyringe - Kallinge-Ronneby
2–5
16.00 HC Dalen - Nybro
0–3
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Ulricehamn - Vänersborg
2–8
16.00 Kungälv - Nittorp
6–2
16.00 Gislaved - Hisingen
6–2
17.00 Stenungsund - Grästorp
2–4
17.00 Trollhättan - Bäcken
2–1
17.00 Mölndal - Töreboda
2–5
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Alvesta - Värnamo
3–2
16.00 Sölvesborg - Guts
1–5
16.00 HA 74 Sävsjö - Trelleborg
6–0
16.00 Mjölby - Boro/Vetlanda
7–2
16.00 Jonstorp - Nässjö
4–3
Div 3 fortsättningsserie C  
17.00 Motala - TAIF Löfstad
8–5
17.00 Skillingaryd - Tibro
5–4
Div 3 fortsättningsserie D  
16.00 Ronneby - Lenhovda
6–5
16.00 Åstorp - Frosta
1–4
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
16.00 Engelholm - Lindesberg
3–0
 
Lördag 7 december 2019
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Östra - Craftstaden
3–4
14.00 Vetlanda - Värnamo
5–6 fl
13.00 Vimmerby - Karlskrona
6–14
Herrar div 3 södra 2019/2020  
13.30 Rottne - Karo
8–6
Herrar div 4 norra 2019/2020  
17.00 Aneby - Södra Wättern
2–10
Herrar div 4 västra 2019/2020  
11.30 KF Ljungby - Markaryd/Strömsnäsbruk
13.00 Gransholm B - Älmhult
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Oskarshamn - Örebro
0–2
15.15 Frölunda - HV 71
2–4
15.15 Skellefteå - Leksand
3–2
18.00 Brynäs - Växjö
4–3 fl
18.00 Luleå - Färjestad
3–4
18.00 Malmö - Linköping
0–1 str
Hockeyallsvenskan 2019/2020  

15.15 Björklöven - Modo

4–3 str
18.00 Västervik - Västerås
4–6
Hockeyettan 2019/2020  
15.00 Tranås - Hanhals
4–1
16.00 Mörrum - Borås
6–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
13.00 Linköping - Hylte/Halmstad
0–3
15.00 Svedala - Gislaved
1–3
15.00 Värnamo - Sollentuna
1–3
  25–21, 23–25, 11–25, 20–25
17.30 Lund - Örebro
0–3
 
Fredag 6 december 2019
BANDY 2019/2020
Div 2 Småland 19/20  
19.30 Målilla - Waggeryd
7–5
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
20.00 Stenåsa-Sandby-Gårdby - Ryd
5–2
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Carlshamn - Gransholm
4–1
19.30 Lagan B - Väckelsång
3–4
19.30 Rottne - Karo
spelas 7/12
19.30 Hovmantorp - Jämjö
9–3
19.45 Moheda - Värnamo
12–1
Herrar div 4 norra 2019/2020  
19.00 Forserum B - Skillingaryd
4–9
19.30 Tenhult B - Östra B
9–7
20.00 Husqvarna B - Beduinerna
9–9
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Mora - Karlskrona
3–2 fl
19.00 Tingsryd - Vita Hästen
1–2 fl
19.00 Timrå - Södertälje
5–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Halmstad - Kalmar
1–5
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 HA 74 Sävsjö - Boro/Vetlanda
3–6
15.00 Osby - Olofström
1–5
Div 3 fortsättningsserie D
19.00 Rydaholm - Diö
2–5
   
Torsdag 5 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Malmö - Färjestad
3–4
19.00 Växjö - Örebro
2–0
19.00 HV 71 - Luleå
0–4
19.00 Rögle - Brynäs
4–2
19.00 Linköping - Skellefteå
5–3
19.00 Leksand - Oskarshamn
4–1
 
Onsdag 4 december 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.45 Hovshaga B - Växjö U B
8–5
Herrar div 4 norra 2019/2020  
20.00 Gränna B - Tranås B
12–6
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Karlskrona - Björklöven
3–0
19.00 Södertälje - Mora
3–1
19.00 Almtuna - Bofors Karlskoga
3–5
19.00 Modo - Västervik
1–4
19.00 Västerås - AIK
4–3 fl
19.00 Kristianstad - Tingsryd
0–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Mörrum - Vimmerby
1–4
19.00 Tyringe - Tranås
1–3
19.00 Kallinge-Ronneby - Troja/Ljungby
4–2
19.00 Nybro - Halmstad
3–5
19.00 Kalmar - Borås
4–2
19.00 HC Dalen - Hanhals
2–0
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Trollhättan - Nittorp
4–2
19.00 Kungälv - Vänersborg

0–7
19.00 Grästorp - Gislaved
5–4
19.00 Töreboda - Ulricehamn
2–0

19.00 Bäcken - Stenungsund

10–1
19.00 Mölndal - Hisingen
7–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Värnamo - Jonstorp
0–4
19.00 Guts - Olofström
2–5
19.00 Trelleborg - Osby
0–5
19.00 Alvesta - Sölvesborg
2–1 fl
19.00 Nässjö - Mjölby
0–5
 
Tisdag 3 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
• Champions hockey league - kvartsfinaler  
18.00 Mountfield - Zug
1–1
18.00 Frölunda - Biel-Bienne
2–3
18.00 Djurgården - München
5–1
20.15 Lausanne - Luleå
1–2
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Vita Hästen - Timrå
1–2
 
Måndag 2 december 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 AIK - Karlskrona
5–6 fl
19.00 Björklöven - Mora
3–0
 
Söndag 1 december 2019
BOWLING 2019/2020
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
13.00 Clan F - Team Värnamo F 2
13–7
14.40 Pondus - Team Värnamo F 2
13–7
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020
14.00 Karlskrona - Craftstaden
7–11
Herrar div 4 norra 2019/2020
14.30 Tranås B - Tenhult B
9–4
Herrar div 4 västra 2019/2020
13.30 KF Ljungby - Gransholm B
uppskjuten
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Vita Hästen - Almtuna
2–1
15.00 Kristianstad - Timrå
1–3
17.30 Bofors Karlskoga - Modo
7–0
17.30 Tingsryd - Västerås
2–3
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Hanhals - Kallinge-Ronneby
1–7
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Vänersborg - Mölndal
5–4
16.00 Nittorp - Töreboda
spelas 13/12
16.00 Gislaved - Kungälv
6–5 fl
17.00 Stenungsund - Trollhättan
2–3 fl
16.00 Hisingen - Bäcken
1–4
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Sölvesborg - Trelleborg
6–0
16.00 Olofström - HA 74 Sävsjö
7–4
16.00 Boro/Vetlanda - Värnamo
4–7
16.00 Jonstorp - Alvesta
4–0
16.00 Osby - Nässjö
4–2
16.00 Mjölby - Guts
2–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
15.00 Örebro - Svedala
3–0
   
Lördag 30 november 2019
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
10.00 Skillingaryds IS - Kvänum
14–8
Sydallsvenskan 2019/2020
10.00 Forsheda BK - BK Cahoot
9–11
16.20 Forsheda BK - Olofströms BS
15–5
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
10.00 BK Full House F1 - Forsheda BK F
13–7
10.00 Bockarna - Team Värnamo
7–13
13.40 Heberg - Team Värnamo
11–9
14.00 BK Ohm - Forsheda BK F
15–5
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020
10.00 Huskvarna BK - Skillingaryds IS
10–10
10.00 Södra - Team Värnamo F 1
9–11
11.40 Jönköpings BK - Skillingaryds IS
10–10
14.00 Eksjö - Team Värnamo F 1
9–10
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Ryd - Östra
2–3
17.00 Stenåsa-Sandby-Gårdby - Vimmerby
2–6
Herrar div 4 norra 2019/2020  
15.00 Månsarp B - Södra Wättern
6–15
16.30 Beduinerna - Hovslätt B
10–10
17.00 Östra B - Skillingaryd
12–4
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.00 Leksand - Rögle
3–2
15.15 Skellefteå - Malmö
4–3
15.15 Oskarshamn - Växjö
1–2
18.00 Linköping - Luleå
1–3
18.00 Färjestad - Frölunda
4–1
18.00 Örebro - Djurgården
2–5
18.00 HV 71 - Brynäs
3–2
Hockeyettan 2019/2020  
15.00 Vimmerby - Tranås
1–4
15.00 Borås - HC Dalen
6–1
16.00 Halmstad - Tyringe
5–3
16.00 Nybro - Troja/Ljungby
0–6
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  

13.00 Hylte Halmstad - Värnamo

3–1
14.00 Gislaved - Lund
1–3
14.30 Falköping - Svedala
3–0
15.00 Lindesberg - Linköping
3–1
17.00 Sollentuna - Engelholm
2–3
 
Fredag 29 november 2019
BANDY 2019/2020
Div 2 Småland 19/20  
19.30 Waggeryd - Åby/Tjureda B
UPPSKJUTEN
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
20.00 Kalmarsund U - Vetlanda
5–1
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.00 Gransholm - Moheda
5–3
19.30 Carlshamn - Lagan B
4–1
19.30 Karo - Jämjö
7–8
19.30 Hovmantorp - Hovshaga B
4–4
19.45 Värnamo - Väckelsång
5–7
Herrar div 4 norra 2019/2020  
19.00 Forserum B - Gränna B
4–11
20.00 Husqvarna B - Aneby
10–14
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Markaryd/Strömsnäsbruk - Öjaby
3–13
19.30 Ryd - Värnamo B
14–4
19.45 Alvesta - Westbo
6–7
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Mora - Västervik
3–1
19.00 Almtuna - Kristianstad
5–1
19.00 Södertälje - AIK
5–0
19.00 Karlskrona - Bofors Karlskoga
3–6
19.00 Västerås - Vita Hästen
3–2
19.00 Timrå - Björklöven
1–4
19.00 Modo - Tingsryd
5–2
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Kalmar - Mörrum
1–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Ulricehamn - Grästorp
1–2
19.00 Töreboda - Stenungsund
3–4
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Sölvesborg - Osby
2–3 fl
19.00 Alvesta - Boro/Vetlanda
6–3
 
Torsdag 28 november 2019
FOTBOLL 2019/2020  
• Europaligan  
21.00 Malmö FF - Dynamo Kiev
4–3
Malmö FF går vidare från gruppen  
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Brynäs - Linköping
3–1
19.00 Växjö - HV 71
2–4
19.00 Frölunda - Oskarshamn
4–1
19.00 Djurgården - Leksand
2–0
19.00 Luleå - Örebro
4–1
19.00 Färjestad - Skellefteå
4–2
19.00 Rögle - Malmö
4–3 fl
 
Onsdag 27 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Karlskrona
3–1
19.00 AIK - Västervik
1–3
19.00 Vita Hästen - Södertälje
3–2
19.00 Bofors Karlskoga - Björklöven
2–5
19.00 Västerås - Timrå
4–2
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Mörrum - Halmstad
6–3
19.00 Tranås - Nybro
3–4 fl
19.00 Troja/Ljungby - Borås
0–1
19.00 Tyringe - Hanhals
2–3 fl
19.00 Kallinge-Ronneby - Vimmerby
1–2 str
19.00 HC Dalen - Kalmar
1–3
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Nittorp - Ulricehamn
5–2
19.00 Bäcken - Vänersborg
3–4 fl
19.00 Mölndal - Gislaved
4–5 str
19.00 Kungälv - Grästorp
5–2
19.00 Trollhättan - Hisingen
5–0
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Guts - Nässjö
6–0
19.00 Värnamo - Olofström
3–4 fl
19.00 Trelleborg - Jonstorp
2–4
19.00 HA 74 Sävsjö - Mjölby
6–5
 

 

Tisdag 26 november 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Växjö U B - Rottne
6–5
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
19.00 HV 71 - Örebro
1–4
Hockeyallsvenskan 2019/2020
19.00 Tingsryd - Mora
5–3
19.00 Almtuna - Modo
2–0
 
Måndag 25 november 2019
INGA MATCHER
 
Söndag 24 november 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 4 norra 2019/2020  
15.00 Hovslätt B - Husqvarna B
6–7
Herrar div 4 västra 2019/2020  
17.00 Älmhult - Markaryd/Strömsnäsbruk
17–1
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Västervik - Vita Hästen
1–3
15.00 Södertälje - Västerås
1–3
15.00 Timrå - Bofors Karlskoga
3–1
15.00 Björklöven - Kristianstad
3–1
15.00 Almtuna - Mora
5–6
17.30 AIK - Tingsryd
1–4
17.30 Karlskrona - Modo
2–5
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Grästorp - Mölndal
5–6 str
16.00 Ulricehamn - Kungälv
3–1
17.00 Stenungsund - Nittorp
3–4 fl
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Boro/Vetlanda - Trelleborg
5–3
16.00 Mjölby - Värnamo
4–1
16.00 Olofström - Alvesta
4–1
16.00 Osby - Guts
0–5
16.00 Jonstorp - Sölvesborg
4–1
Ishockeytrean Södra D 2019  
16.00 TAIF Löfstad - Virserum
3–7
16.00 Lenhovda - Rydaholm
10–1
16.00 Valdemarsvik - Skillingaryd
1–6
16.00 Åseda - Motala
7–1
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
15.00 Värnamo - Lindesberg
0–3
16.00 Engelholm - Örebro
3–1
 
Lördag 23 november 2019
BANDY 2019/2020  
Div 2 Småland 19/20  
14.00 Månsarp - Waggeryd
9–1
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
10.20 BK Linnéa - Skillingaryds IS
16–4
Sydallsvenskan 2019/2020
12.00 Lund Mamba - Forsheda BK
8–12
  (6981– 6736)
16.00 Femtionian - Forsheda BK
11–9
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
09.00 Thule - Forsheda BK F
11–9
10.40 Playax - Forsheda BK F
12–8
11.00 Borgen - Team Värnamo
10–10
16.20 Bråhög - Team Värnamo
16–4
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Team Värnamo F 2 - BK V 8 F
9–11
11.30 Team Värnamo F 1 - Cyrus
8–12
14.00 Skillingaryds IS - BK V 8 F
19–1
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Vimmerby - Ryd
6–7
14.00 Vetlanda - Stenåsa-Sandby-Gårdby
2–6
17.00 Östra - Värnamo
8–6
Herrar div 3 södra 2019/2020  
14.30 Väckelsång - Gransholm
7–8
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Beduinerna
12–6
14.00 Skillingaryd - Tranås B
22–4
14.00 Gränna B - Tenhult B
6–4
15.00 Månsarp B - Aneby
7–9
17.15 Östra B - Forserum B
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Oskarshamn - Färjestad
3–2
15.15 Linköping - Frölunda
1–4
15.15 Malmö - Brynäs
0–2
18.00 Skellefteå - Rögle
5–2
18.00 Djurgården - Växjö
3–2
18.00 Leksand - Luleå
0–5
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
15.00 Gislaved - Bäcken
7–4
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
13.00 Linköping - Gislaved
0–3
17-00 Falköping - Lindesberg
3–1
17-00 Lund - Hylte/Halmstad
0–3
17.00 Svedala - Sollentuna
1–3
 
Fredag 22 november 2019
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
19.30 Craftstaden - Kalmarsund U
9–3
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Karo - Hovmantorp
5–8
19.45 Moheda - Carlshamn
6–3
19.45 Värnamo - Lagan B
6–5
19.45 Hovshaga B - Rottne
7–2
20.00 Jämjö - Växjö U B
6–7
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.00 Hestra - Värnamo B
9–3
19.30 Öjaby - KF Ljungby
9–5
19.45 Westbo - Ryd
11–1
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Karlskrona - Västervik
4–3 str
19.00 Timrå - Mora
4–3 fl
19.00 Tingsryd - Almtuna
3–2
19.00 Södertälje - Björklöven
2–3 str
19.00 Kristianstad - Vita Hästen
4–3 str
19.00 Modo - AIK
5–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Mörrum - Tyringe
7–4
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Vänersborg - Trollhättan
3–1
19.00 Hisingen - Töreboda
6–11
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Nässjö - HA 74 Sävsjö
3–2
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Rydaholm - Åseda
5–12
 
Torsdag 21 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Örebro - Linköping
2–1
19.00 Luleå - Brynäs
2–1 str
19.00 Malmö - Växjö
5–3
19.00 Frölunda - Leksand
7–1
19.00 HV 71 - Djurgården
4–3 fl
19.00 Rögle - Färjestad
3–4
19.00 Oskarshamn - Skellefteå
2–5
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Virserum - Lenhovda
5–3
19.00 Skillingaryd - TAIF Löfstad
4–0
19.00 Motala - Valdemarsvik
6–2
 
Onsdag 20 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Västerås
4–8
19.00 Vita Hästen - Modo
4–3
19.00 Bofors Karlskoga - Södertälje
7–3
19.00 Tingsryd - Karlskrona
3–2 str
19.00 Almtuna - Timrå
0–3
19.00 Björklöven - Västervik
2–0
19.00 AIK - Mora
3–1
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Tranås
2–5
19.00 Halmstad - HC Dalen
2–5
19.00 Nybro - Kallinge-Ronneby
6–4
19.00 Kalmar - Troja/Ljungby
1–2
19.00 Vimmerby - Hanhals
6–3
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Stenungsund - Ulricehamn
7–3
19.00 Trollhättan - Gislaved
1–4
19.00 Bäcken - Grästorp
4–1
19.00 Nittorp - Hisingen
5–0
19.00 Töreboda - . Vänersborg
5–4
19.00 Mölndal - Kungälv
1–4
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Värnamo - Nässjö
8–5
19.00 Trelleborg - Olofström
4–1
19.00 HA 74 Sävsjö - Guts
5–3
19.00 Jonstorp - Osby
3–4
19.00 Alvesta - Mjölby
1–2

19.00 Sölvesborg - Boro/Vetlanda

3–4
 
Tisdag 19 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020
• Champions hockey league - 1/8-delfinaler  
18.00 Frölunda - Färjestad (3–6 match 1)
8–2
(12–8 totalt)
18.00 Luleå - Bern (3–0 match 1)
4–2
(7–2 totalt)
20.00 Djurgården - Skellefteå (3–3 match 1)
4–1
(7–4 totalt)
 
Måndag 18 november 2019
FOTBOLL 2019
• EM-kval  
20.45 Sverige -Färöarna

3–0
20.45 Malta - Norge
1–2
20.45 Spanien - Rumänien
5–0
 
Söndag 17 november 2019
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
12.00 Vetlanda - Östra
4–11
14.00 Värnamo - Karlskrona
5–3
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Karlskrona - Vita Hästen
1–2 str
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Hanhals - Nybro
1–3
16.00 Kallinge-Ronneby - Borås
4–1
16.00 Tyringe - Vimmerby
4–3 str
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Kungälv - Bäcken
2–5
16.00 Vänersborg - Nittorp
5–1
16.00 Ulricehamn - Mölndal Hockey
2–6
16.00 Gislaved - Töreboda
3–2
16.00 Hisingen - Stenungsund
0–6
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Mjölby - Trelleborg
9–3
17.00 Guts - Värnamo
1–6
16.00 Osby - HA 74 Sävsjö
1–6
16.00 Nässjö - Alvesta
4–7
16.00 Boro/Vetlanda - Jonstorp
4–6
Ishockeytrean Södra D 2019
16.00 Lenhovda - TAIF Löfstad
3–0
16.00 Rydaholm - Motala
4–5
16.00 Valdemarsvik - Virserum
7–2
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
14.30 Lindesberg - Lund

3–1
16.00 Örebro - Sollentuna
3–0
16.00 Engelholm - Svedala
3–0
 
Lördag 16 november 2019
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
14.00 Skillingaryds IS - Team Kungsbacka
uppskjuten
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
11.00 Team Värnamo - Forsheda BK F
12–8
  6556–6452
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
12.40 Team Värnamo F 1 - BK Sture
16–4
  5980–5439
14.20 Team Värnamo F 2 - Skillingaryds IS
9–11
  5362–5372
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Kalmarsund U - Vimmerby
6–0
15.30 Ryd - Craftstaden
2–7
Herrar div 4 norra 2019/2020  
11.30 Gränna B - Skillingaryd
5–5
17.00 Beduinerna - Månsarp B
17.00 Aneby - Hovslätt B
10–9
Herrar div 4 västra 2019/2020  
11.30 KF Ljungby - Älmhult
6–7
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Linköping - Djurgården
4–2
15.15 Leksand - HV 71
0–4
15.15 Luleå - Oskarshamn
3–0
15.15 Växjö - Färjestad
3–2 fl
18.00 Rögle - Frölunda
2–1 fl
18.00 Örebro - Malmö
3–2
18.00 Brynäs - Skellefteå
6–4
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.15 Mora - Bofors Karlskoga
3–6
18.00 Björklöven - AIK
8–1
Hockeyettan 2019/2020  
15.00 HC Dalen - Mörrum
4–3 fl
15.00 Tranås - Kalmar
2–0
16.00 Troja/Ljungby - Halmstad
6–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
15.00 Värnamo - Linköping
0–3
 
Fredag 15 november 2019
FOTBOLL 2019  
EM-kval herrar  
18.00 Norge - Färöarna
4–0
20.45 Rumänien - Sverige
0–2
20.45 Spanien - Malta
7–0
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Gransholm - Värnamo
8–2
19.30 Carlshamn - Väckelsång
5–6
19.30 Lagan B - Moheda
9–8
19.30 Växjö U B - Karo
10–6
19.30 Rottne - Hovmantorp
7–10
19.45 Hovshaga B - Jämjö
9–9
Herrar div 4 norra 2019/2020  
19.30 Tranås B - Östra B
5–14
19.30 Tenhult B - Forserum B
5–3
20.00 Husqvarna B - Södra Wättern
8–12
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.00 Hestra - Westbo
3–4
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
18.00 Västervik - Timrå
1–4
19.00 Almtuna - Västerås
2–1
19.00 Södertälje - Tingsryd
4–1
19.00 Modo - Kristianstad
3–1
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Nybro - Vimmerby
5–1
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Grästorp - Trollhättan
5–1
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Olofström - Sölvesborg
7–2
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.30 TAIF Löfstad - Motala
5–2
19.00 Åseda - Skillingaryd
6–8
 
Torsdag 14 november 2019
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Ryd - Alvesta
9–10
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Frölunda - Örebro
4–1
19.00 Skellefteå - Växjö
1–4
19.00 HV 71 - Rögle
5–0
19.00 Djurgården - Luleå
1–3
19.00 Färjestad - Brynäs
2–1
19.00 Malmö - Oskarshamn
4–1
19.00 Linköping - Leksand
4–1
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Virserum - Rydaholm
15–1
19.00 Valdemarsvik - Åseda
2–4
Problem med isen - avbruten
19.00 Lenhovda - Skillingaryd
4–4 str
 
Onsdag 13 november 2019
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 4 västra 2019/2020  
20.30 Gransholm B - Öjaby
8–3
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Mora - Vita Hästen
2–5
19.00 Modo - Västerås
7–3
19.00 Södertälje - Kristianstad
3–2 fl
19.00 AIK - Timrå
1–4
19.00 Karlskrona - Almtuna
4–3
19.00 Tingsryd - Björklöven
0–4
19.00 Västervik - Bofors Karlskoga
2–1 fl
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Hanhals
6–5 str
19.00 Mörrum - Troja/Ljungby
5–6
19.00 Halmstad - Tranås
4–3 fl
19.00 HC Dalen - Tyringe
3–4 str
19.00 Kalmar - Kallinge-Ronneby
3–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Trollhättan - Kungälv
6–3
19.00 Stenungsund - Vänersborg
2–4
19.00 Nittorp - Gislaved
6–2
19.00 Töreboda - Grästorp
2–3
19.00 Bäcken - Mölndal
5–2
19.10 Hisingen - Ulricehamn
1–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Jonstorp - Olofström
7–3
19.00 Alvesta - Guts
2–6
19.00 Värnamo - HA 74 Sävsjö
2–3
19.00 Trelleborg - Nässjö
2–4
19.00 Sölvesborg - Mjölby
5–9
19.00 Boro/Vetlanda HC - Osby
2–1 fl
 
Tisdag 12 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020  
• Champions hockey league
18.00 Skellefteå - Djurgården
3–3
18.00 Färjestad - Frölunda
6–3
19.45 Bern Luleå
0–3
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
19.00 Hylte/Halmstad - Gislaved
1–3
 
Måndag 11 november 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Almtuna - Södertälje
2–3 fl
19.00 Bofors Karlskoga - AIK
6–1
19.00 Kristianstad - Mora
3–2 str
19.00 Västerås - Karlskrona
3–2 fl
19.00 Björklöven - Vita Hästen
6–3
19.00 Tingsryd - Västervik
3–2 str
 
Söndag 10 november 2019
FOTBOLL 2019
• Svenska Cupen omg. 1-2, herrar  
16.00 IFK Värnamo - Malmö FF
0–2
Kval till Allsvenskan  
14.45 Kalmar FF - Brage
Kalmar kvar i Allsvenskan
2–2
Kval till Superettan  
13.00 Öster - Landskrona
1–0
13.00 Frej Täby - Umeå
2–2
Öster och Umeå till Superettan  
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020
15.30 Växjö U B - Lagan B
6–8
Herrar div 4 västra 2019/2020  
14.00 Värnamo B - Markaryd/Strömsnäsbruk
2–2
Herrar div 4 norra 2019/2020
13.30 Tranås B - Aneby
6–6
ISHOCKEY  
• Karjalaturneringen  
13.30 Tjeckien - Ryssland
3–0
16.30 Finland - Sverige
2–1
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Tranås - Mörrum
4–1
16.00 Vimmerby - Borås
3–1
16.00 Hanhals - Kalma
3–2
16.00 Troja/Ljungby - HC Dalen
4–3
16.00 Tyringe - Nybro
2–3
16.00 Kallinge-Ronneby - Halmstad
6–8
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Ulricehamn - Bäcken
0–5
16.00 Grästorp - Nittorp
5–2
16.00 Gislaved - Stenungsund
10–2
16.00 Kungälv - Töreboda
3–4
16.00 Vänersborg - Hisingen
10–5
17.00 Mölndal - Trollhättan
2–0
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Osby - Värnamo
5–2
16.00 Olofström - Boro/Vetlanda
2–3
16.00 Nässjö - Sölvesborg
2–1
16.00 Mjölby - Jonstorp
5–3
17.00 Guts - Trelleborg
4–1
Ishockeytrean Södra D 2019  
16.00 Motala - Lenhovda
5–6 str
17.00 Skillingaryd - Virserum
2–1
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
14.00 Hylte/Halmstad - Örebro
2–3
 
Lördag 9 november 2019
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
12.00 Craftstaden - Värnamo
5–4 fl
14.00 Karlskrona - Kalmarsund U
4–7
14.00 Vimmerby - Vetlanda
4–13
17.00 Östra - Stenåsa-Sandby-Gårdby
3–7
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Gränna B
4–6
14.00 Skillingaryd - Hovslätt B
3–7
15.15 Östra B - Husqvarna B
14–10
ISHJOCKEY 2019/2020  
• Karjala-turneringen
 
12.30 Sverige - Ryssland
4–5 str
15.30 Finland - Tjeckien
2–3
Hockeyallsvenskan 2019/2020
15.15 Västerås - Bofors Karlskoga
1–4
18.00 Modo - Björklöven
3–1
Hockeyettan 2019/2020
15.00 Borås - Vimmerby
3–2 str
Ishockeytrean Södra D 2019
15.00 Åseda - TAIF Löfstad
6–3
15.10 Rydaholm - Valdemarsvik
2–6
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
13.00 Linköping - Svedala
3–1
14.30 RIG Falköping - Örebro
0–3
15.00 Lund - Engelholm
0–3
17.00 Sollentuna - Lindesberg
2–3
 
Fredag 8 november 2019
FOTBOLL 2019  
• Dam Landskamp  
01.30 USA - Sverige
3–2
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.25 Väckelsång - Hovshaga B
8–5
19.30 Karo - Carlshamn
4–9
19.30 Hovmantorp - Värnamo
10–8
19.30 Rottne - Gransholm
1–10
20.00 Jämjö - Moheda
5–6
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Ryd - Gransholms B
7–12
19.45 Westbo - Öjaby
6–4
Herrar div 4 norra 2019/2020  
18.30 Forserum B - Månsarp B
8–4
19.30 Tenhult B - Beduinerna
3–5
ISHOCKEY 2019/2020  
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 HA 74 Sävsjö - Alvesta
2–1
Ishockeytrean Södra D 2019
19.00 Skillingaryd - Rydaholm
5–2
19.00 Lenhovda - Åseda
1–3
19.15 TAIF Löfstad - Valdemarsvik
7–3
 
Torsdag 7 november 2019
FOTBOLL 2019  
• Europaligan  
18.50 Lugnao - Malmö FF
0–0
Kval till Superettan
19.00 Landskrona - Öster
1–1
19.00 Umeå - Frej Täby
1–1
ISHOCKEY 2019/2020
• Karjala-turneringe  
18.30 Tjeckien - Sverige
3–1
18.30 Ryssland- Finland
3–4
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Virserum - Motala
5–3
 
Onsdag 6 november 2019
FOTBOLL 2019  
Kval till Allsvenskan  
19.00 Brage - Kalmar FF
1–2
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Kalmar - Vimmerby
3–1
19.00 Mörrum - Kallinge-Ronneby
1–2
19.00 Borås - Nybro
2–3
19.00 Troja/Ljungby - Tyringe
5–2
19.00 Halmstad - Hanhals
5–4 fl
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Nittorp - Stenungsund
10–2
19.00 Bäcken - Ulricehamn
3–1
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
19.00 Gislaved - Värnamo
3–0
 
(26–24, 27–25, 25–14),
Tisdag 5 november 2019
INGA MATCHER
 
Måndag 4 november 2019
INGA MATCHER
 
Söndag 3 november 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
15.00 Dalkurd - Degerfors
1–3
15.00 GAIS - Trelleborg
0–0
15.00 Brage - Västerås
2–1
15.00 Jönköpings Södra - Brommapojkarna
2–2
15.00 Norrby - Örgryte
4–4
15.00 Syrianska - Halmstad
0–2
15.00 Varberg - Mjällby
1–1
15.00 Öster - Frej Täby
4–0
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 3 södra 2019/2020  
12.00 Värnamo - Hovshaga B
4–4
17.30 Gransholm - Hovmantorp
6–9
Herrar div 4 norra 2019/2020  
15.00 Hovslätt B - Tranås B
11–7
16.45 Husqvarna B - Skillingaryd
3–8
Herrar div 4 västra 2019/2020
16.00 Älmhult - Värnamo B
14–7
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Kristianstad - Västervik
4–1
15.00 Vita Hästen - AIK
3–2 str
15.00 Timrå - Karlskrona
0–3
17.30 Modo - Södertälje
9–3
17.30 Tingsryd - Bofors Karlskoga
2–5
17.30 Västerås - Mora
4–1
Hockeyettan 2019/2020
16.00 Vimmerby - Halmstad
2–1 str
16.00 Hanhals - Mörrum
1–5
16.00 Kallinge-Ronneby - HC Dalen
6–3
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Vänersborg - Gislaved
8–2
16.00 Hisingen - Grästorp
3–8
17.00 Mölndal - Nittorp
4–1
17.00 Stenungsund - Kungälv
1–5
17.00 Töreboda - Bäcken
4–1
Ishockeytvåan södra B 2019/2020
16.00 Jonstorp - Guts
3–7
16.00 Olofström - Mjölby
4–1
16.00 Osby - Alvesta
3–4 fl
17.00 Trelleborg - Värnamo
2–5
Ishockeytrean Södra D 2019  
15.00 Valdemarsvik - Lenhovda
4–6
16.00 Rydaholm - TAIF Löfstad
6–5 fl
16.00 Motala - Skillingaryd
4–3
Tv-pucken flickor - slutspel
09.00 Stockholm - Ångermanland (brons)
3–0
14.00 Dalarna - Småland (final)
3–2
Slutspel Tv-pucken pojkar slutspel
11.00 Småland - Södermanland (brons)
0–4
16.00 Stockholm Nord - Östergötland (final)
5–4
 
Lördag 2 november 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
13.00 AIK - Sundsvall
2–1
13.00 Falkenberg - Athletic Eskilstuna
1–0
13.00 Hammarby - Häcken
4–1
13.00 Helsingborg - Elfsborg
1–2
13.00 IFK Göteborg - Östersund
7–1
13.00 IFK Norrköping - Djurgården
2–2
13.00 Sirius - Kalmar FF
3–0
13.00 Örebro - Malmö FF
0–5
Div 1 södra 2019  
14.00 Trollhättan - Oddevold
4–1
14.00 IFK Värnamo - Kristianstad
4–0
14.00 Landskrona - Lindome
2–0
14.00 Ljungskile - Torn
2–1
14.00 Oskarshamn - Utsikten
1–2
14.00 Skövde - Assyriska Turabdin
3–0
14.00 Tvååker - Eskilsminne
1–0
14.00 Åtvidaberg - Lund
2–2
INNEBANDY HERR 2019/2020  
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Tenhult B
10–4
15.00 Månsarp B - Gränna B
1–13
16.30 Beduinerna - Forserum B
5–4
17.00 Aneby - Östra B
9–14
Herrar div 4 västra 2019/2020
11.30 KF Ljungby - Westbo
3–3
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Malmö - Leksand
1–4
15.15 HV 71 - Oskarshamn
7–1
15.15 Rögle - Linköping
2–2 fl
15.15 Brynäs - Frölunda
3–1
18.00 Skellefteå - Örebro
1–2
18.00 Växjö - Luleå
3–1
18.00 Färjestad - Djurgården
4–1
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Tranås - Troja/Ljungby
3–1
16.00 Nybro - Kalmar
4–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020
15.00 Boro/Vetlanda - Nässjö
5–4 fl
15.00 Sölvesborg - HA 74 Sävsjö
4–3
Tv-pucken flickor - slutspel semifinaler
10.00 Småland - Ångermanland
2–1
13.30 Stockholm - Dalarna
2–3
Slutspel Tv-pucken pojkar semifinaler
11.45 Södermanland - Östergötland
1–4
15.15 Stockholm Norr - Småland
2–1 fl
 
Fredag 1 november 2019
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.25 Väckelsång - Rottne

3–3
19.30 Carlshamn - Jämjö
6–7
19.30 Lagan B - Karo
4–4
19.45 Moheda - Växjö U B
spelas 4/11 20.00
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Öjaby - Ryd
10–5
19.30 Gransholm B - Alvesta
6–6
ISHOCKEY 2019/2020
Tv-pucken flickor - slutspel  
11.00 Småland - Östergötland
8–0
12.45 Södermanland - Ångermanland
1–3
14.30 Stockholm - Örebro
5–0
16.15 Dalarna - Västerg./Bohuslän-Dal
1–0
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Bofors Karlskoga - Vita Hästen
4–6 str
19.00 AIK - Kristianstad
2–4
19.00 Södertälje - Karlskrona
3–6
19.00 Timrå - Tingsryd
3–2
19.00 Mora - Modo
1–5
19.00 Björklöven - Västerås
0–2
19.00 Västervik - Almtuna
6–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Tyringe
5–2
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Åseda - Virserum
3–1
 
Torsdag 31 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Skellefteå - Djurgården
4–0
19.00 Malmö - Frölunda
3–2
19.00 Örebro - Färjestad
5–2
19.00 Växjö - Leksand
2–4
19.00 Luleå - Rögle
4–1
19.00 Linköping - HV 71
5–3
19.00 Oskarshamn - Brynäs
3–2 fl
Slutspel Tv-pucken pojkar slutspel  
11.40 Gästrikland - Södermanland
1–5
13.25 Östergötland - Norrbotten
3–2
15.10 Ångermanland - Stockholm Nord
2–3 fl
16.55 Småland - Dalarna
5–1
 
Onsdag 30 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Bofors Karlskoga
1–2
19.00 Vita Hästen - Tingsryd
2–3 str
19.00 Västerås - Västervik
0–3
19.00 Södertälje - Timrå
3–1
19.00 Almtuna - AIK
3–2 str
19.00 Karlskrona - Mora
4–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Kungälv - Hisingen
3–2
19.00 Bäcken - Nittorp
2–1 str
19.00 Ulricehamn - Gislaved
2–3
19.00 Mölndal - Stenungsund
2–3
19.00 Trollhättan - Töreboda
6–3
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Alvesta - Trelleborg
5–1
19.00 Nässjö - Olofström
2–3
19.40 Guts - Boro/Vetlanda
7–3
19.00 Värnamo - Sölvesborg
2–4
19.00 HA 74 Sävsjö - Jonstorp
6–2
19.00 Mjölby - Osby
5–2
 
Tisdag 29 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Djurgården - Rögle
1–5
19.00 Brynäs - Malmö
2–5
 
Måndag 28 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Djurgården - Örebro
3–0
19.00 Elfsborg - IFK Göteborg
2–0
19.00 Malmö FF - AIK
2–0
Superettan 2019  
19.00 Mjällby - Syrianska
2–0
19.00 Örgryte - Dalkurd
0–0
Div 1 södra 2019  
19.00 Kristianstad - Landskrona
0–6
 
Söndag 27 oktober 2019
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
15.00 Skillingaryd - Wicki
9–11
(4930–4870)
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
15.00 Athletic Eskilstuna - Sirius
0–0
15.00 Häcken - IFK Norrköping
0–1
17.30 Östersund - Hammarby
1–2
Superettan 2019  
15.00 Halmstad - Brage
3–2
17.30 Brommapojkarna - Varberg
1–1
Div 1 södra 2019  
17.00 Oddevold - Skövde
1–2
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 3 södra 2019/2020  
16.00 Hovshaga B - Moheda
2–9
Herrar div 4 norra 2019/2020  
14.00 Östra B - Södra Wättern
6–7
Herrar div 4 västra 2019/2020  
16.00 Alvesta - Älmhult
1–8
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Bofors Karlskoga - Almtuna
5–2
15.00 AIK - Västerås
4–5
15.00 Tingsryd - Kristianstad
2–3 fl
15.00 Timrå - Vita Hästen
6–5 str
15.00 Mora - Södertälje
4–3
17.30 Björklöven - Karlskrona
5–2
17.30 Västervik - Modo
4–5
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Nittorp - Kungälv

4–3
16.00 Vänersborg - Ulricehamn
14–1
16.00 Grästorp - Stenungsund
4–2
16.00 Hisingen - Gislaved
0–9
17.00 Töreboda - Mölndal
4–2
17.00 Bäcken - Trollhättan
4–3
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Boro/Vetlanda - Mjölby
5–7
16.00 Nässjö - Jonstorp
3–6
17.00 Trelleborg - HA 74 Sävsjö
2–3 str
17.00 Guts - Sölvesborg
4–0
17.00 Värnamo - Alvesta
1–3
Ishockeytrean Södra D 2019  
16.00 Rydaholm - Lenhovda
2–11
16.00 Motala - Åseda (spelad lördag)
1–3
17.00 Skillingaryd - Valdemarsvik
4–7
17.00 Virserum - TAIF Löfstad
8–2
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
16.00 Engelholm - Linköping
3–0
 
Lördag 26 oktober 2019
BOWLING 2019/2020
Sydallsvenskan 2019/2020
13.00 Team Clan F1 - Forsheda
11–9
(6517–6524)
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Forsheda F - BK Allön
16–4
(6484–5980)
11.40 Team Värnamo - Allön 9–11
(6214–6200)
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Skillingaryd - Sture
18–1
(6158–5980)
10.00 Huskvarna BK - Team Värnamo F 1
5–15
(5398–5872)
11.40 Jönköpings KK F - Team Värnamo F 1
6–14
(5673–6027)
15.00 Team Värnamo F 2 - BK Sture
15–5
(5500–5153)
  FOTBOLL DAM 2019  
Damallsvenskan 2019 SISTA OMGÅNGEN
 
15.30 Limhamn Bunkeflo - Göteborg
0–2
15.30 Örebro - Linköping
1–3
15.30 Kristianstad - Rosengård
0–1
15.30 Piteå - Kungsbacka
3–0
15.30 Vittsjö - Djurgården
2–0
15.30 Växjö DFF - Eskilstuna
1–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
13.30 Sundsvall - Helsingborg
1–2
16.00 Kalmar FF - Falkenberg
2–3
Superettan 2019
13.30 Trelleborg - Jönköpings Södra
2–3
16.00 Degerfors - Öster
2–0
16.00 Västerås - Gais
4–1
Div 1 södra 2019  
14.00 Assyriska Turabdin - Åtvidaberg
1–3
14.00 Eskilsminne - Trollhättan
2–1
14.00 Lindome - Oskarshamn
0–0

14.00 Lund - Ljungskile

1–2
14.00 Torn - Tvååker
2–2
15.00 Utsikten - IFK Värnamo
1–1
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
15.00 Värnamo - Stenåsa-Sandby-Gårdby
7–1
17.30 Karlskrona - Vetlanda
7–3
Herrar div 4 norra 2019/202  
12.30 Gränna B - Hovslätt B
11–6
14.00 Skillingaryd - Beduinerna
13–6
Herrar div 4 västra 2019/2020  
12.00 Värnamo B - Gransholm B
6–10
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Frölunda - Skellefteå
5–1
15.15 Djurgården - Oskarshamn
3–2 fl
15.15 Brynäs - Leksand
3–2 str
18.00 Växjö Lakers - Linköping
6–2
18.00 Luleå - Malmö
3–0
18.00 Färjestad - HV 71
3–2
18.00 Rögle - Örebro
2–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
14.30 Sollentuna - Lund
3–0
15.00 Svedala - Hylte Halmstad
0–3
15.00 Lindesberg - Gislaved
3–2
 
Fredag 25 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Frej Täby - Norrby
1–0
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020
19.30 Craftstaden - Vimmerby
11–2
20.00 Kalmarsund U - Ryd
10–2
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Hovmantorp - Carlshamn
8–1
19.30 Växjö U B - Värnamo
7–3
19.30 Karo - Väckelsång
8–6
19.30 Rottne - Lagan B
3–2
20.00 Jämjö - Gransholm
6–5
Herrar div 4 norra 2019/2020  
18.30 Forserum B - Husqvarna B
10–3
19.30 Tranås B - Månsarp B
4–8
19.30 Tenhult B - Aneby
6–6
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Hestra - Öjaby
6–5
19.45 Westbo - Markaryd/Strömsnäsbruk
13–7
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Modo - Bofors Karlskoga
4–3
19.00 Södertälje - Västervik
4–1
19.00 Timrå - Kristianstad
2–3
19.00 Almtuna - Vita Hästen
5–4 str
19.00 Mora - Björklöven
1–6
19.00 Karlskrona - AIK
3–2 str
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Boro/Vetlanda - HA74 Sävsjö
2–1
19.00 Olofström - Osby
5–2
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.30 TAIF Löfstad - Skillingaryd
5–1
 
Torsdag 24 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
18.00 Malmö - Oskarshamn
3–1
19.00 HV 71 - Växjö Lakers
4–1
19.00 Djurgården - Frölunda
2–3 fl
19.00 Leksand - Örebro
3–5
19.00 Linköping - Färjestad
3–4 fl
19.00 Brynäs - Rögle
2–1 fl
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Åseda - Rydaholm
5–4
19.00 Lenhovda - Virserum
0–1
19.00 Valdemarsvik - Motala
4–3
 
Onsdag 23 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Almtuna
3–2 str
19.00 Bofors Karlskoga - Karlskrona
5–1
19.00 Vita Hästen - Västerås
0–1
19.00 Tingsryd - Modo
0–4
19.00 Björklöven - Timrå
3–1
19.00 Västervik - Mora
2–3 str
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Tyringe - Kalmar
2–5
19.00 Mörrum - Nybro
4–5 str
19.00 Halmstad - Borås
7–4
19.00 Dalen - Vimmerby
2–0
19.00 Tranås - Kallinge-Ronneby
3–4
19.00 Troja/Ljungby - Hanhals
5–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020
19.00 Gislaved - Grästorp
2–3
19.00 Nittorp - Trollhättan
1–6
19.00 Vänersborgs - Kungälv
4–3
19.00 Ulricehamn - Töreboda
2–3 str
19.00 Hisingen - Mölndal
5–4
19.00 Stenungsund - Bäcken
3–4
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Osby - Trelleborg
7–2
19.00 Jonstorp - Värnamo
5–7
19.00 Olofström - Guts
7–2
19.00 Sölvesborg - Alvesta
2–3
19.00 Mjölby - Nässjö
4–0
 
Tisdag 22 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Örgryte - Degerfors
1–1
Folksam U21 Allsvenskan Södra Höst
15.00 IFK Värnamo - IFK Göteborg
2–2
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020
19.00 Skellefteå - Luleå
2–3
 
Måndag 21 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 IFK Göteborg - Djurgården
0–1
19.00 Örebro - Elfsborg
2–2
Superettan 2019  
19.00 Öster - Syrianska
4–0
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Vimmerby - Troja/Ljungby
1–3
 
Söndag 20 oktober 2019
BOWLING 2019/2020
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Team Värnamo F 2 - Jönköpings KK F
13–7
14.00 Skillingaryd - Jönköpings KK F
18–2
  FOTBOLL DAM 2019  
Damallsvenskan 2019
 
13.00 Djurgården - Piteå
3–3
15.00 Rosengård - Vittsjö
1–1
15.00 Göteborg - Växjö DFF
2–1
17.00 Linköping - Limhamn Bunkeflo
3–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Falkenberg - AIK
1–5
15.00 Hammarby - Malmö F
2–0
17.30 IFK Norrköping - Kalmar FF
1–0
Superettan 2019
15.00 Brage - Jönköpings Södra
3–1
17.30 Norrby - Trelleborg
4–0
Div 1 södra 2019  
16.00 IFK Värnamo - Assyriska Turabdin
0–1
16.00 Landskrona - Eskilsminne
2–0
17.00 Trollhättan - Kristianstad
1–1
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
13.00 Kalmarsund U - Östra
5–1
Herrar div 4 norra 2019/2020
15.00 Hovslätt B - Östra B
5–9
17.30 Husqvarna B - Tranås B
11–6
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020
15.00 Västerås - Tingsryd
4–5
17.30 Almtuna - Björklöven
1–0
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Hanhals - Tranås
2–3
16.00 Kallinge-Ronneby - Tyringe
3–1
16.00 Nybro - HC Dalen
1–2 str
Ishockeytvåan södra A 2019/2020
16.00 Kungälv - Gislaved
4–3 fl
16.00 Grästorp - Ulricehamn
7–2
17.00 Mölndal - Vänersborg
4–8
17.00 Töreboda - Nittorp
2–5
17.00 Trollhättan - Stenungsund
6–2
17.00 Bäcken - Hisingen
7–3
Ishockeytvåan södra B 2019/2020
16.00 HA 74 Sävsjö - Olofström
3–6
17.00 Trelleborg - Sölvesborg
4–2
17.00 Guts - Mjölby
1–5
17.00 Värnamo - Boro/Vetlanda
1–0 fl
16.00 Alvesta - Jonstorp
5–3
16.00 Nässjö - Osby
2–8
Ishockeytrean Södra D 2019
16.00 Motala - Rydaholm
8–3
17.00 TAIF Löfstad - Lenhovda
3–8
17.00 Virserum - Valdemarsvik
4–5
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
15.00 Lund - Svedala
3–0
14.00 Örebro - Värnamo
3–0

16.30 Hylte Halmstad - Lindesberg

3–0
 
Lördag 19 oktober 2019
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
10.00 Skillingaryd - IFK Göteborg
11–9
Sydallsvenskan 2019/2020
16.00 Forsheda BK - BK Femtionian
13–7
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
13.20 Forsheda BK F - Bockarna
10–10
11.40 Team Värnamo - Bockarna
13–7
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Team Värnamo F 1 - Södra BK F
14–6
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
15.00 Kungsbacka - Örebro
1–5
18.00 Eskilstuna - Kristianstad
5–0
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019
13.30 Helsingborg - Häcken
0–2
16.00 Östersund - Sirius
2–0
Superettan 2019  
13.30 GAIS - Varberg
0–1
16.00 Brommapojkarna - Dalkurd
0–1
16.00 Västerås - Mjällby
1–0
Div 1 södra 2019
14.00 Tvååker - Lund
2–2
15.00 Ljungskile - Oddevold
2–1
15.00 Oskarshamn - Torn
2–1
16.00 Skövde - Utsikten
1–2
16.00 Åtvidaberg - Lindome
0–0
Kval till division 3 2020  
14.00 Åsa - Kungsbacka
1–2
14.00 Waggeryd - FK Besa
8–0
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 1 2020  
14.00 Bälaryd - Aledal
3–1
14.00 Torpa FF - Bor
0–4
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 6
14.00 Agunnaryd - Råstorp/Timsfors
3–2
14.40 Furuby - Dardania
1–1
INNEBANDY 2019/2020  
Damer div 1 2019/2020  
14.00 Vetlanda - Craftstaden
3–4
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Forserum B
12–1
15.00 Månsarp B - Tenhult B
2–9
16.30 Beduinerna - Gränna B
7–7
17.00 Aneby - Skillingaryd
6–10
Herrar div 4 västra 2019/2020  
11.30 KF Ljungby - Ryd
6–3
12.00 Gransholm B - Westbo
5–7
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Frölunda - Malmö
4–1
15.15 Leksand - Djurgården
0–4
15.15 Färjestad - Luleå
2–3
15.15 Rögle - Skellefteå
3–0
18.00 Örebro - HV 71
1–3
18.00 Växjö Lakers - Brynös
4–1
18.00 Oskarshamn - Linköping
3–2
Hockeyallsvenskan 2019/2020
15.15 AIK - Modo
0–5
18.00 Mora - Timrå
1–2
Hockeyettan 2019/2020
15.30 Borås - Mörrum
3–5
16.00 Kalmar - Halmstad
2–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
13.00 Linköping - Sollentuna
2–3
14.00 Gislaved - Örebro
0–3
15.00 Värnamo - Engelholm
0–3
 
Fredag 18 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Athletic Eskilstuna - Sundsvall
1–0
Superettan 2019  
19.00 Frej Täby - Halmstad
0–3
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.25 Väckelsång - Hovmantorp
4–5
19.30 Gransholm - Hovshaga B
8–4
19.30 Carlshamn - Växjö U B
4–7
19.30 Lagan B - Jämjö
6–7
19.45 Värnamo - Rottne
3–2
19.45 Moheda - Karo
7–1
Damer div 1 2019/2020  
19.30 Ryd - Värnamo
3–6
20.00 Stenåsa-Sandby-Gårdby - Karlskrona
5–2
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Markaryd/Strömsnäsbruk - Hestra
7–6
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Bofors Karlskoga - Västerås
3–4
19.00 Vita Hästen - Kristianstad
3–2 fl
19.00 Södertälje - Björklöven
1–6
19.00 Almtuna - Tingsryd
5–2
19.00 Västervik - Karlskrona 5–1
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Stenungsund - Töreboda
4–0
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Osby - Sölvesborg
1–0
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Skillingaryd - Åseda
4–2
 
Torsdag 17 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Frölunda - Växjö Lakers
6–5 fl
19.00 Malmö - HV 71
3–4 str
19.00 Djurgården - Skellefteå
1–3
19.00 Luleå - Leksand
4–3
19.00 Färjestad - Rögle
5–3
19.00 Linköping - Örebro
2–5
19.00 Brynäs - Oskarshamn
4–1
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Skillingaryd - Lenhovda
3–5
19.00 Rydaholm - Virserum
2–9
19.00 Åseda - Valdemarsvik
12–7
19.00 Motala - TAIF Löfstad
5–4
 
Onsdag 16 oktober 2019
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 4 västra 2019/2020  
20.15 Öjaby - Alvesta
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Modo - Vita Hästen
5–1
19.00 Västerås - Kristianstad
6–1
19.00 Södertälje - Bofors Karlskoga
3–4
19.00 Timrå - Almtuna
2–0
19.00 Mora - AIK
2–3 fl
19.00 Karlskrona - Tingsryd
0–4
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Kalmar
2–6
19.00 Vimmerby - Mörrum
3–0
19.00 Halmstad - Nybro
0–1
19.00 Hanhals - HC Dalen
3–3 str
19.00 Tranås - Tyringe
4–3 fl
19.00 Troja/Ljungby - Kallinge-Ronneby
4–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Gislaved - Mölndal
2–4
19.00 Vänersborg - Bäcken
2–4
19.00 Grästorp - Kungälv
6–2
19.00 Ulricehamn - Nittorp
4–6
19.00 Hisingen - Trollhättan
4–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Jonstorp - Trelleborg
6–5
19.00 Nässjö - Guts
3–4
19.00 Olofström - Värnamo
5–6 fl
19.00 Boro/Vetlanda - Alvesta
5–4
19.00 Mjölby - HA74 Sävsjö
3–1
 
Tisdag 15 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2018
• Herrar A EM-kval  
20.45 Färöarna - Malta
1–0
20.45 Rumänien - Norge
1–1
20.45 Sverige - Spanien
1–1
U• 21 Herr EM-kval  
17.00 Island - Irland
1–0
19.00 Luxemburg - Sverige
0–3
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020
19.00 Björklöven - Västervik
3–4 str
• CHL  
18.00 Färjestad - München
3–1
18.00 Kärpät - Skellefteå
5–4 str
18.00 Luleå - Belfast
4–0
19.30 Adler Mannheim - Djurgården
2–1
20.30 Cardiff - Frölunda
2–9
ALLA SVENSKLAGEN KLARA FÖR SLUTSPEL
 
Måndag 14 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Div 1 södra 2019  
19.00 Oddevold - Tvååker
1–2
 
Söndag 13 oktober 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
14.00 Vittsjö - Kristianstad
2–0
14.00 Växjö - Örebro
2–1
16.00 Rosengård - Linköping
3–3
17.00 Eskilstuna - Limhamn Bunkeflo
1–0
DM F16 Final  
14.00 RÅs LB - IFK Kalmar (Rönneljung)
5–3 fl
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
17.00 Kristianstad - Åtvidaberg
1–2
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 1 2020  
13.00 Aledal - Torpa FF
0–3
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 4 norra 2019/2020  
14.30 Tranås B - Södra Wättern
2–6
15.30 Östra B - Beduinerna
19–2
Herrar div 4 västra 2019/2020  
12.30 Värnamo IK B - KF Ljungby
8–15
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Tyringe - Halmstad
0–3
16.00 Kallinge-Ronneby - Hanhals
3–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Nittorp - Stenungsund
Uppskjuten på grund av isproblem
16.00 Kungälv - Ulriceham
9–0
17.00 Mölndal - Grästorp
5–2
17.00 Trollhättan - Vänersborg
2–4
17.00 Bäcken - Gislaved
3–1
17.00 Töreboda - Hisingen
5–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Alvesta - Olofström
4–2
16.00 Sölvesborg - Jonstorp
3–4
17.00 Trelleborg - Boro/Vetlanda
4–3 fl
17.00 Guts - Osby
3–5
17.00 Värnamo - Mjölby
5–3
Ishockeytrean Södra D 2019  
16.00 Lenhovda - Motala
2–6
16.00 Valdemarsvik - Rydaholm
11–1
17.00 TAIF Löfstad - Åseda
6–7 fl
17.00 Virserum - Skillingaryd
5–4 fl
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
14.30 Sollentuna - Gislaved
3–1
16.00 Engelholm - Hylte Halmstad
3–2
17.00 Svedala - Värnamo
2–3
 
Lördag 12 oktober 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
13.45 Piteå - Göteborg
1–2
15.00 Djurgården - Kungsbacka
3–0
FOTBOLL HERR 2019
Herrar A EM-kval
18.00 Färöarna - Rumänien
0–3
20.45 Malta - Sverige
0–4
20.45 Norge - Spanien
1–1
• U21 Herr EM-kval
15.45 Sverige - Island
5–0
Div 1 södra 2019
13.00 Lindome - IFK Värnamo
5–1
14.00 Torns IF - Trollhättan
0–0
15.00 Assyriska Turabdin - Landskrona
2–2
15.00 Eskilsminne - Skövde
2–0
16.00 Lund - Oskarshamn
3–1
16.00 Utsikten - Ljungskile
0–0
Kval till division 3 2020  
14.00 Åsa IF - Waggeryd
2–1
14.00 Kungsbacka - FK Besa
1–0

Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp

11.30 Bälaryd - Bor
2–2
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 6
14.00 Furuby - Råstorp/Timsfors
6–0
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020
14.00 Karlskrona - Ryd
4–3
14.00 Craftstaden - Stenåsa-Sandby-Gårdby
8–2
16.00 Värnamo - Kalmarsund U
6–5
17.00 Östra - Vimmerby
5–4
Herrar div 3 södra 2019/2020  
14.00 Karo - Gransholm
1–4
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Gränna B - Aneby
12–2
15.30 Tenhult B - Husqvarna B
6–3
ISHOCKEY 2019/2020  
• SHL  
15.15 Djurgården . Malmö
4–0
15.15 Frölunda - Luleå
4–1
15.15 Växjö - Rögle
1–3
15.00 Örebro - Oskarshamn
3–2
18.00 HV 71 - Färjestad
3–4
18.00 Leksnad - Linköping
2–5
18.00 Skellefteå - Brynäs
4–1
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.15 Bofors Karlskoga - Mora
4–1
18.00 Västervik - Timrå
2–3 fl
Hockeyettan 2019/2020
15.00 Tranås - Vimmerby
4–6
16.00 Mörrum - Kalmar
6–5 str
16.00 Troja/Ljungby - Nybro
2–3 fl
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 HA74 Sävsjö - Nässjö
4–1
VOLLEYBOLL 2019/2020
Elitserien damer 2019/2020
17.00 Falköping - Gislaved
1–3
17.30 Lund - Linköping
1–3
 
Fredag 11 oktober 2019
INNEBANDY 2019/2020
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.30 Hovmantorp - Moheda
4–7
19.30 Växjö U B - Väckelsång
5–6
19.45 Hovshaga B - Lagan B
12–3
20.00 Jämjö - Värnamo
8–8
Herrar div 4 norra 2019/2020  
18.30 Forserum B - Hovslätt B
5–12
19.00 Skillingaryd - Månsarp B
7–2
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.30 Ryd - Älmhult
2–7
19.30 Hestra - Gransholm B
7–8
19.45 Alvesta - Markaryd/Strömsnäsbruk
8–5
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Modo
2–3
19.00 Vita Hästen - Karlskrona
2–3
19.00 AIK - Björklöven
0–2
19.00 Tingsryd - Södertälje
4–3 fl
19.00 Västerås - Almtuna
2–5
Hockeyettan 2019/2020
19.00 HC Dalen - Borås
2–5
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Rydaholm - Skillingaryd

1–4
19.00 Åseda - Lenhovda
7–1
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
19.00 Örebro - Lindesberg
3–0
 
Torsdag 10 oktober 2019
FOTBOLL 2019  
• Kval till Div 5 Herr Grupp 6  
19.00 Dardania - Agunnaryd (Ljusseveka)
3–0
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Malmö - Skellefteå
0–4
19.00 Örebro - Växjö Lakers
4–1
19.00 Luleå - Brynäs
4–0
19.00 Färjestad - Leksand
6–4
19.00 Oskarshamn - Frölunda
1–3
19.00 Rögle - Djurgården
2–1 fl
Ishockeytrean Södra D 2019  
19.00 Valdemarsvik - TAIF Löfstad
7–5
19.00 Motala - Virserum
5–6
 
Onsdag 9 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Modo - Almtuna
5–0
19.00 Södertälje - Vita Hästen
0–2
19.00 Timrå - Västerås
5–2
19.00 Mora - Tingsryd
3–1
19.00 Björklöven - Bofors Karlskoga
6–3
19.00 Västervik - AIK
2–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Borås - Troja/Ljungby
2–9
19.00 Vimmerby - Kallinge-Ronneby
2–7
19.00 Kalmar - HC Dalen
4–3
19.00 Halmstad - Mörrum
1–3
19.00 Hanhals - Tyringe
2–5
19.00 Nybro - Tranås
5–2
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Gislaved - Trollhättan
5–4 fl
19.00 Hisingen - Nittorp
6–5
19.00 Kungälv - Mölndal
2–1
19.00 Vänersborg - Töreboda
7–6 fl
19.00 Grästorp - Bäcken
2–1 fl
19.00 Ulricehamn - Stenungsund
1–5
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Nässjö - Värnamo
5–3
19.00 Olofström - Trelleborg
5–2
19.00 Guts - HA74 Sävsjö
4–1
19.00 Osby - Jonstorp
4–2
19.00 Boro/Vetlanda - Sölvesborg
0–1
19.00 Mjölby - Alvesta
10–6
 
Tisdag 8 oktober 2019
FOTBOLL DAM 2019
Dam EM-kval  
18.45 Sverige - Slovakien
7–0
19.00 Lettland - Island
0–6
ISHOCKEY 2019/2020  
• CHL  
18-00 Frölunda -Cardiff
9–2
18.00 Djurgården - Adler Mannheim
6–3
18.00 Skellefteå - Kärpät
2–0
19.30 München - Färjestad
2–1
20.30 Belfast - Luleå
3–6
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Karlskrona - Kristianstad
4–3 str
 
Måndag 7 oktober 2019
INGA MATCHER I DAG
 
Söndag 6 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
15.00 Häcken - Östersund
1–1
15.00 Djurgården - Hammarby
1–2
15.00 Kalmar FF - Athletic Eskilstuna
0–0
17.30 Elfsborg - Falkenberg
4–0
17.30 Malmö FF - IFK Göteborg
1–0
Superettan 2019  
15.00 Dalkurd - Frej Täby
1–1
15.00 Halmstad - Norrby
3–0
15.00 Syrianska - Örgryte
1–0
17.30 Jönköpings Södra - Gais
1–2
17.30 Trelleborg - Brage
2–2
Div 1 södra 2019  
16.00 IFK Värnamo - Lund
3–1
17.00 Oddevold - Assyriska Turabdin
0–1
17.00 Skövde - Landskrona
1–1
Kval till division 3 2020
14:00 Besa - Åsa
0–0
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 6
15.00 Agunnryd - Furuby
1–5
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 1 2020
12.00 Bor - Aledal
8–1
INNEBANDY 2019/2020  
• Herrar div 3 södra 2019/2020  
14.00 Lagan B - Hovmantorp
3–8
Herrar div 4 västra 2019/2020
16.00 Älmhult - Westbo
6–6
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020
15.00 Kristianstad - Björklöven
2–1
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
17.00 Bäcken - Kungälv
4–0
17.00 Töreboda - Gislaved
1–6
17.00 Mölndal - Ulricehamn
1–2 str
17.00 Stenungsund - Hisingen
0–5
17.00 Nittorp - Vänersborg
3–2
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
17.00 Värnamo - Guts
3–2
17.00 Trelleborg - Mjölby
5–6
16.00 Alvesta - Nässjö
1–4
16.00 Jonstorp - Boro/Vetlanda
2–3 fl
16.00 HA74 Sävsjö - Osby
1–5
Ishockeytrean Södra D 2019  
16.00 Lenhovda - Valdemarsvik
5–8
17.00 Skillingaryd - Motala
3–4
17.00 TAIF Löfstad - Rydaholm
11–1
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
14.00 Hylte Halmstad - Sollentuna
1–3
17.00 Värnamo - Lund
2–3
  (16–25, 25–21, 25–17, 20–25, 14–16
 
Lördag 5 oktober 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Bor - Hultsjö Atom
1–0
15.00 Hessleholm - Älmhult
0–5
15.00 Vetlanda - Ljungby
4–0
15.00 Ingelstad - Smålandsstenar
4–2
15.00 Waggeryd - IFK Värnamo
0–4
15.00 Växjö BK - Osby
2–1
DM-final F 15  
14.00 IFK Värnamo - IFK Kalmar
1–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
13.30 Sundsvall - IFK Norrköping
4–4
16.00 AIK - Örebro
2–0
16.00 Sirius - Helsingborg
2–1
Superettan 2019  
13.30 Varberg - Västerås
4–0
16.00 Mjällby - Öster
3–2
18.00 Degerfors - Brommapojkarna
2–1
Div 1 södra 2019  
14.00 Eskilsminne - Lindome
1–0
14.00 Torn - Utsikten
2–0
14.00 Tvååker - Kristianstad
2–1
16.00 Trollhättan - Oskarshamn
0–2
16.00 Åtvidaberg - Ljungskile
1–1
Kval till division 3 2020  
12.45 Waggeryd - Kungsbacka
1–0
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 1 2020  
15.00 Torpa FF - Bälaryd
3–0
Kval till Div 5 Herr 2020 Grupp 6  
12.00 Råstorp/Timsfors - Dardania
1–2
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 4 norra 2019/2020  
12.30 Södra Wättern - Skillingaryd
2–5
15.00 Månsarp B - Östra B
4–17
15.00 Hovslätt B - Tenhult B
3–10
16.30 Beduinerna - Tranås B
17.00 Aneby - Forserum B
9–7
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
15.15 Leksand - Växjö Lakers
1–3
15.15 Färjestad - Oskarshamn
12–0
15.15 Linköping - Malmö
1–2 str
15.15 Brynäs - HV 71
1–4
18.00 Frölunda - Rögle
1–2
18.00 Örebro - Skellefteå
5–1
18.00 Luleå - Djurgården
1–3
Ishockeytrean Södra D 2019
15.00 Virserum - Åseda
2–3
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
13.00 Linköping - Örebro
0–3
14.00 Gislaved - Engelholm
1–3

14.30 Falköping - Sollentuna

1–3
15.00 Lindesberg - Svedala
3–1
   
 
Fredag 4 oktober 2019
FOTBOLL DAM 2019
Dam EM-kval  
18.00 Lettland - Slovakien
1–2
20.15 Ungern - Sverige
0–5
INNEBANDY 2019/2020  
Herrar div 3 södra 2019/2020  
19.25 Väckelsång - Jämjö
7–4
19.30 Gransholm - Växjö U B
6–3
19.30 Carlshamn - Hovshaga B
8–3
19.45 Moheda - Rottne
9–3
20.15 Värnamo - Karo
5–1
Herrar div 4 norra 2019/2020  
20.00 Husqvarna B - Gränna B
Herrar div 4 västra 2019/2020  
19.00 KF Ljungby - Hestra
6–6
19.30 Markaryd/Strömsnäsbruk - Ryd
6–5
19.30 Öjaby - Värnamo B
16–3
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Kristianstad - Södertälje
3–4
19.00 Bofors Karlskoga - Västervik
9–1
19.00 Vita Hästen - Mora
1–2
19.00 AIK - Timrå
4–3
19.00 Tingsryd - Björklöven
0–3
19.00 Västerås - Modo
3–1
19.00 Almtuna - Karlskrona
2–4
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 HC Dalen - Tranås
4–2
19.00 Halmstad - Troja/Ljungby
1–0
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Gislaved - Nittorp
5–2
19.00 Trollhättan - Grästorp
2–3
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Sölvesborg - Olofström
4–0
 
Torsdag 3 oktober 2019
FOTBOLL HER 2019
• Europaligan  
21.00 Malmö FF - Köpenhamn
1–1
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020  
19.00 Skellefteå - Linköping
3–1
19.00 Djurgården - Färjestad
5–6 str
19.00 Örebro - Brynäs
6–1
19.00 Leksand - Frölunda
2–4
19.00 Växjö Lakers - Malmö
1–4
19.00 Oskarshamn - HV 71
2–3 fl
19.00 Rögle - Luleå
3–2 fl
 
Onsdag 2 oktober 2019
ISHOCKEY 2019/2020
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 AIK - Bofors Karlskoga
1–6
19.00 Södertälje - Almtuna
1–2
19.00 Timrå - Modo
3–2
19.00 Mora - Kristianstad
3–2
19.00 Karlskrona - Västerås
4–3 fl
19.00 Björklöven - Vita Hästen
2–1
19.00 Västervik - Tingsryd
3–5
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Tyringe - Mörrum
1–6
19.00 Hanhals - Vimmerby
2–4
19.00 HC Dalen - Halmstad
4–3 fl
19.00 Kallinge-Ronneby - Nybro
1–2 fl
19.00 Tranås - Borås
5–4
19.00 Troja/Ljungby - Kalmar
3–2 fl
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
19.00 Kungälv - Trollhättan
2–6
19.00 Vänersborg - Stenungsund
5–1
19.00 Grästorp - Töreboda
9–1
19.00 Ulricehamn - Hisingen
2–3
19.00 Mölndal - Bäcken
6–4
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
19.00 Nässjö - Trelleborg
3–5
19.00 HA74 Sävsjö - Värnamo
3–2
19.00 Olofström - Jonstorp
2–3
19.00 Guts - Alvesta
0–1
19.00 Osby - Boro/Vetlanda
3–2
19.00 Mjölby - Sölvesborg
4–0
 
Tisdag 1 oktober 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Jönköpings Södra - Mjällby
0–0
19.00 Norrby - GAIS
0–1
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
19.00 Brynäs - Djurgårtden
4–3
18.00 HV 71 - Linköping
5–0
 
Måndag 30 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 4 Ljungby Dam  
18.30 Bor/Rydaholm B - Hjortsberga
0–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Hammarby - Örebro
5–1
19.00 Helsingborg - Kalmar FF
2–0
19.00 Östersund - Djurgården
1–2
Superettan 2019  
19.00 Degerfors - Syrianska
2–0
19.00 Frej Täby - Brage
2–3
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Västerås - Södertälje
3–0
19.00 Modo - Karlskrona
5–1
 
Söndag 29 september 2019
BOWLING 2019/2020
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 BK Domino F - Team Värnamo F2
15–5
14.00 Team Gamleby BC F - Team Värnamo F2
18–2
  FOTBOLL DAM 2019  
Damallsvenskan 2019
 
13.00 Göteborg - Vittsjö
2–1
14.00 Kristianstad - Piteå
1–1
17.00 Örebro - Eskilstuna
2–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
14.00 Osby - Vetlanda
5–1
Div 3 NV Dam 2019  
16.00 Bankeryd - Hallby
3–1
16.00 Gnosjö - Husqvarna FF B
6–1
16.00 Hestra/Grimsås - RÅs LB
2–4
16.00 Mariebo B - NGIS/NIK
12–0
16.00 Skillingaryd - IFK Värnamo U
0–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
13.00 Smålandsstenar B - Mullsjö
1–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Sundsvall - Sirius
2–1
15.00 Elfsborg - AIK
1–1
15.00 IFK Göteborg - Häcken
0–0
17.30 Athletic Eskilstuna - Malmö FF
0–1
17.30 Falkenberg - IFK Norrköping
0–2
Superettan 2019  
15.00 Dalkurd - Trelleborg
3–2
15.00 Halmstad - Varberg
3–2
17.30 Västerås - Öster
1–1
Div 1 södra 2019
16.00 Landskrona - Torns IF
3–0
16.00 Ljungskile - IFK Värnamo
3–0
17.00 Skövde - Tvååker
2–3
Div 5 sydvästra 2019
15.00 Angelstad - Häradsbäck/Ryd
1–3
15.00 Stockaryd/Rörvik - Agunnaryd
3–1
15.00 Liatorp/Eneryda - Vederslöv-Dänn.
3–0
15.00 Torpa IF - Alvesta
1–7
15.00 Vislanda - Delary/Pjätteryd
0–1
Div 6 Ljungby 2019
12.00 Ling - Hallaryd
5–2
12.00 Hamneda - Bor
1–3
12.00 Ryssby - Rydaholm
1–9
12.00 Råstorp/Timsfors - Kånna
2–2
Div 6 Gislaved 2019
12.00 Peking - Nissafors/Hestra
0–9
12.00 Hook - Swebih
8–0
12.00 Västboås - Skeppshult
5–2
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
15.00 Vita Hästen - Västervik
3–2
15.00 Mora - Almtuna
2–1 str
17.30 Bofors Karlskoga - Timrå
2–3 str
17.30 Tingsryd - AIK
3–1
Hockeyettan 2019/2020  
16.00 Vimmerby - Tyringe
10–2
16.00 Nybro - Hanhals
4–0
Ishockeytvåan södra A 2019/2020
16.00 Hisingen - Vänersborg
0–11
17.00 Töreboda - Kungälv
3–2 fl
17.00 Stenungsund - Gislaved
1–6
17.00 Trollhättan - Mölndal
3–6
17.00 Nittorp - Grästorp
3–4 fl
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Trelleborg - Guts
3–0
16.00 Boro/Vetlanda - Olofström
2–3 fl
16.00 Alvesta - HA74 Sävsjö
7–6 str
16.00 Sölvesborg - Nässjö
1–0
16.00 Jonstorp - Mjölby
2–10
17.00 Värnamo - Osby
7–3
 
Lördag 28 september 2019
BOWLING 2019/2020
Div 1 dam 2019/2020  
10.00 Skillingaryds IS - BK Vågen
12–8
(5408–5257)
Sydallsvenskan 2019/2020  
10.00 Kinna BK - Forsheda BK
12–8
(6381–6272)
12.00 IFK Borås - Forsheda BK
12–7
Div 1 södra Götaland herr 2019/2020  
10.00 IS Göta F - Team Värnamo
12–8
13.00 BK Borgen - Forsheda BK F
12–8
13.40 Team Bjuv BF - Team Värnamo
8–12
16.20 BK Bråhög - Forsheda BK F
13–6
Div 3 nordöstra Götaland herr 2019/2020  
10.00 Team Clan BK F2 - Team Värnamo F1
6–13
11.40 BK Pondus - Team Värnamo F1
10–9
11.40 Jönköpings BS/Boys F - Skillingaryds IS
8–12
13.20 BK Vinno - Skillingaryds IS
5–15
FOTBOLL DAM 2019  
Damallsvenskan 2019
 
15.00 Limhamn Bunkeflo - Växjö DFF
1–1
15.00 Kungsbacka - Rosengård
1–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Hultsjö Atom - Ingelstad
0–1
15.00 IFK Värnamo - Bor
7–1
15.00 Ljungby - Hessleholm
1–3
15.00 Smålandsstenar - Växjö BK
1–0
15.00 Älmhult - Waggeryd
13–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
11.00 RÅs LB U - Burseryd (Jarlavallen)
0–6
12.00 Westbo - Hallby B
7–0
Div 4 Ljungby Dam 2019
12.00 Lammhult - Hamneda
0–3
12.00 Moheda - Ljungby B
11–1
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
16.00 Örgryte - Brommapojkarna
3–2
Div 1 södra 2019
14.00 Lund - Assyriska Turabdin
3–0
14.00 Oskarshamn - Eskilsminne
2–4
15.00 Utsikten - Lindome
3–0
16.00 Kristianstad - Oddevold
1–0
16.00 Åtvidaberg - Trollhättan
0–2
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Bankeryd - Gislaveds IS
1–3
14.00 Habo - Bredaryd Lanna
3–1
14.00 Haga - Waggeryd
2–4
14.00 Hallby - Ölmstad
2–5
14.00 Visingsö - Mullsjö
4–1
14.00 Vrigstad - Kulltorp
3–2
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Gransholm - Värnamo Södra
1–6
14.00 Guddarp - Växjö BK
1–5
14.00 Hovshaga - Ljungby
3–0
14.00 Rejban - Forsheda
8–0
14.00 Lagan - Moheda
11–1
14.00 Slätthög - Strömsnäsbruk
2–1
Div 5 nordvästra 2019  
15.00 Burseryd - Reftele
3–2
15.00 Hovslätt - Norrahammars IK
8–1
15.00 Jönköpings BK - Smålandsstenar
3–4
15.00 Kärda - Taberg
0–3
15.00 Torpa FF - Rondinella
3–1
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Malmö - Örebro
4–1
15.15 Oskarshamn - Luleå
2–4
15.15 Rögle - Leksand
5–3
18.00 Frölunda - Färjestad
5–2
18.00 HV 71 - Skellefteå
1–3
18.00 Linköping - Växjö Lakers
3–2
Hockeyettan 2019/2020  
15.00 Borås - Kallinge-Ronneby
4–5
16.00 Kalmar - Tranås
5–4 str
16.00 Mörrum - Dalen
3–5
 
Fredag 27 september 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Gnosjö B - Torpa FF
0–5
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hultsjö B - Lagan
2–0
INNEBANDY 2019/2020  
• Träningsmatch  
19.30 Värnamo IK dam - Husqvarna
9–0
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Bofors Karlskoga - Tingsryd
5–3
19.00 Södertälje - Modo
6–2
19.00 Mora - Västerås
1–2
19.00 Karlskrona - Timrå
2–4
19.00 Björklöven - Almtuna
3–2
19.00 Västervik - Kristianstad
0–2
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Vimmerby - Nybro
3–5
 
Torsdag 26 september 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Linköping - Djurgården
4–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Jönköpings Södra - Taberg/Tenhult
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 IFK Norrköping - Athletic Eskilstuna
4–0
19.00 Malmö FF - Helsingborg
3–0
Superettan 2019  
19.00 Brage - Degerfors
1–2
HANDBOLL 2019/2020  
• EM-kval damer  
19.00 Sverige - Makedonien
35–25
INNEBANDY 2019/2020  
• Träningsmatch  
20.00 Skillingaryd - Westbo
3–4
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
19.00 Djurgården - HV 71
2–1 str
19.00 Färjestad - Malmö
4–3 fl
19.00 Luleå - Linköping
4–1
19.00 Örebro - Rögle
2–3 str
19.00 Skellefteå - Frölunda
1–6
19.00 Växjö Lakers - Oskarshamn
3–2
 
Onsdag 25 september 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 AIK - IFK Göteborg
1–0
19.00 Häcken - Elfsborg
1–2
19.00 Sirius - Hammarby
1–3
19.00 Örebro - Östersund
2–0
Superettan 2019  
19.00 Brommapojkarna - Frej Täby
0–2
19.00 Norrby - Västerås
1–0
19.00 Syrianska - Dalkurd
1–2
19.00 Trelleborg - Mjällby
0–3
19.00 Öster - Halmstad
1–0
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Almtuna - Västervik
1–2 fl
19.00 Karlskrona - Södertälje
4–1
19.00 Kristianstad - AIK
2–0
19.00 Modo - Mora
7–1
19.00 Tingsryd - Timrå
2–3
19.00 Vita Hästen - Bofors Karlskoga
4–0
19.00 Västerås - Björklöven
2–3
Hockeyettan 2019/2020  
19.00 Hanhals - Borås
4–6
19.00 Kallinge Ronneby - Kalmar
3–1
19.00 Tranås - Halmstad
5–2
19.00 Troja Ljungby - Mörrum
6–3
19.00 Tyringe - Dalen
2–8
• Träningsmatch  
19.00 Skillingaryd - Åseda
4–2
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019 - final 2:2  
19.00 Dackarna - Eskilstuna Smederna
37– 53
Eskilstuna Smederna blev mästare  
Tisdag 24 september 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
17.15 Jönköpings Södra - Hallby
3–0 wo
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Djurgården - Falkenberg
1–0
19.00 Kalmar FF - Sundsvall
0–2
Superettan 2019  
19.00 GAIS - Örgryte
0–0
19.00 Varberg - Jönköpings Södra
0–0
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
19:00 Leksand - Brynäs
5–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019 - final 1:2  
19.00 Eskilstuna Smederna - Dackarna
54–36
   
Måndag 23 september 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Växjö DFF - Kungsbacka
5–5
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Lagan - Bor/Rydaholm B
6–1
19.30 Ljungby B - Hultsjö B
3–0
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyallsvenskan 2019/2020  
19.00 Västervik - Västerås

3–2
19.00 Björklöven - Modo
3–2 fl
19.00 Bofors Karlskoga - Kristianstad
5–3
 
Söndag 22 september 2019
BOWLING 2019/2020
• Div 2  
10.00 Skillingaryds IS Herr - Huskvarna BK
16–4
15.00 Team Värnamo F2 - Huskvarna BK
9–11
FOTBOLL 2019  
Damallsvenskan 2019
 
13.00 Rosengård - Örebro
3–1
15.00 Piteå - Linköping
1–0
17.00 Eskilstuna - Vittsjö
1–0
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Husqvarna B - Bankeryd
1–8
15.00 IFK Värnamo U - Gnosjö
2–6
17.00 NGIS/NIK - Hestra/Grimsås
1–3
17.00 RÅs LB - Skillingaryd Rönneljung
2–2
17.30 Hallby - Mariebo B
2–3
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
16.00 Burseryd - Westbo
0–3
Div 4 Ljungby Dam 2019  
16.00 Hjortsberga - Vrigstad
4–5
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Hammarby - AIK
2–1
17.30 Helsingborg - Athletic Eskilstuna
2–1
17.30 Elfsborg - Malmö FF
0–3
Superettan 2019  
15.00 Mjällby - Brommapojkarna
0–2
15.00 Västerås - Degerfors
1–0
17.30 Halmstad - Trelleborg
3–0
Div 1 södra 2019  
17.00 Trollhättan - Landskrona
0–1
17.00 IFK Värnamo - Skövde
2–2
17.00 Oddevold - Lund
0–3
17.00 Kristianstad - Oskarshamn
1–2
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Agunnaryd - Liatorp/Eneryda
0–4
15.00 Alvesta - Angelstad
11–1
15.00 Delary/Pjätteryd - Stockaryd/Rörvik
2–3
15.00 Häradsbäck/Ryd - Vislanda
2–0
15.00 Vederslöv-Dänn. - Lammhult
4–3
Div 6 Ljungby 2019  
12.00 Bor - Hits
9–1
12.00 Hallaryd - Hamneda
1–2
12.00 Kånna - Ling
4–4
12.00 Rydaholm - Göteryd
4–0
Div 6 Gislaved 2019  
13.00 Swebih - Peking
1–11
14.00 Nissafors/Hestra - Västboås
5–0
15.00 Skeppshult - Klevshult
2–2
ISHOCKEY 2019/2020  
• Träningsmatcher  
• 16.00 Vänersborg - Värnamo
5–4 fl
• 16.00 Skillingaryd - Motala
inställd
 
Lördag 21 september 2019
BOWLING 2019/2010
• Division 1 dam
11.00 IFK Göteborg Bowling - Skillingaryd
10–10
15.00 Team Trollhättan - Skillingaryd
18–2
• Sydallsvenskan
10.20 BK Virveln - Forsheda BK
13–7
14.20 IK Sterling - Forsheda BK
14–6
• Division 1 herr
10.00 Forsheda BK F - BK Ohm
16–4
11.40 Team Värnamo - BK Ohm
15–5
• Division 3 herr
15.00 Team Värnamo F1 - BK Flax F
18–2
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
15.00 Djurgården - Göteborg
1–3
15.00 Limhamn Bunkeflo - KRistianstad
2–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
10.30 Waggeryd - Ljungby
2–0
14.00 Osby - Smålandsstenar
1–0
15.00 Bor - Älmhult
0–8
15.00 Vetlanda - Hessleholm
2–3
15.00 Växjö BK - Hultsjö Atom
1–2
16.00 Ingelstad - IFK Värnamo
0–3
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
12.00 Burseryd - Westbo
spelas 22/9
12.00 Mullsjö - Gnosjö B
3–0
12.00 Taberg/Tenhult - Smålandsstenar B
3–0 wo
12.00 Torpa FF - RÅs LB U
5–0
Div 4 Ljungby Dam 2019  
12.00 Hamneda - Moheda
8–0
12.00 Hjortsberga - Vrigstad
spelas 22/9
12.00 Ryssby - Lammhult
1–0
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
13.30 Falkenberg - Östersund
1–0
16.00 IFK Norrköping - Örebro
3–0
16.00 Kalmar FF - Häcken
1–1
18.00 IFK Göteborg - Sirius
2–1
Superettan 2019  
13.30 Varberg - Syrianska
5–0
16.00 Dalkurd - Öster
2–1
16.00 Jönköpings Södra - Norrby
0–2
Div 1 södra 2019
13.00 Lindome - Ljungskile
2–0
15.00 Tvååker - Åtvidaberg
1–1
16.00 Assyriska Turabdin - Utsikten
2–1
16.00 Torns IF - Eskilsminne
1–1
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Bredaryd Lanna - Hallby
1–3
14.00 Gislaveds IS - Habo
3–1
14.00 Kulltorp - Haga
2–0
14.00 Ölmstad - Visingsö
0–2
15.00 Mullsjö - Vrigstad
1–1
Div 4 sydvästra 2019  
15.00 Moheda - Slätthög
0–3
15.00 Strömsnäsbruk - Guddarp
1–0
17.00 Ljungby - Lagan
Div 5 nordvästra 2019
13.00 Rondinella - Burseryd
2–3
15.00 Bosna - Hovslätt
2–1
15.00 Norrahammars IK - Jönköpings BK
3–1
15.00 Smålandsstenar - Kärda
2–3
15.00 Torpa FF - Taberg
5–1
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Brynäs - Färjestad
1–2
15.15 HV 71 - Leksand
2–1 str
15.15 Linköping - Rögle
2–3
18.00 Malmö - Luleå
4–1
18.00 Oskarshamn - Djurgården
3–2
18.00 Örebro - Frölunda
3–4
18.00 Växjö Lakers - Skellefteå
1–4
 
Fredag 20 september 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Sundsvall - Djurgården
1–4
Superettan 2019  
19.00 Frej Täby - GAIS
1–0
19.00 Örgryte - Brage
3–2
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Waggeryd - Bankeryd
6–0
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Rejban - Gransholm
4–0
19.00 Värnamo Södra - Hovshaga
3–3
19.00 Växjö BK - Forsheda
7–0
BOWLING 2019/2010  
• Div 1 södra  
19.00 Dalen - Troja
1–2
• Träningsmatch
19.00 Skillingaryd - Falköping
1–7
   
 
Torsdag 19 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Rydaholm - Ling
6–1
ISHOCKEY 2019/2020
SHL 2019/2020
19.00 Djurgården - Örebro
4–2
19.00 Färjestad - Växjö Lakers
4–2
19.00 Frölunda - Linköping
4–0
19.00 Luleå - HV 71
3–2 fl
19.00 Rögle - Oskarshamn
0–1
19.00 Leksand - Skellefteå
3–2
 
Onsdag 18 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Hallby B - Smålandsstenar B
1–3
ISHOCKEY 2019/2020  
• Hockeyallsvenskan  
19.00 AIK - Vita Hästen
1–2
• Divisiuon 1 södra
19.00 Hanhals - Halmstad
1–4
19.00 Kallinge/Ronneby - Mörrum
3–4 fl
19.00 Nybro - Borås
3–2
19.00 Tranås - Dalen
2–1
19.00 Tyringe - Troja/Ljungby
0–7
19..00 Vimerby Kalmar
3–5
 
 
Tisdag 17 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 3 NV Dam 2019  
19.30 Hallby - Skillingaryd
8–2
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hultsjö B - Moheda
0–2
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Degerfors - Mjällby
2–1
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Hits - Hallaryd
1–2
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
19.00 HV 71 - Frölunda
3–2
19.00 Linköping - Brynäs
4–3 fl
19.00 Malmö - Rögle
3–4
19.00 Oskarshamn - Leksand
4–1
19.00 Örebro - Luleå
2–1
19.00 Skellefteå - Färjestad
3–1
19.00 Växjö Lakers - Djurgården
3–5
 
Måndag 16 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 Skillingaryd - NGIS/NIK (i Vaggeryd)
4–0
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Bor/Rydaholm B - Ljungby B
0–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Athletic Eskilstuna - Elfsborg
2–2
19.00 Djurgården - Helsingborg
2–0
Superettan 2019  
19.00 Västerås - Brommapojkarna
1–2
 
Söndag 15 september 2019
BOWLING 2019/2020  
• Div 3  
10.00 Team Värnamo F2 - Eksjö BK/EBOK F
13–7
11.40 Team Värnamo F1 - BK Domino F
19–1
14.00 Skillingaryds IS - Eksjö BK/EBOK F
19–1
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
13.00 Piteå - Växjö DFF
4–1
13.00 Vittsjö - Örebro
1–0
15.00 Djurgården - Limhamn Bunkeflo
0–0
15.00 Göteborg - Rosengård
0–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
14.00 Hessleholm - Waggeryd
3–0
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Gnosjö - RÅs LB
1–3
17.00 Hestra/Grimsås - Hallby
4–5
17.00 Husqvarna FF B - IFK Värnamo U
3–1
17.00 Mariebo B - Bankeryd
2–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Häcken - AIK
1–2
15.00 Hammarby - IFK Göteborg
6–2
17.30 Malmö FF - IFK Norrköping
1–0
Superettan 2019  
15.00 Brage - Dalkurd
3–1
17.30 Norrby - Varberg
1–1
Div 1 södra 2019  
16.00 Landskrona - Oddevold
1–0
16.00 Ljungskile - Tvååker
1–0
17.00 Oskarshamn - IFK Värnamo
0–1
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Delary/Pjätteryd - Häradsbäck/Ryd
4–0
15.00 IFK Lammhult - Agunnaryd
3–1
15.00 Liatorp/Eneryda
3–0
15.00 Torpa IF - Vederslöv-Dänn.
2–0
Div 6 Ljungby 2019  
12.00 Ling - Råstorp/Timsfors
1–5
12.00 Hamneda - Kånna
1–3
12.00 Ryssby - Bor
1–2
Div 6 Gislaved 2019  
13.00 Peking - Hook
1–1
14.00 Klevshult - Nissafors/Hestra
2–4
14.00 Västboås - Swebih (Ryavallen)
wo till Västboås
15.30 Dardania - Skeppshult
4–1
ISHOCKEY 2019/2020  
Hockeyettan södra  
16.00 Halmstad - Vimmerby
4–2
16.00 Mörrum - Hanhals
6–7 str
17.00 Tyringe - Borås
3–4
• Träningsmatcher  
16.00 Lenhovda - Skillingaryd
inställd
17.00 Värnamo - Vänersborg
1–0
 
Lördag 14 september 2019
BOWLING 2019/2020  
Div 1 Norra dam 2019/2020  
10.00 Skillingaryds IS - BK Linnéa
7–13
• Sydallsvenskan
11.00 Forsheda BK - Kulladals BS F1
12–8
• Div 1
13.00 Team Värnamo - BK Frigg
15–5
14.40 Forsheda BK F - BK Frigg
12–8
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
14.00 Kristianstad - Kungsbacka
5–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
14.00 Hultsjö Atom - Osby
2–2
15.00 IFK Värnamo - Växjö BK
4–0
15.00 Smålandsstenar - Vetlanda
1–4
15.00 Älmhult - Ingelstad
6–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
12.00 Burseryd - Torpa FF
1–3
12.00 Gnosjö B - Taberg/Tenhult
0–4
12.00 Jönköpings Södra - Westbo
3–1
14.00 RÅs LB U - Mullsjö
3–1
Div 4 Ljungby Dam 2019  
12.00 Hamneda - Ryssby
0–0
12.00 Lammhult - Hjortsberga
3–9
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
13.30 Örebro - Sundsvall
0–0
16.00 Östersund - Kalmar FF
1–2
Superettan 2019
13.30 Örgryte - Trelleborg
0–1
16.00 Syrianska - Frej Täby
0–3
16.00 Öster - Jönköpings Södra
0–2
Div 1 södra 2019
14.00 Eskilsminne - Assyriska Turabdin
2–0
14.00 Lund - Kristianstad
3–1
14.00 Skövde - Lindome
0–2
15.00 Utsikten - Trollhättan
4–0
16.00 Åtvidaberg - Torns IF
1–2
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Habo - Waggeryd
2–5
14.00 Hallby - Gislaveds IS
1–2
14.00 Kulltorp - Mullsjö
2–0
14.00 Vrigstad - Ölmstad
0–0
14.30 Visingsö - Bredaryd Lanna
4–2
15.00 Bankeryd - Haga
2–1
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Slätthög - Ljungby
1–4
15.00 Guddarp - Moheda
2–3
15.00 Lagan - Värnamo Södra
3–3
Div 5 nordvästra 2019
12.00 Taberg - Smålandsstenar
1–0
13.00 Hovslätt - Reftele
6–0
15.00 Burseryd - Torpa FF
2–4
15.00 Kärda - Norrahammars IK
2–1
INNEBANDY 2019/2020  
• Träningsmatcher  
12.30 Värnamo IK dam - Gransholm
10–1
15.30 Värnamo IK herr- Skillingaryds IK
6– 6
ISHOCKEY 2019/2020  
SHL 2019/2020  
15.15 Frölunda - Brynäs
2–5
15.15 Skellefteå - Oskarshamn
5–4 fl
18.00 Djurgården - Linköping
4–2
18.00 Färjestad - Örebro
4–6
18.00 Luleå - Växjö Lakers
3–1
18.00 Rögle - HV 71
4–0
18.15 Leksand - Malmö
5–2
Hockeyettan södra  
15.00 Dalen - Kallinge/Ronneby
2–5
16-00 Kalmar - Nybro
3–2
18.00 Troja/ljungby - Tranås
4–1
 
Fredag 13 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
18.30 Linköping - Eskilstuna
0–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Ljungby - Bor
2–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Sirius - Falkenberg
2–0
Superettan 2019  
19.00 GAIS - Halmstad
1–1
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Forsheda - Strömsnäsbruk
2–0
19.00 Hovshaga - Gransholm
2–0
19.00 Växjö BK - Rejban
0–0
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Jönköpings BK - Bosna
2–2
Div 5 sydvästra 2019  
17.45 Vislanda - Alvesta
0–4
ISHOCKEY 2019/2020  
• Träningsmatch  
19.30 Falköping - Skillingaryd
6–3
   
Torsdag 12 september 2019
INGA MATCHER
 
Onsdag 11 september 2019
INNEBANDY
• Träningsmatch  
19.30 Westo dam - Värnamo
1–11
   
Tisdag 10 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 3 NV Dam 2019  
18-00 Mariebo IK B - Husqvarna FF B
8–2
FOTBOLL HERR 2019  
U21 Herr EM-kval  
18:30 Italien - Luxemburg
5–0
18:30 Sverige - Irland
1–3
Div 4 sydvästra 2019  
19:00 Forsheda - Lagan
0–4
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019 – slutspel
19.00 Dackarna - Västervik
49–41
19.00 Vetlanda - Smederna
44–46
Dackarna och Smederna till SM-final
Måndag 9 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
19:00 Växjö - Linköping
1–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18:00 Westbo - Smålandsstenars B
6–0
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
19:00 Trollhättan - Skövde
2–1
19:00 Oddevold - Utsikten
1–1
 
Söndag 8 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
15.00 Rosengård - Djurgården
3–1
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Bankeryd - Hestra/Grimsås
8–2
17.00 NGIS/NIK - Gnosjö
2–11
17.00 Rås LB - IFK Värnamo U
4–1
17.30 Mariebo B - Husqvarna FF B
spelas tisd
Div 4 Ljungby Dam 2019  
16.00 Moheda - Bor/Rydaholm B
5–2
FOTBOLL HERR 2019  
Herrar A EM-kval  
18.00 Rumänien - Malta
1–0
20.45 Spanien - Färöarna
4–0
20.45 Sverige - Norge
1–1
Div 1 södra 2019  
16.00 Kristianstad - Assyriska Turabdin
2–1
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Agunnaryd - Torpa IF
1–5
15.00 Alvesta - Häradsbäck/Ryd
3–2
15.00 Stockaryd/Rörvik - Lammhult
1–2
15.00 Vederslöv-Dänn. - Angelstad
10–0
Div 6 Ljungby 2019  
12.00 Bor - Göteryd
5–1
12.00 Hallaryd - Ryssby
3–3
12.00 Kånna - Hits
4–2
12.00 Råstorp/Timsfors - Hamneda
5–2
Div 6 Gislaved 2019  
15.00 Hook - Västboås
2–3
12.00 Swebih - Klevshult
0–5
14.00 Nissafors /Hestra - Dardania
4–3
15.00 Skeppshult - Hillerstorp
1–2
INNEBANDY 2019/2020  
• Försäsongsmatch  
16.00 Östra - Värnamo IK herr A/B
10–2
ISHOCKEY 2019/2020
• Champions hockey league  
14.00 Liberec - Luleå
4–5 fl
15.00 Djurgården - Tichy
2–0
• Försäsongsmatcher
17.00 Skillingaryd - Lenhovda
2–4
17.00 Värnamo - Alvesta
6–5
 
Lördag 7 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Damallsvenskan 2019
 
13.45 Eskilstuna - Göteborg
2–1
14.00 Örebro - Kristianstad
0–1
15.00 Limhamn Bunkeflo - Piteå
1–0
15.00 Kungsbacka - Vittsjö
0–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
13.00 Ingelstad - Ljungby
2–2
15.00 Bor - Hessleholm
2–2
15.00 Vetlanda - Waggeryd
5–0
15.00 Osby - IFK Värnamo
1–4
15.00 Smålandsstenar - Hultsjö Atom
1–1
15.00 Växjö BK - Älmhult
0–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
12.00 Hallby B - Gnosjö B
5–0
12.00 Jönköpings Södra - Burseryd
spelas 11/9 18.00
12.00 Taberg/Tenhult - RÅs LB U
wo till Taberg
15.00 Mullsjö - Torpa FF
0–3
Div 4 Ljungby Dam 2019  
12.00 Hjortsberga - Ryssby
3–3
12.00 Lagan - IFK Lammhult
inst
12.00 Moheda - Bor/Rydaholm B
spelas 8/9 1600
Div 1 södra 2019  
13.00 Lindome - Torns IF
3–0
14.00 Eskilsminne - Ljungskile
0–2
14.00 Lund - Landskrona
0–2
14.00 Tvååker - IFK Värnamo
0–2
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Bredaryd Lanna - Vrigstad
2–1
14.00 Gislaveds IS - Visingsö
4–1
14.00 Haga - Habo
2–1
14.00 Waggeryd - Hallby
3–1
14.00 Ölmstad - Mullsjö
0–1
15.00 Bankeryd - Kulltorp
2–2
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Värnamo S - Slätthög
2–2
15.00 Moheda - Forsheda
3–4
15.00 Strömsnäsbruk - Växjö BK
0–4
16.00 Ljungby - Guddarp
2–1
Div 5 nordvästra 2019  
12.00 Burseryd - Taberg
0–2
13.00 Bosna - Kärda
1–2
13.00 Reftele - Jönköpings BK
2–4
15.00 Rondinella - Hovslätt
0–5
15.00 Norrahammars IK - Smålandsstenar
3–5
INNEBANDY 2018/2019  
• Försäsongdsmatcher  
10.30 Fagerhult Habo - Värnamo IK dam
inställd
16.15 Westbo - Värnamo IK herr
5–5
ISHOCKEY 2018/2019  
• Champions hockey league  
14.15 Ban Bystrica - Färjestad
3–4 fl
17.00 Mountfield - Frölunda
3–4
19.30 Grenoble - Skellefteå
1–4
   
Fredag 6 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18.15 Hultsjö B - Hamneda
1–1
19.00 Ljungby B - Vrigstad
5–2
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
19.00 Oskarshamn - Åtvidaberg
4–3
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Rejban - Hovshaga
2–3
Div 5 sydvästra 2019  
18.00 Liatorp/Eneryda - Delary/Pjätteryd
2–2
ISHOCKEY 2018/2019  
• Champions hockey league  
18.00 AUgsburg - Luleå
4–5 fl
18.00 Djurgården - Wien
3–6
 
Torsdag 5 september 2019
FOTBOLL HERR 2018
Herrar A EM-kval
20.45 Färöarna - Sverige
0–4
20.45 Norge - Malta
2–0
20.45 Rumänien - Spanien
1–2
Div 4 sydvästra 2019  
18.00 Gransholm - Lagan
2–1
Div 6 Ljungby 2019  
18.15 Göteryd - Hallaryd
1–3
18-15 Hamneda - Ling
6–3
18.15 Hits - Råstorp/Timsfors
3–7
18.15 Ryssby - Kånna
2–4
19.00 Rydaholm - Bor
4–2
ISHOCKEY  
• CHL – Champions hockey league  
19.45 Ambri-Piotta (schweiz) - Färjestad
2–1
19.45 Bern (Schweiz) - Skellefteå
4–5 str
20.20 Graz 99-ers (Schweiz) - Frölunda
1–5
 
Onsdag 4 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Div 3 NV Dam 2019  
18.30 IFK Värnamo U - Hestra/Grimsås
2–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.15 Rås LB U - Hallby B Jarlavallen
0–6
Div 6 Gislaved 2019
18.15 Klevshult - Hook
0–0
ISHOCKEY 2018/2019  
• Försäsongsmatch  
19.00 Värnamo - Dalen
2–5
   
Tisdag 3 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Dam EM-kval  
18.00 Lettland - Sverige
1–4
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18-15 Vrigstad - Lagan
3–1
18.30 Bor/Rydaholm B - Hultsjö B
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Div 5 nordvästra 2019  
18:15 Reftele - Bosna
4–2
Div 6 Gislaved 2019  
18.15 Hillerstorp - Nissafors/Hestra
2–1
18.15 Västboås - Peking
5–2
19.00 Dardania - Swebih
8–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019 semifinaler  
19.00 Västervik - Dackarna
44–46
19.00 Smederna- Vetlanda (försenad)
46–44
 
Måndag 2 september 2019
FOTBOLL DAM 2018
Dam EM-kval  
18.45 Island - Slovakien
1–0
• Damer U23 4-nationer  
14.00 England - Norge
4–1
17.00 Sverige - USA
1–1
 
Söndag 1 september 2019
FOTBOLL DAM 2018 2018
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Waggeryd - Bor
3–1
16.00 FC Hessleholm - Ingelstad
7–0
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Bankeryd - Skillingaryd
1–2
17.00 Gnosjö - Hallby
3–1
17.00 Hestra/Grimsås - Mariebo B
0–5
17.00 Husqvarna FF B - RÅs LB
4–1
17.00 IFK Värnamo U - NGIS/NIK
3–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
17.00 Smålandsstenar B - Jönköpings Södra
0–15
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 AIK - Djurgården
1–0
15.00 Sundsvall - IFK Göteborg
0–2
15.00 Kalmar FF - Malmö FF
0–5
17.30 Häcken - Falkenberg
4–1
17.30 IFK Norrköping - Hammarby
2–0
Superettan 2019  
15.00 Brommapojkarna - Syrianska
1–1
15.00 Jönköpings Södra - Örgryte
5–2
17.30 Dalkurd - Norrby
3–1
17.30 Trelleborg - Västerås
2–1
Div 1 södra 2019  
13.00 Lindome - Trollhättan
0–0
16.00 Landskrona - Åtvidaberg
1–0
16.00 Ljungskile - Oskarshamn
9–0
16.00 Torns IF - Lund
3–2
17.00 Skövde - Kristianstad
4–0
Div 4 nordvästra 2019
13.00 Visingsö - Waggeryd

1–1
Div 4 sydvästra 2019
14:00 Guddarp - Värnamo S:a
3–6
ISHOCKEY  
• Försäsongsmatch  
16.00 Motala - Skillingaryd
3–2 fl
• CHL – Champions hockey league  
16.00 Frölunda - Mountfield (Tjeckien)
2–3
16.00 Skellefteå - Grenoble (Frankrike)
1–2
19.30 Vienne (Österrike) - Djurgården
 
Lördag 31 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
14.00 IFK Värnamo - Smålandsstenar
7–0
15.00 Hultsjö Atom - Vetlanda
4–2
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
12.00 Gnosjö B - Westbo
1–7
12.00 Torpa FF - Taberg/Tenhult
1–5
14.00 Mullsjö - Burseryd
4–3
Div 4 Ljungby Dam 2019  
12.00 Hamneda - Hjortsberga
2–1
12.00 VRIGSTAD - MOHEDA
3–4
12.00 Ryssby - Lagan
1–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
13.30 Elfsborg - Sirius
1–1
16.00 Örebro - Athletic Eskilstuna
3–1
Superettan 2019  
13.30 Degerfors - Halmstad
2–1
16.00 Mjällby - Frej Täby
2–1
18.00 Varberg - Öster
0–0
Div 1 södra 2019  
15.00 Utsikten - Eskilsminne
2–0
16.00 Assyriska Turabdin - Tvååker
0–1
17.00 IFK Värnamo - Oddevold
1–0
Div 4 nordvästra 2019
14.00 Visingsö - Waggeryd
spelas sönd
Div 5 nordvästra 2019

12.00 Taberg - Norrahammars IK

1–1
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Torpa IF - Stockaryd/Rörvik
2–2
Div 6 Gislaved 2019  
15.00 Hook - Skeppshult
7–0
ISHOCKEY  
• CHL – Champions hockey league  
15.30 Färjestad - Ambri-Piotta (schweiz)
2–1
15.30 Luleå - Liberec (Tjeckien)
4–1
• Träningsmatch
15.00 Alvesta -Värnamo GIK
5–6 GL
 
Fredag 30 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Ljungby - Växjö BK
1–2
19.00 Älmhult - Osby
4–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Helsingborg - Östersund
2–0
Superettan 2019  
19.00 Brage - GAIS
1–1
Div 4 nordvästra 2019  
18.30 Habo - Bankeryd
1–1
18.30 Kulltorp - Ölmstad
2–1
18.30 Mullsjö - Bredaryd Lanna
1–2
18.30 Vrigstad - Gislaveds IS
1–2
19.00 Hallby - Haga
3–4
Div 4 sydvästra 2019  
18.15 Slätthög - Gransholm
2–2
19.00 Forsheda - Ljungby
0–6
19.00 Rejban - Strömsnäsbruk
2–0
19.00 Växjö BK - Moheda
5–0
Div 5 nordvästra 2019  
18.30 Hovslätt - Torpa FF
9–0
18.30 Kärda - Reftele
1–1
18.30 Smålandsstenar - Bosna
3–0
19.00 Liljan - Burseryd
UTGÅR
19.00 Jönköpings BK - Rondinella
2–2
Div 5 sydvästra 2019
18.30 Vislanda - Vederslöv-Dänn.
1–0
19.00 Lammhult - Liatorp/Eneryda
2–1
Div 6 Gislaved 2019  
18.30 Swebih - Hillerstorp
1–2
ISHOCKEY  
• CHL – Champions hockey league  
18.00 Frölunda . Graz 99-ers (Österrike)
5–6 str
18.00 Skellefteå - Bern (Schweiz)
3–2
20.00 Tychy (Polen) - Djurgården
2–6
 
Torsdag 29 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Dam EM-kval  
20.45 Island - Ungern
1–1
FOTBOLL HERR 2019  
• Europaligan kval  
19.00 AIK - Celtic
1–4
19.00 Bnei Yehuda - Malmö FF
0–1
Div 4 sydvästra 2019  
18.15 Lagan - Hovshaga
2–1
Div 5 sydvästra 2019  
18.30 Angelstad - Agunnaryd
0–1
18.30 Delary/Pjätteryd - Alvesta
1–3
Div 6 Ljungby 2019  
18.30 Ling - Hits
7–0
18.30 Hallaryd - Rydaholm
2–10
18.30 Kånna - Göteryd
1–2
18.30 Råstorp/Timsfors - Ryssby
4–1
ISHOCKEY  
• CHL – Champions hockey league  
18.00 Luleå - Augsburger (Tyskland)
6–1
18.00 Färjestad - Ban Bystrica (Slovakien)
2–3 str
SPEEDWAY  
• SM-kvartsfinaler 1:2  
19.00 Lejonen - Smederna
48–42
19.00 Västervik - Indianerna
51–39
 
Onsdag 28 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.30 J-Södr - Gnosjö B
8–0
18.30 Smålandsstenar B - RÅs LB U
1–1
19.00 Hallby B - Torpa FF
0–5
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18.30 Bor/Rydaholm B - Hamneda
4–2
ISHCOKEY 2018/2019  
• Träningsmatch
19.00 Jonstorp - Värnamo
8–1
 
Tisdag 27 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Växjö BK - Bor
2–2
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Halmstad - Jönköpings Södra
1–2
Div 4 sydvästra 2019  
18.20 Värnamo Södra - Forsheda (Finnvedsvallen)
2–4
Div 6 Gislaved 2019  
18.30 Peking - Klevshult
3–4
ISHOCKEY  
• Försäsongsmatch  
19.00 Gislaved - Skillingaryd
9–1
SPEEDWAY
• SM-kvartsfinaler 1:2  
19.00 Smederna - Lejonen
55–35
19.00 Indianerna - Västervik
50–40
 
Måndag 26 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.30 Smålandsstenar B - Burseryd
3–4
18.00 Westbo - RÅs LB U
6–0
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18.30 Hultsjö B - Vrigstad
3–1
18.30 Lagan - Hjortsberga
1–1
18.30 Moheda - Lammhult
10–1
19.30 Ljungby B - Ryssby
0–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Falkenberg - Hammarby
0–2
19.00 Sundsvall - Elfsborg
1–2
19.00 IFK Göteborg - Kalmar FF
4–0
Superettan 2019  
19.00 Norrby - Brage
1–3
19.00 Trelleborg - Varberg
0–1
Div 1 södra 2019  
19.00 Trollhättan - Ljungskile
0–2
 
Söndag 25 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
14.00 Piteå - Rosengård
1–1
14.00 Vittsjö - Växjö
2–0
15.00 Kristianstad - Djurgården
2–0
17.00 Örebro - Limhamn Bunkeflo
0–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019
18.00 Ingelstad - Waggeryd
6–2
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Bankeryd - Gnosjö
3–1
17.00 Hestra/Grimsås - Husqvarna FF B
0–5
17.00 Hallby - IFK Värnamo U
1–1
17.00 NGIS/NIK - RÅs LB
1–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.00 Taberg/Tenhult - Mullsjö
3–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Eskilstuna - Häcken
0–2
15.00 IFK Norrköping - Helsingborg
5–0
15.00 Östersund - AIK
1–3
17.30 Malmö FF - Djurgården
0–1
Superettan 2019  
13.00 Frej Täby - Degerfors
2–3
15.00 Mjällby - Dalkurd
3–2
15.00 Öster - Örgryte
1–3
17.30 GAIS - Brommapojkarna
2–0
Div 1 södra 2019  
15.00 Assyrisk Turabdin - Oskarshamn
0–0
16.00 Oddevold - Torns IF
0–0
16.00 Landskrona - IFK Värnamo
4–0
 
Lördag 24 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
14.00 Göteborg - Linköping
1–1
15.00 Kungsbacka - Eskilstuna
0–4
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
13.00 Osby - Ljungby
1–0
15.00 Vetlanda - Bor
3–3
15.00 Hultsjö Atom - IFK Värnamo
0–3
15.00 Smålandsstenar - Älmhult
0–7
15.00 Växjö BK - Hessleholm
1–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
12.00 Jönköpings Södra - Gnosjö B
uppskj.
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 Sirius - Örebro
3–4
Superettan 2019  
16.00 Syrianska FC - Västerås
1–2
Div 1 södra 2019  
14.00 Lund - Skövde
2–1
14.00 Tvååker - Utsikten
2–2
16.00 Kristianstad - Lindome
1–0
16.00 Åtvidaberg - Eskilsminne
1–1
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Bredaryd Lanna - Ölmstad
1–0
Div 5 nordvästra 2019  
13.00 Liljan - Taberg
1–3 avbruten
15.00 Burseryd - Hovslätt
1–5
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Stockaryd/Rörvik - Angelstad
5–3
Div 6 Gislaved 2019  
14.00 Hook - Dardania
2–3
   
Fredag 23 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Bankeryd - Hallby
2–3
18.45 Gislaveds IS - Mullsjö
10–1
18.45 Waggeryd - Vrigstad
3–3
Div 4 sydvästra 2019  
18.30 Gransholm - Guddarp
4–0
19.00 Hovshaga - Slätthög
2–2
19.00 Ljungby - Växjö BK
2–2
Div 5 nordvästra 2019  
18.30 Rondinella - Kärda
3–1
18.45 Bosna - Norrahammars IK
1–1
18.45 Torpa FF - Jönköpings BK
1–8
Div 5 sydvästra 2019  
18.45 Agunnaryd - Vislanda
2–1
18.45 IFK Lammhult - Delary/Pjätteryd
1–1
18.45 Liatorp/Eneryda - Torpa IF B
1–1
18.45 Vederslöv-Dänn. - Häradsbäck/Ryd
4–3
 
Torsdag 22 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.45 Mullsjö - Hallby B
3–2
19.00 Jönköpings Södra - Torpa
FOTBOLL HERR 2019  
• Europaligan  
19.00 Malmö FF - Bnei Yehuda
3–0
20.45 Celtic - AIK
2–0
• Svenska Cupen omg. 1-2, herrar  
18.30 Akropolis - Djurgården
0–2
18.30 Astrio - IFK Göteborg
0–4
18.30 Dagsbergs - Brage
0–12
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Habo - Kulltorp
2–0
18.45 Haga - Visingsö
3–2
Div 4 sydvästra 2019  
18.30 Lagan - Rejban
2–1
Div 5 nordvästra 2019  
18.30 Reftele - Smålandsstenar
3–5
Div 6 Ljungby 2019  
18.45 Göteryd - Råstorp/Timsfors
3–3
18.45 Hits - Hamneda
0–4
18.45 Rydaholm - Kånna
3–0
18.45 Ryssby - Ling
4–1
Div 6 Gislaved 2019  
18.45 Klevshult - Västboås
1–1
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19:00 Dackarna - Indianerna
47–43
 
Onsdag 21 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Djurgården - Örebro
1–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Burseryd - Hallby B
3–0
FOTBOLL HERR 2019  
Svenska Cupen omg. 1-2, herrar
18.30 Karlskrona - Öster
2–1
19.00 Torns IF - J-Södra
1–2 fl
Div 4 sydvästra 2019  
18.30 Moheda - Strömsnäsbruk
1–0
Div 5 sydvästra 2019  
18.45 Alvesta - Stockaryd/Rörvik
5–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Dackarna - Masarna
61–29
18.00 Rospiggarna - Piraterna
51–39
 
Tisdag 20 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Limhamn Bunkeflo - Kungsbacka
2–0
19.00 Växjö DFF - Rosengård
0–0
Div 3 NV Dam 2019  
18.30 Mariebo - Skillingaryd
9–1
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18.30 Hamneda - Lagan
7–0
FOTBOLL HERR 2019  
Div 5 nordvästra 2019
19.00 Bosna - Rondinella
1–2
Div 5 sydvästra 2019  
18.45 Delary/Pjätteryd - Vederslöv-Dänn
2–3
Div 6 Gislaved 2019  
18.45 Dardania - Peking
0–4
18.45 Hillerstorp - Hook
2–3
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19:00 Eskilstuna Smederna - Piraterna
49–41
19:00 Rospiggarna - Lejonen
50–40
19:00 Vetlanda - Västervik
56–34
19:00 Indianerna - Masarna
31–28
 
Måndag 19 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 IFK Värnamo U - Bankeryd
3–8
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.45 Gnosjö B - Smålandsstenar B
2–1
18.45 Mullsjö - Hallby B
spelas 22/8
18.45 Torpa FF - Westbo
0–2
Div 4 Ljungby Dam 2019  
18.45 Hjortsberga - Ljungby B
3–1
18.45 Lammhult - Hultsjö B
1–1
18.45 Ryssby - Moheda
3–1
18.45 Vrigstad - Bor/Rydaholm B
1–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Djurgården - Eskilstuna
3–0
19.00 Helsingborg - IFK Göteborg
4–1
19.00 Elfsborg - Östersund
1–2
Superettan 2019  
19.00 Varberg - IK Brage
0–0
Div 5 sydvästra 2019  
18.45 Häradsbäck/Ryd - Agunnaryd
3–1
18.45 Torpa IF - Lammhult
0–2
TRAV  
• V5 Vaggeryd  
V5–1 10 OLGA UTCA Sara Brodin värde 117
V5–2 1 BESIM ZERO K.V. Thomas Uhrberg värde 393
V5–3 5 SILVER FASHION Robert Andersson värde 3 216
V5–4 4WINNIE BLACKFIRE Roger Pettersson värde 29 910
V5–5 10 MUCHO FLAX Victor Rosleff värde 10 445
UTDELNING 4 RÄTT: 10 445 kr
OMSÄTTNINGV5: 716 102 kr
SYSTEM: 12 165 styck
 
Söndag 18 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
15.00 Göteborg - Kristianstad

2–0
16.00 Eskilstuna - Piteå
1–1
17.00 Linköping - Vittsjö
2–1
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Gnosjö - Mariebo B
1–7
17.00 Husqvarna FF B - NGIS/NIK
3–1
17.00 IFK Värnamo U - Bankeryd
spelas måndag
17.00 Skillingaryd - Hestra/Grimsås
3–1
18.00 RÅs LB - Hallby (Rönneljung)
2–2
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.00 Burseryd - Taberg/Tenhult
2–1
Div 4 Ljungby Dam 2019  
14.00 Hamneda - Lagan
spelas 20/8
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 AIK - Kalmar FF
1–2
15.00 Sirius - IFK Norrköping
0–2
15.00 Örebro - Häcken
1–2
17.30 Malmö FF - Falkenberg
5–0
Superettan 2019  
15.00 Dalkurd - GAIS
3–0
17.30 Brommapojkarna - Öster
1–1
Div 1 södra 2019  
17.00 Trollhättan - Tvååker
1–0
17.00 Ljungskile - Assyriska Turabdin
2–1
Div 6 Gislaved 2019  
12.00 Skeppshult - Swebih
3–3
INENBANDY HERR 2019–2020  
• Träningsmatch i Skillingaryd  
14.00 Jönköping - Warberg
4–8
   
Lördag 17 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Bor - Ingelstad
1–2
15.00 IFK Värnamo - Vetlanda
9–0
15.00 Älmhult - Hultsjö Atom
7–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 Hammarby - Sundsvall
3–0
Superettan 2019  
13.30 Västerås - Halmstad
2–3
16.00 Syrianska - Norrby
4–4
16.00 Örgryte - Mjällby
0–1
18.00 Degerfors - Trelleborg
2–2
Div 1 södra 2019  
13.00 Lindome - Lund
1–3
14.00 Eskilsminne - Oddevold
4–1
14.00 Torns IF - IFK Värnamo
1–2
15.00 Oskarshamn - Landskrona
1–3
15.00 Utsikten - Kristianstad
0–0
16.00 Åtvidaberg - Skövde
0–1
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Forsheda - Gransholm
1–3
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Alvesta - Vederslöv-Dänn.
0–6
 
Fredag 16 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Hessleholm - Osby
2–3
19.00 Waggeryd - Växjö BK
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Frej Täby - Jönköpings Södra
0–2
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Mullsjö - Waggeryd
0–6
18.45 Visingsö - Bankeryd
0–0
18.45 Vrigstad - Haga
0–1
18.45 Ölmstad - Gislaveds IS
5–2
19.00 Hallby - Habo
1–2
Div 4 sydvästra 2019  
18.45 Lagan - Slätthög
2–0
18.45 Strömsnäsbruk - Ljungby
0–4
19.00 Guddarp - Hovshaga
0–7
19.00 Rejban - Moheda
2–1
19.00 Växjö BK - Värnamo S.a
5–2
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Bosna IF - Taberg
2–0
19.00 Hovslätt - Liljan
13–0
19.00 Jönköpings BK - Burseryd
7–1
19.00 Kärda - Torpa FF
6–0
19.00 Norrahammars IK - Reftele
5–1
19.00 Smålandsstenar - Rondinella
10–1
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Delary/Pjätteryd - Horda
UTGÅR
19.00 Vislanda - Stockaryd/Rörvik
1–1
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Hallaryd - Bor
2–8
 
Torsdag 15 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.15 Ljungby - Smålandsstena
3–0
FOTBOLL HERR 2019  
• Europaligan


 
19.00 Zrinjski - Malmö FF
1–0
(1–3 totalt)
19.00 AIK - Sheriff Tiraspol
1–1
(3–2 totalt)
19.30 Beer Sheva - IFK Norrköping
3–1
(4–2 totalt)
Div 4 nordvästra 2019
19.00 Kulltorp - Bredaryd Lanna
1–0
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Angelstad - Liatorp/Eneryda
0–9
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Ling - Göteryd
2–2
19.00 Hamneda - Ryssby
4–2
19.00 Råstorp/Timsfors - Rydaholm
1–0
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019
19:00 Masarna - Piraterna Avbruten
46–44
19:00 Lejonen - Vetlanda
47–43
 
Onsdag 14 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Eskilstuna - Djurgården
4–2
19.00 Rosengård - Limhamn Bunkeflo
3–0
19.00 Örebro - Göteborg
0–3
19.00 Kristianstad - Växjö
3–1
19.00 Kungsbacka - Linköping
2–1
19.00 Piteå - Vittsjö
0–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
18.45 RÅs LB U - Jönköpings Södra (Ryavallen)
0–5
19.00 Hallby B - Taberg/Tenhult
2–0
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19:00 Eskilstuna Smederna - Vetlanda
47–43
 
Tisdag 13 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
• U21 Allsvenskan Södra Höst  
17.00 IFK Värnamo - Falkenberg
2–2
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Strömsnäsbruk - Gransholm
2–5
19.00 Växjö BK - Hovshaga
1–2
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Kärda - Liljan
5–2
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Agunnaryd - Alvesta
1–6
19.00 Vislanda - Lammhult
0–10
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Peking - Hillerstorp
1–5
19.00 Nissafors/Hestra - Skeppshult
12–1
19.00 Västboås - Dardania
2–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19:00 Västervik - Rospiggarna
47–37
19:00 Masarna - Eskilstuna Smederna
42–48
19:00 Piraterna - Dackarna
49–47
19:00 Lejonen - Indianerna
54–36
 
Måndag 12 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Westbo United DFF - Mullsjö
4–0
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Bor/Rydaholm B - IFK Lammhult
4–3
19.00 Hultsjö B - Ryssby
2–4
19.00 Moheda - Hjortsberga
19.00 Vrigstad - Hamneda
2–2
19.30 Ljungby B - Lagan
2–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 IFK Göteborg - Falkenberg
1–1
19.00 Kalmar FF - Örebro
1–1
Superettan 2019  
19.00 Jönköpings Södra - Syrianska
3–1
Div 1 södra 2019  
19.00 Kristianstad - Eskilsminne
1–3
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Lagan - Guddarp
5–0
 
Söndag 11 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Hallby - NGIS/NIK
4–0
17.00 Mariebo B - IFK Värnamo U
2–4
17.00 Skillingaryd - Husqvarna FF B
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00.Athletic Eskilstuna - AIK
2–4
15.00 Häcken - Malmö FF
1–1
17.30 Hammarby - Helsingborg
2–1
17.30 IFK Norrköping - Elfsborg
2–0
Superettan 2019  
15.00 Brage - Öster
5–1
15.00 Trelleborg - Brommapojkarna
1–1
17.30 GAIS - Mjällby
1–2
17.30 Västerås - Örgryte
2–0
Div 1 södra 2019  
16.00 Landskrona - Ljungkile
1–1
16.00 Skövde - Oskarshamn
3–0
17.00 Oddevold - Åtvidaberg
3–1
17.00 IFK Värnamo - Trollhättan
5–1
Div 5 nordvästra 2019  
15.00 Liljan - Jönköpings BK
1–3
 
Lördag 10 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
13.45 Örebro - Piteå
1–0
14.00 Vittsjö - Limhamn Bunkeflo
4–0
15.00 Rosengård - Eskilstuna
2–1
15.00 Göteborg - Kungsbacka
6–0
17.00 Linköping - Kristianstad
0–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
13.00 Smålandsstenar - Hessleholm
5–4
14.00 Osby - Waggeryd
3–0
15.00 Vetlanda - Ingelstad
4–1
15.00 Hultsjö Atom - Ljungby
1–2
15.00 IFK Värnamo - Älmhult
0–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 Djurgården - Sirius
4–0
18.00 Sundsvall - Östersund
1–1
Superettan 2019  
16.00 Halmstad - Dalkurd
2–0
18.00 Norrby - Degerfors
1–0
Div 1 södra 2019  
16.00 Assyriska Turabdin - Torns IF
1–0
16.00 Tvååker - Lindome
1–0
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Habo - Visingsö
1–1
14.00 Haga - Mullsjö
1–0
14.00 Waggeryd - Ölmstad
3–1
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Hovshaga - Forsheda
2–1
Div 5 sydvästra 2019  
15.00 Lammhult - Angelstad
4–2
17.00 Vederslöv-Dänn. - Horda
uppskjuten
 
Fredag 9 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Växjö DFF - Djurgården
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Varberg - Frej Täby
2–2
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bankeryd - Vrigstad
0–1
19.00 Gislaveds IS - Bredaryd Lanna
4–1
19.00 Hallby - Kulltorp
1–0
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Gransholm - Växjö BK
1–2
19.00 Ljungby - Moheda
4–1
19.00 Slätthög - Rejban
1–1
19.00 Värnamo Södra - Strömsnäsbruk
1–0
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Rondinella - Norrahammars IK
1–0
19.00 Burseryd - Kärda
4–2
19.00 Hovslätt - Taberg
2–0
19.00 Torpa FF - Smålandsstenar
2–2
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Häradsbäck/Ryd - Stockaryd/Rörvik
2–2
19.00 Liatorp/Eneryda - Vislanda
5–1
19.00 Torpa IF - Delary/Pjätteryd
2–2
 
Torsdag 8 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
• Europaligan, kvarl  
19.00 Malmö FF - Zrinsjki
3–0
19.00 Sheriff Tiraspol
1–2
20.00 IFK Norrköping . Beer Sheva
1–1
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Bor - Kånna
2–3
19.00 Göteryd - Hamneda
3–2
19.00 Ryssby - Hits
3–0
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19.00 Rospiggarna - Piraterna
uppskjuten
ISHOCKEY 2019/2010  
• Träningsmatch
19.00 Frölunda - HV 71
4–3 fl
   
Onsdag 7 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
• Smålandscupen  
19.00 Husqvarna FF - Tranås/Torpa
4–3
19.00 Mariebo - IFK Värnamo
4–1
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
19.00 Eskilsminne - Lund
0–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Ölmstad - Haga
2–1
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Alvesta - Lammhult
2–3
 
Tisdag 6 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Örgryte - Halmstad
3–1
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19.00 Eskilstuna Smederna - Lejonen
42–48
19.00 Rospiggarna - Vetlanda
49–41
19.00 Dackarna - Masarna
Uppskjuten
19.00 Indianerna - Västervik
46–44
 
Måndag 5 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Djurgården - Rosengård
0–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Elfsborg - Djurgården
0–1
19.00 Örebro - IFK Göteborg
2–2
Div 1 södra 2019  
19.00 Lindome - Oddevold
0–4
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Mullsjö - Bankeryd
4–1
Div 4 sydvästra  
19.00 Moheda - Värnamo Södra
3–6
träningsmatch  
19.00 Waggeryd - Bredaryd Lanna
1–0
 
Söndag 4 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
13.00 Linköping - Göteborg
1–0
14.00 Kristianstads - Örebro
2–0
15.00 Limhamn Bunkeflo - Vittsjö
0–3
15.00 Kungsbacka - Växjö DFF
0–3
15.00 Piteå - Eskilstuna
3–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
17.00 Vetlanda - Älmhult
1–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 Kalmar FF - Hammarby
2–2
17.30 Häcken - Sirius
4–1
Superettan 2019  
15.00 IK Frej Täby - Västerås
1–1
15.00 Syrianska - Trelleborg
2–2
17.30 Öster - GAIS
2–1
Div 1 södra 2019  
16.00 Trollhättan - Assyriska Turabdin
2–4
16.00 Torns IF - Kristianstad
2–0
17.00 Ljungskile - Skövde
3–0
• Träningsmatch  
17.00 Kärda - Kulltorp
1–1
   
Lördag 3 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
16.00 Östersund - Eskilstuna
1–2
18.00 Falkenberg - Helsingborg
1–1
Superettan 2019  
16.00 Dalkurd - Jönköpings Södra
0–2
16.00 Degerfors - Varberg
3–1
18.00 Brommapojkarna - Brage
1–2
Div 1 södra 2019  
16.00 Oskarshamn- Tvååker
0–2
16.00 Utsikten - Landskrona
1–1
16.00 Åtvidaberg - IFK Värnamo
0–2
 
Fredag 2 augusti 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Jönköpings BK - Hovslätt
1–5
 
Torsdag 1 augusti 2019
FOTBOLL HERR 2019
• Europaligen kval  
18.30 Häcken - Alkmaar
0–2
19.00 Liepaja - IFK Norrköping
0–1
19.00 Malmö FF - Domzale
3–2
IFK Norrköping och Malmö FF vidare, Häcken utslaget
Superettan 2019  
19.00 Mjällby - Norrby
1–1
• Smålandscupen  
19.00 Anderstorp - Slätthög
2–1
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19.00 Masarna - Rospiggarna
57–33
 
Onsdag 31 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
19.00 Eskilstuna - Kungsbacka
1–0
19.00 Limhamn Bunkeflo - Linköping
0–4
19.00 Örebro - Djurgården
3–1
19.00 Göteborg - Piteå
1–1
19.00 Vittsjö - Rosengård
0–0
19.00 Växjö DFF - Kristianstad
2–2
FOTBOLL HERR 2019  
• Champions LEague
19.00 AIK - Maribor
3–2 fl Maribor vidare
Superettan 2019  
19.00 Syrianska - Öster
1–1
 
Tisdag 30 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
• Svenska cupen  
19.00 Gnosjö - Råslätt
2–1
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19.00 Vetlanda - Indianerna
56–34
19.00 Lejonen - Dackarna
46–44
19.00 Västervik - Eskilstuna Smederna
37–53
 
Måndag 29 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Helsingborg - Örebro
1–4
19.00 Elfsborg - Kalmar FF
2–1
 
Söndag 28 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
17.00 Linköping - Piteå
0–0
18.00 Djurgården - Eskilstuna
0–3
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019
15.00 Djurgården - Häcken
2–0
15.00 Östersund - Malmö FF
0–0
17.30 IFK Göteborg - IFK Norrköping
0–0
Superettan 2019
15.00 Västerås - Dalkurd
1–1
17.30 Varberg - Örgryte
1–2
 
Lördag 27 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
13.45 Göteborg - Örebro
0–0
15.00 Rosengård - Kungsbacka
6–1
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019
16.00 Falkenberg - Sundsvall
2–0
16.00 Sirius - AIK
0–2
18.00 Athletic Eskilstuna - Hammarby
1–6
Superettan 2019
16.00 GAIS - Syrianska
0–1
16.00 Brage - Mjällby
1–2
16.00 Norrby - Öster
3–1
16.00 Trelleborg - Frej Täby
1–0
18.00 Jönköpings Södra - Degerfors
1–1
Träningsmatcher Div. 1 Herrar  
13.00 IFK Värnamo - Sylvia
1–1
 
Fredag 26 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Kristianstad - Vittsjö
0–3
19.00 Växjö DFF - Limhamn Bunkeflo
3–1
 
Torsdag 25 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
• Europaligan  
20.00 IFK Norrköping - Liepaja
2–0
20.30 AZ - Häcken
0–0
20.45 NK Domzale - Malmö FF
2–2
Allsvenskan 2019  
19.00 Halmstad - Brommapojkarna
1–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Vetlanda - Masarna
59–30
19.00 Piraterna - Lejonen
53–37
 
Onsdag 24 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 GAIS - Norrby
1–0
 
Tisdag 23 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Jönköpings Södra - Västerås
2–1
 
Måndag 22 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
19.00 Eskilstuna - Linköping
2–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Hammarby - Elfsborg
5–2
19.00 Kalmar FF - Djurgården
0–1
 
Söndag 21 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
14.00 Piteå - Örebro
0–3
14.00 Vittsjö - Göteborg
2–4
17.30 Rosengård - Växjö DFF
5–0
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019
15.00 IFK Göteborg - Athletic Eskilstuna
1–0
15.00 Malmö FF - Sirius
1–1
17.30 IFK Norrköping - Östersund
3–0
Superettan 2019  
15.00 Mjällby - Halmstad
2–0
17.30 Öster - Trelleborg
0–2
 
Lördag 20 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Damallsvenskan 2019
 
13.45 Limhamn Bunkeflo - Djurgården
0–1
15.00 Kungsbacka - Kristianstad
0–5
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 AIK - Helsingborg
1–0
16.00 Örebro - Falkenberg
4–0
18.00 Sundsvall - Häcken
0–1
Superettan 2019  
16.00 Dalkurd - Varberg
1–0
16.00 Degerfors - GAIS
0–1
16.00 Brommapojkarna - Norrby
3–1
16.00 Syrianska - Brage
0–2
18.00 Frej Täby - Örgryte
1–1
 
Fredag 19 juli 2019
INGA MATCHER
 
Torsdag 18 juli 2019
INGA MATCHER
 
Onsdag 17 juli 2019
INGA MATCHER
 
Tisdag 16 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Superettan 2019  
19.00 Västerås - Jönköpings Södra
2–2
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Masarna - Piraterna
uppskjuten
19.00 Dackarna - Västervik
56–33
19.00 Indianerna - Rospiggarna
54–36
19.00 Eskilstuna Smederna - Vetlanda
uppskjuten
 
Måndag 15 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Sundsvall - Hammarby
2–3
19.00 Helsingborg - Sirius
1–0
 
Söndag 14 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
15.00 Häcken - Örebro
3–0
15.00 Östersund - IFK Norrköping
2–1
17.30 Djurgården - Malmö FF
1–1
Superettan 2019  
15.00 GAIS - Dalkurd
1–5
17.30 Norrby - Halmstad
0–1
 
Lördag 13 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019  
• Träningsmatcher Elit, dam  
14.00 Växjö DFF - Eskilstuna
1–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 AIK - Elfsborg
3–0
16.00 Falkenberg - IFK Göteborg
1–1
18.00 Athletic Eskilstuna - Kalmar FF
3–1
Superettan 2019  
16.00 Frej Täby - Mjällby
1–2
16.00 Trelleborg - Syrianska
1–2
16.00 Örgryte - Öster
2–0
18.00 Brage - Brommapojkarna
3–1
 
Fredag 12 juli 2019
INGA MATCHER
   
Torsdag 11 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019  
• Kval till Europaligan  
19.00 Malmö FF - Ballymena
7–0
20.45 St- Patricks - IFK Norrköping
0–2
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019  
19.00 Piraterna - Indianerna
51–39
TRAV 2019  
• Vaggerydstravet V5 12.20     3–10–4–6–13
Avd Vinnare Odds Värde System Strukna
V5–1: 3 Superbopp E.T, Peter Untersteiner 10,84 204 kr 2 233
V5–2: 10 Bravo Santana, Peter Johansson 20,23 4 256 kr 107,4 2, 7
V5–3: 4 Högstena Stalldräng, Mikko Aho 3,77 8 623 kr 53,03 5
V5–4: 6 Global Venture, Peter Untersteiner 1,57 9 588 kr 47,69
V5–5: 13 Felix V.M. Henrik Johansson 8,95 36 800 kr 12,43 3
5 rätt: 36 800 kr
Onsdag 10 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Varberg - Degerfors
1–0
 
Tisdag 9 juli 2019
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019  
19.00 Lejonen - Masarna
53–37
19.00 Rospiggarna - Eskilstuna Smederna
37–53
19.00 Västervik - Piraterna
58–31
 
Måndag 8 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
19.00 Athletic Eskilstuna - Djurgården
1–1
19.00 Elfsborg - Helsingborg
1–1
 
Söndag 7 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM - final  
17.00 USA - Nederländerna
2–0
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 IFK Norrköping - Häcken
2–1
17.30 Hammarby - Falkenberg
6–2
Div 1 södra 2019  
16.00 Oskarshamn - Oddevold
0–0
17.00 IFK Värnamo - Eskilsminne
2–2
Träningsmatcher Elit, herr  
13.00 Brage - Jönköpings Södra
0–3
 
Lördag 6 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM bronsmatch  
• 17.00 England - Sverige
1–2
FOTBOLL HERR 2019
Allsvenskan 2019  
16.00 IFK Göteborg - Sundsvall
2–1
16.00 Sirius - Östersund
1–1
16.00 Kalmar FF - AIK
0–1
19.00 Malmö FF - Örebro
2–1
Div 1 södra 2019  
16.00 Kristianstad - Ljungskile
2–3
16.00 Tvååker - Landskrona
1–2
16.00 Utsikten - Åtvidaberg
3–0
 
Fredag 5 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Angelstad - Torpa IF
1–2
 
Torsdag 4 juli 2019
FOTBOLL HERR 2019
Div 1 södra 2019  
19.00 Lund - Trollhättan
1–1
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Norrahammars IK - Torpa FF
6–0
19.00 Smålandsstenar - Burseryd
0–0
19.00 Taberg - Reftele
3–2
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Hillerstorp - Västboås
3–0
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Västervik - Lejonen
50–39
19.00 Indianerna - Dackarna
37–53
 
Onsdag 3 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM, semifinal 2  
21.00 Nederländerna - Sverige
1–0 fl
• Smålandscupen  
19.00 Bor - Växjö DFF Akademi
0–5
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
19.00 Skövde - Torns IF
2–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bredaryd Lanna - Waggeryd
1–4
19.00 Kulltorp - Gislaveds IS
1–2
19.00 Vrigstad - Habo
1–4
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Häradsbäck/Ryd - Liatorp/Eneryda
1–3
 
Tisdag 2 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM damer semifinal 1  
21.00 England - USA
1–2
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Gnosjö B - Burseryd
0–3
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
19.30 Assyriska Turabdin - Lindome
1–2
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Hamneda - Rydaholm
0–3
19.00 Hits - Göteryd
4–1
19.00 Kånna - Hallaryd
5–0
19.00 Råstorp/Timsfors - Bor
1–2
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Piraterna - Vetlanda
43–46
19.00 Masarna - Västervik
45–45
19.00 Eskilstuna Smederna - Indianerna
53–37
19.00 Dackarna - Rospiggarna
47–43
 
Måndag 1 juli 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 Bankeryd - RÅs LB
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 Häcken - Hammarby
2–0
19.00 Djurgården - Kalmar FF
2–0
Superettan 2019  
19.00 Oddevold - Ljungskile
0–1
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Rondinella - Reftele
2–3
19.00 Taberg - Jönköpings BK
2–3
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Angelstad - Delary/Pjätteryd
0–3
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Klevshult - Hillerstorp
0–4
 
Söndag 30 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Hestra/Grimsås - Gnosjö
0–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
16.00 Smålandsstenar B - RÅs LB U
spelas 28/8
Div 4 Ljungby Dam 2019  
17.00 Moheda - Hamneda
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 AIK - Malmö FF
0–0
17.30 IFK Norrköping - Sirius
0–1
Div 5 nordvästra 2019  
15.00 Burseryd - Norrahammars IK
4–3
15.00 Liljan - Smålandsstenar
3–8
15.00 Hovslätt - Kärda
3–0
Div 6 Gislaved 2019  
13.00 Hook - Skeppshult
uppskjuten
17.00 Swebih - Nissafors/Hestra
0–0
 
Lördag 29 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Kvartsfinaler  
15.00 Italien - Nederländerna
0–2
18.30 Tyskland -Sverige
1–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Bor - Osby
0–2
15.00 Vetlanda - Älmhult
spelas 4/8
15.00 Waggeryd - Smålandsstenar
3–1
Div 3 NV Dam 2019  
13.00 NGIS/NIK - IFK Värnamo U
3–1
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 Östersund - IFK Göteborg
0–0
18.00 Falkenberg - Elfsborg
2–1
23.00 Sundsvall - Athletic Eskilstuna
0–0
Div 1 södra 2019  
16.00 Eskilsminne - Tvååker
0–3
16.00 Trollhättan - Lund
2–2
16.00 Landskrona - Utsikten
1–0
16.00 Torns IF - Oskarshamn
2–2
16.00 Åtvidaberg - Kristianstad
1–2
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Värnamo Södra - Ljungby
0–4
Div 4 nordvästra 2019  
15.00 Torpa FF - Bosna
uppskjuten
Div 5 sydvästra 2019  
13.00 Torpa IF - Vislanda
4–0
15.00 Agunnaryd - Vederslöv-Dänn.
3–7
15.00 Lammhult - Häradsbäck/Ryd
2–1
15.00 Stockaryd/Rörvik - Horda
3–0
16.00 Liatorp/Eneryda - Alvesta
2–0
TRAV  
• Vaggerydstravet  

V65
Avd Vinnare Odds Värde System Strukna
1 4 In the Air Tonight Flodin Jessica 4,31 46 kr 15 373
2 9 Comte Godiva Elias Marc 1,85 63 kr 11 344
3 10 Laza Magic Ivehag Josefine 3,81 92 kr 7 741 5
4 3 Kattis Palema Svensson Linus 2,84 109 kr 6 545
5 4 Spring Alone Waldmüller Markus 18,01 1 502 kr 476,8
6 9 Verdetto R.L. (IT) Persson Stefan 1,78 1 644 kr 435,4 5, 8
Fredag 28 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. kvartsfinal  
21.00 Frankrike - USA
1–2
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Ingelstad - Växjö BK
0–5
19.00 Ljungby - IFK Värnamo
1–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
18.00 Örebro - Helsingborg
0–1
Div 1 södra 2019  
18.30 Assyriska Turabdin - IFK Värnamo
1–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bankeryd - Ölmstad
1–2
19.00 Gislaveds IS - Waggeryd
1–1
19.00 Haga - Bredaryd Lanna
3–1
19.00 Vrigstad - Hallby
0–3
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Gransholm - Moheda
4–1
19.00 Hovshaga - Strömsnäsbruk
1–2
19.00 Lagan - Växjö BK
3–0
19.00 Slätthög - Forsheda
2–2
 
Torsdag 27 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Kvartsfinal  
21.00 Norge - England
0–3
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 RÅs LB - Gnosjö
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Visingsö - Kulltorp
0–1
19.00 Habo - Mullsjö
3–1
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Guddarp - Rejban
0–8
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Bor - Ling
4–0
19.00 Göteryd - Ryssby
1–2
19.00 Rydaholm - Hits
7–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19:00 Eskilstuna Smederna - Dackarna
35–55
19:00 Lejonen - Västervik
43–47
 
Onsdag 26 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.30 Hessleholm - Hultsjö Atom
4–1
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 IFK Värnamo U - Hestra/Grimsås
uppskjuten
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hjortsberga - Hultsjö IF B
4–0
19.00 Ryssby - Bor/Rydaholm B
1–3
FOTBOLL HERR 2019  
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Bosna - Burseryd
4–0
19.00 Kärda - Jönköpings BK
1–2
19.00 Taberg - Rondinella
3–1
19.15 Torpa FF - Reftele
4–5
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Hallaryd - Råstorp/Timsfors
2–4
 
Tisdag 25 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Åttondelsfinaler  
18.00 Italien - Kina
2–0
21.00 Nederländerna - Japan
2–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Hultsjö Atom - Waggeryd
4–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Burseryd - IF Hallby B
spelas 21/8
19.00 RÅs LB U - Gnosjö B Rönneljung
4–4
19.00 Taberg/Tenhult - Westbo
2–1
19.00 Torpa FF - Smålandsstenar B
3–0
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hamneda - Ljungby B
2–0
19.00 Lammhult - Vrigstad
1–1
19.00 Lagan - Moheda
2–3
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
19.00 AIK - IFK Norrköping
0–2
Superettan 2019  
19.00 Dalkurd - Västerås
1–6
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Mullsjö - Hallby
2–7
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Rejban - Värnamo Södra
3–3
19.00 Ljungby - Gransholm
5–0
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Norrahammars IK - Liljan
5–1
19.00 Smålandsstenar - Hovslätt
2–3
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Delary/Pjätteryd - Agunnaryd
2–0
19.00 Horda - Liatorp/Eneryda
0–8
19.00 Häradsbäck/Ryd - Torpa
2–0
19.00 Vederslöv-Dänn. - Stockaryd/Rörvik
1–1
19.00 Vislanda - Angelstad
2–1
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Hillerstorp - Dardania
3–2
19.00 Nissafors/Hestra - Hook
3–0
19.00 Skeppshult - Peking
0–2
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19:00 Rospiggarna - Dackarna
42–48
19:00 Vetlanda - Piraterna
54–36
19:00 Västervik - Masarna
54–36
19:00 Indianerna - Eskilstuna Smederna
43–47
Måndag 24 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Åttondelsfinaler  
18.00 Spanien - USA
1–2
21.00 Sverige - Kanada
1–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Ljungby - Älmhult
1–4
19.00 Smålandsstenar - Bor
1–1
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 Gnosjö - Skillingaryd
5–3
19.00 Husqvarna FF B - Hallby
1–2
19.00 NGIS/NIK - Bankeryd
1–7
19.00 RÅs LB - Mariebo B
1–3
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Mullsjö - Jönköpings Södra
0–3
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 GAIS - Degerfors
0–3
19.00 Norrby - Syrianska
3–1
19.00 Öster - Varberg
1–1
Div 1 södra 2019  
19.00 Eskilsminne - Landskrona
2–1
19.00 Oddevold - IFK Värnamo
3–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bredaryd Lanna - Bankeryd
1–1
19.00 Gislaveds IS - Haga
4–1
19.00 Kulltorp - Waggeryd
1–4
19.00 Vrigstad - Visingsö
3–2
19.00 Ölmstad - Habo
1–0
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Forsheda - Guddarp
5–0
19.00 Moheda - Hovshaga
3–2
19.00 Slätthög - Växjö BK
1–2
19.00 Strömsnäsbruk - Lagan
1–3
 
Söndag 23 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Åttondelsfinaler  
17.30 England - Kamerun
3–0
21.00 Frankrike - Brasilien
2–1 fl
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
16.00 IFK Värnamo - Hessleholm
2–1
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
15.00 Jönköpings Södra - Trelleborg
2–0
15.00 Mjällby - Brage
1–2
17.30 Halmstad - Frej Täby
4–1
17.30 Brommapojkarna - Örgryte
0–0
 
Lördag 22 juni 2019 – Midsommardagen
FOTBOLL DAM 2019
• VM. Åttondelsfinaler  
17.30 Tyskland - Kamerun
3–0
21.00 Norge - Australien
2–1 str
 
Fredag 21 juni 2019 – Midsommarafton
INGA MATCHER
 
Torsdag 20 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• Dam VM  
18.00 Nederländerna - Kanada
2–1
18.00 Kamerun - Nya Zeeland
2–1
21.00 Sverige - USA
0–2
21.00 Thailand - Chile
0–2
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019
18.00 Oskarshamn - Lindome
4–0
19.00 Ljungskile - Lund
3–2
19.00 Skövde - Åtvidaberg
4–0
19.00 Tvååker - Trollhättan
1–2
19.00 Utsikten - Assyriska Turabdin
2–1
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Hallaryd - Ling
2–1
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Indianerna - Piraterna
57–33
 
Onsdag 19 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
21.00 Japan - Englnad
0–2
21.00 Skottland - Argentina
3–3
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.30 Osby - Ingelstad
5–0
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
18.30 Jönköpings Södra - Varberg
3–1
Div 1 södra 2019  
19.00 Kristianstad - Torns IF
0–2
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Visingsö - Hallby
1–1
19.00 Haga - Kulltorp
5–2
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Rondinella - Torpa FF
2–3
19.00 Bosna - Liljan
6–3
19.00 Norrahammars IK - Hovslätt
0–5
19.00 Reftele - Burseryd
2–0
19.00 Smålandsstenar - Jönköpings BK
1–5
19.00 Taberg - Kärda
2–1
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Alvesta - Torpa IF
2–1
19.00 Häradsbäck/Ryd - Angelstad
2–1
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Bor - Hamneda
7–0
19.00 Kånna - Råstorp/Timsfors
4–1
19.00 Rydaholm - Ryssby
7–0
TRAV  
• Vaggerydstravet  
1 2 Damien Hanover, Christian Cracchiolo 35 kr 6 651 1.15.1.a 4
2 3 Ville Ima, Henriette Larsen 44 kr 5 281 1.16.4.a 9
3 4 Börge, Sofia Adolfsson 51 kr 4 593 1.15.1.a 2
4 3 Bravo Qira, Karl Aikio 68 kr 3 408 1.16.5.a
5 9 Billy Flynn, Linus Svensson 227 kr 1 029 1.15.3.a 4, 5, 8
Utdelning
5 rätt: 227 kr
Omsättning V5: 361 117 kr
Antal system: 8 510
Totalt utdelning: 5 rätt: 234 727 kr
 
Tisdag 18 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019

Dam VM

 
21.00 Italien - Brasilien
0–1
21.00 Jamaica - Australien
1–4
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 IFK Värnamo - Waggeryd
9–0
19.00 Växjö BK - Vetlanda
2–0
FOTBOLL HERR 2019  
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Gislaveds IS - Bankeryd
5–1
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Agunnaryd - Stockaryd/Rörvik
1–1
19.00 Delary/Pjätteryd - Vislanda
5–0
19.00 Horda - Lammhult
0–5
19.00 Vederslöv-Dänn. - Liatorp/Eneryda
1–1
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Dardania - Klevshult
2–0
19.00 Nissafors/Hestra - Peking
10–2
19.00 Skeppshult - Västboås
3–3
SPEEDWAY 2019
Elitserien 2019
19.00 Dackarna - ¨ Vetlanda
54–36
19.00 Eskilstuna Smederna - Rospiggarna
48–42
19.00 Masarna - Lejonen
39–51
19.00 Piraterna - Västervik
43–47
 
Måndag 17 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
18.00 Kina - Spanien
0–0
18.00 Sydafrika - Tyskland
0–4
21.00 Nigeria - Frankrike
0–1
21.00 Sydkorea - Norge
1–2
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hamneda - Lammhult
5–1
19.00 Hjortsberga - Bor/Rydaholm B
2–5
19.00 Lagan - Hultsjö B
1–2
19.00 Ryssby - Vrigstad
8–1
19.30 Ljungby B - Moheda
3–3
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Burseryd - RÅs LB U

4–0
19.00 Torpa FF - Gnosjö B
4–3
19.45 Hallby B - Westbo
0–0
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Örgryte - GAIS
0–0
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bredaryd Lanna - Habo
3–1
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Värnamo Södra - Gransholm
2–2
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Taberg . Torpa
3–0
 
 
Söndag 16 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Dam VM Grupp F  
15.00 Sverige - Thailand
5–1
15.00 USA - Chile
3–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
13.00 Osby - Växjö BK
1–0
14.00 Ljungby - Vetlanda
3–2
Div 3 NV Dam 2019  
15.00 RÅs LB - Hestra/Grimsås
4–1
17.00 Hallby - Bankeryd
2–5
18.00 IFK Värnamo U - Skillingaryd
1–2
17.00 NGIS/NIK - Mariebo B
uppskjuten
17.15 Husqvarna B - Gnosjö
6–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
17.00 Mullsjö - Smålandsstenar
5–1
18.00 Taberg/Tenhult - Jönköpings Södra
1–2
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
17.30 Halmstad - Mjällby
2–0
Div 1 södra 2019  
17.00 IFK Värnamo - Utsikten
2–2
Div 4 sydvästra 2019
17.00 Ljungby - Hovshaga
3–1
Div 5 nordvästra 2019  
17.00 Hovslät - Bosna
2–1
 
Lördag 15 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
15.00 Nederländerna - Kamerun
3–1
21.00 Kanada - Nya Zealand
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Hultsjö Atom - Bor
2–1
15.00 Smålandsstenar - Ingelstad
3–0
15.00 Älmhult - Hessleholm
6–0
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
16.00 Brage - Trelleborg
2–0
16.00 Frej Täby - Dalkurd
1–3
16.00 Varberg - Norrby
2–2
16.00 Öster - Brommapojkarna
2–2
18.00 Degerfors - Västerås
3–2
Div 1 södra 2019  
14.00 Lund - Lindome
1–1
15.00 Landskrona - Skövde
0–0
16.00 Assyriska Turabdin - Kristianstad
0–0
16.00 Trollhättan - Eskilsminne
3–2
16.00 Torn - Ljungskile
1–3
16.00 Tvååker - Oskarshamn
1–1
16.00 Åtvidaberg - Oddevold
3–1
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Waggeryd - Haga
3–0
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Strömsnäsbruk - Slätthög
1–5
Div 5 nordvästra 2019  
15.00 Liljan - Reftele
2–2
15.00 Kärda - Smålandsstenar
2–1
Div 6 Gislaved 2019  
14.00 Swebih - Hook
0–4
 
Fredag 14 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
15.00 Japan - Skottland
2–1
18-00 Jamaica -Italien
0–6
21.00 England- Argentina
1–0
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Syrianska - Jönköpings Södra
2–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Kulltorp - Vrigstad
1–5
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Växjö BK - Guddarp
10–0
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Lammhult - Vederslöv-Dänn.
2–1
 
Torsdag 13 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
18.00 Argentina - Brasilien
3–2
21.00 Sydafrika - Kina
0–1
FOTBOLL HERR 2019  
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Mullsjö - Visingsö
4–0
19.00 Ölmstad - Hallby
1–6
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Jönköpings BK - Norrahammars IK
1–1
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Angelstad - Alvesta
3–3
19.00 Torpa IF - Horda
4–0
19.00 Vislanda - Häradsbäck/Ryd
2–3
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Ling - Kånna
2–7
19.00 Göteryd - Rydaholm
3–6
19.00 Hamneda - Hallaryd
2–2
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Vetlanda - Dackarna
50–40
 
Onsdag 12 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
15.00 Nigeria - Sydkorea
2–0
18.00 Tyskland - Spanien
1–0
21.00 Frankrike - Norge
2–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Waggeryd - Älmhult
1–4
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Westbo - Burseryd
1–2
FOTBOLL HERR 2019  
Div 4 sydvästra 2019
19.00 Moheda - Lagan
1–3
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Burseryd - Rondinella
2–2
19.15 Torpa FF - Taberg
uppskjuten
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Stockaryd/Rörvik - Delary/Pjätteryd
1–1
TRAV  
• Vaggerydstravet  
V86–1 10 Mellby Glader, Robert Bergh 3,89 32 kr 167.662
V86–2 15 Beauty Leg, Johanna Lind 6,78 176 kr 31.316
V86–3 4 Betting Queen, Victor Rosleff 41,37 16 184 kr 340,5 strukna 2, 12
V86–4 9 Explosive Merlot (US), Robert Bergh 2,24 30 161 kr 182,7
V86–5 7 Ebony Boko, Jörgen Westholm 7,37 159 204 kr 34,61
V86–6 4 Jesper Trot, Anders Zackrisson 3,99
V86–7 5 Red Rock Canyon Ås, Thomas Uhrberg 10,83
V86–8 10 Randemar R.D. Peter Untersteiner 10,56, strukna 5 och 12
 
Tisdag 11 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
15.00 Nya Zeeland - Nederländerna
0–1
VM Grupp F  
18.00 Chile - Sverige
0–2
21.00 USA - Thailand
13–0
Div 3 NV Dam 2019  
18.30 Hestra/Grimsås - NGIS/NIK
3–1
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Smålandsstenar B - Taberg/Tenhult
2–1
19.45 Hallby B - Jönköpings Södra
0–4
FOTBOLL HERR 2019  
U21 landskamp  
17.00 Finland - Sverige
2–3
Superettan 2019  
18.30 Brage - Örgryte
0–1
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Habo - Gislaveds IS
2–3
19.00 Vrigstad - Mullsjö
2–0
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Liatorp/Eneryda - Agunnaryd
4–0
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Peking - Swebih
5–2
19.00 Klevshult - Skeppshult
3–5
19.00 Västboås - Nissafors/Hestra
0–2
 
Måndag 10 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
18.00 Argentina . Japan
0–0
21.00 Kanada - Kamerun
1–0
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Gnosjö B - Mullsjö
1–3
19.00 RÅs LB U - Torpa FF
3–3
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Bor/Rydaholm B - Lagan
3–1
19.00 Hultsjö B - Ljungby B
1–0
19.00 Lammhult - Ryssby
1–3
FOTBOLL HERR 2019  
Herrar A EM-kval  
20.45 Färöarna - Norge
0–2
20.45 Malta - Rumänien
0–4
20.45 Spanien - Sverige
3–0
Div 4 nordvästra 2019  
18.45 Visingsö - Ölmstad
2–0
19.00 Bankeryd - Waggeryd
0–4
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Gransholm - Rejban
1–3
19.00 Hovshaga - Värnamo Södra
4–0
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Hits - Bor
2–7
 
Söndag 9 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019  
• VM  
13.00 Australien . Italien
1–2
15.30 Brasilien - Jamaica
3–0
18.00 England - Skottland
2–1
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
16.00 Hessleholm - Ljungby
0–1
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Gnosjö - IFK Värnamo U
4–2
18.00 Bankeryd - Husqvarna FF B
2–1
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
17.30 Dalkurd - Halmstad
1–0
Div 1 södra 2019  
17.00 Oddevold - Trollhättan
0–2
17.00 Skövde - Lund
1–0
 
Lördag 8 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
• VM  
15.00 Tyskland - Kina
1–0
18.00 Spanien - Sydafrika
3–1
21.00 Frankrike -Sydkorea
4–0
21.00 Norge - Nigeria
3–0
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
15.00 Waggeryd - Älmhult
spelas 12/6
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
16.00 Brommapojkarna - Mjällby
1–1
16.00 Trelleborg - Degerfors
0–0
16.00 Västerås - Frej Täby
2–0
Div 1 södra 2019  
16.00 Eskilsminne - IFK Värnamo
1–2
16.00 Kristianstad - Utsikten
2–1
16.00 Ljungskile - Landskrona
2–0
16.00 Torns IF - Assyriska Turabdin
2–1
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Hallby - Bredaryd Lanna
2–1
Div 4 sydvästra 2019  
14.00 Forsheda - Växjö BK
1–1
14.00 Slätthög - Moheda
2–2
15.00 Lagan - Ljungby
0–0
Div 5 nordvästra 2019  
13.00 Smålandsstenar - Taberg
6–0
15.00 Torpa FF - Burseryd
1–8
 
Fredag 7 juni 2019
FOTBOLL HERR 2019
U21 Herr Landskamp  
18.30 Sverige - Norge
3–1
Herrar A EM-kval  
20.45 Färöarna - Spanien
1–4
20.45 Norge - Rumänien
2–2
20.45 Sverige - Malta
3–0
Div 1 södra 2019  
19.00 Åtvidaberg - Oskarshamn
2–0
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Guddarp - Strömsnäsbruk
1–0
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Bosna - Jönköpings BK
spelas 10/6
 
Torsdag 6 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
13.00 Vetlanda - Osby
2–1
17.00 Ingelstad - Hultsjö Atom
0–1
Div 3 NV Dam 2019  
16.00 Mariebo B - Hallby
6–1
FOTBOLL HERR 2019  
Div 1 södra 2019  
14.00 Lindome - Tvååker
1–3
Div 5 nordvästra 2019  
14.00 Reftele - Hovslätt
1–1
Div 5 sydvästra 2019  
13.00 Vederslöv-Dänn. - Torpa
0–1
18.00 Horda - Angelstad
2–4
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Kånna - Hamneda
0–3
HANDBOLL 2018/2019  
• VM-kval damer  
18.00 Slovakien - Sverige
24–45
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Masarna - Vetlanda
32–58
 
Onsdag 5 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Bor - IFK Värnamo
0–2
FOTBOLL HERR 2019  
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Bredaryd Lanna - Visingsö
2–0
19.00 Haga - Bankeryd
10–0
19.00 Mullsjö - Kulltorp
4–1
19.00 Waggeryd - Habo
4–0
19.00 Ölmstads - Vrigstad
0–3
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Gransholm - Hovshaga
2–1
19.00 Ljungby - Slätthög
1–0
Div 5 nordvästra 2019  
19.00 Rondinella - Liljan
2–1
19.00 Norrahammars IK - Kärda
1–0
Div 5 sydvästra 2019  
19.00 Agunnaryd - Lammhult
0–4
19.00 Alvesta - Vislanda
4–1
19.00 Häradsbäck/Ryd - Delary/Pjätteryd
3–3
19.00 Stockaryd/rörvik - Liatorp/Eneryda
0–2
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Råstorp/Timsfors - Ling
4–1
 
Tisdag 4 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2019  
19.00 Växjö BK - Smålandsstenar
1–0
Div 3 NV Dam 2019  
19.00 Skillingaryd - Rås Lb
1–0
FOTBOLL HERR 2019  
Superettan 2019  
19.00 Örgryte - Syrianska
2–0
Div 4 nordvästra 2019  
19.00 Gislaveds IS - Hallby
1–2
Div 4 sydvästra 2019  
19.00 Rejban - Växjö BK
1–0
19.00 Moheda - Guddarp
4–1
19.00 Strömsnäsbruk - Forsheda
1–0
19.00 Värnamo Södra - Lagan
1–2
Div 6 Ljungby 2019  
19.00 Bor - Ryssby
0–0
19.00 Hallaryd - Hits
3–4
Div 6 Gislaved 2019  
19.00 Hook - Peking
3–6
19.00 Nissafors/Hestra - Klevshult
3–0
19.00 Skeppshult - Dardania
2–5
19.00 Swebih - Västboås
0–5
SPEEDWAY 2019  
Elitserien 2019  
19.00 Lejonen - Piraterna
49–41
19.00 Västervik - Dackarna
58–32
19.00 Vetlanda - Smederna
50–40
19.00 Rospiggarna - Indianerna
44–46
 
Måndag 3 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 4 JKPG/Gislaved Dam 2019  
19.00 Smålandsstenar B - Hallby B
4–0
19.00 Taberg/Tenhult - Gnosjö B
4–2
19.00 Torpa FF - Burseryd
0–0
19.00 Westbo - Jönköpings Södra
0–6
19.00 Mullsjö - RÅs LB U
5–1
Div 4 Ljungby Dam 2019  
19.00 Hjortsberga - Lammhult
7–0
19.00 Moheda - Hultsjö B
5–0
19.00 Ryssby - Hamneda
3–4
19.30 Ljungby - Bor/Rydaholm B
1–2
FOTBOLL HERR 2019
Superettan 2019  
19.00 Öster- Brage
2–2
 
Söndag 2 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
Div 3 NV Dam 2019  
17.00 Hallby - Hestra/Grimsås
5–3
17.00 IFK Värnamo U - Husqvarna FF B
7–2
17.00 NGIS/NIK - Skillingaryd
1–2
17.00 RÅs LB - Gnosjö
spelas 27/6
18.30 Bankeryd - Mariebo B
1–5
Div 4 Ljungby Dam 2019  
15.00 Lagan - Vrigstad
2–4
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
15.00 AIK - Hammarby
2–0
15.00 Athletic Eskilstuna - IFK Norrköping
0–2
15.00 Elfsborg - Häcken
0–0
17.30 Helsingborg - Malmö FF
0–1
Superettan 2019  
15.00 Varberg - GAIS
2–1
17.30 Brommapojkarna - Trelleborg
2–3
Div 1 södra 2019  
14.00 Lindome - Åtvidaberg
1–3
14.00 Lund - Tvååker
0–1
15.00 Utsikten - Torns IF
4–1
16.00 Assyriska Turabdin - Oddevold
3–1
16.00 Landskrona - Kristianstad
0–1
16.00 Oskarshamn - Trollhättan
0–1
17.00 IFK Värnamo - Ljungskile
0–2
17.00 Skövde - Eskilsminne
1–0
 
Lördag 1 juni 2019
FOTBOLL DAM 2019
VM i ishockey 2019  
15.00 Älmhult - Bor
6–2
FOTBOLL HERR 2019  
Allsvenskan 2019  
16.00 IFK Göteborg - Örebro
0–1
16.00 Sirius - Djurgården
0–2
18.00 Falkenberg - Kalmar FF
0–0
18.00 Östersund - Sundsvall
0–1
Superettan 2019  
16.00 Degerfors - Frej Täby
1–3
16.00 Halmstad - Västerås
0–0
16.00 Mjällby - Jönköpings Södra
1–0
16.00 Norrby - Dalkurd
0–0
Div 4 nordvästra 2019  
14.00 Habo - Haga
1–3
16.00 Guddarp - Ljungby
Div 5 nordvästra 2019
12.00 Taberg - Burseryd
0–1
15.00 Liljan - Torpa FF
1–1
Div 5 sydvästra 2019  
14.30 Stockaryd/Rörvik - Häradsbäck/Ryd
0–0
HANDBOLL 2018/2019  
• VM damer  
17.00 Sverige -SlLovakien
33–18
   

 

 
KOMMANDE MATCHER
Mycket tidigare resultat – se en bit ned i denna spalt
Söndag 15 december 2019
INNEBANDY 2019/2020
Damer div 1 2019/2020  
12.00 Karlskrona - Östra
16.30 Kalmarsund U - Stenåsa-Sandby-Gårdby
Herrar div 4 norra 2019/2020  
15.00 Tranås B - Forserum B
Herrar div 4 västra 2019/2020
16.00 Älmhult - Öjaby
ISHOCKEY 2019/2020
• Channel one cup
12.00 Sverige - Tjeckien
14.00 Ryssland - Finland
Ishockeytvåan södra A 2019/2020  
16.00 Bäcken - Töreboda
16.00 Kungälv - Stenungsund
16.00 Grästorp - Hisingen
16.00 Gislaved - Vänersborg
16.00 Trollhättan - Ulricehamn
Ishockeytvåan södra B 2019/2020  
16.00 Värnamo - Trelleborg
16.00 HA74 Sävsjö - Sölvesborg
16.00 Guts - Jonstorp
16.00 Nässjö - Boro/Vetlanda
16.00 Mjölby - Olofström
16.00 Alvesta - Osby
Div 3 fortsättningsserie C  
17.00 Falköping - Motala
17.00 Skillingaryd - TAIF Löfstad
Div 3 fortsättningsserie D
16.00 Frosta - Diö
16.00 Rydaholm - Ronneby
16.00 Åstorp - Lenhovda
VOLLEYBOLL 2019/2020  
Elitserien damer 2019/2020  
13.30 Örebro - Engelholm
14.00 Hylte/Halmstad - Lund
 
 
 
 
 

Tidigare sportresultat finns här (till och med 091015)
Tidigare sportresultat finns här (091016–091113)
Tidigare sportresultat finns här (091201–31)
Tidigare sportresultat finns här (100101–100228)
Tidigare sportresultat finns här (100301–100430)
Tidigare sportresultt finns här (100501–100630)
Tidigare sportresultat finns här (100701–100831)
Tidigare sportresultat finns här (100901–101031)
Tidigare sportresultat finns här (101101–101231)
Tidigare sportresultat finns här (110101–110228)
Tidigare sportresultat finns här (110301–110531)
Tidigare sportresultat finns här (110601–110731)
Tidigare sportresultat finns här (110801–110930)
Tidigare sportresultat finns här (111001–111130)
Tidigare sportresultat finns här (111201–120131)
Tidigare sportresultat finns här (120201–120229)
Tidigare sportresultat finns här (120301–120430)
Tidigare sportresultat finns här (120501–120630)
Tidigare sportresultat finns här (120701–120830)
Tidigare sportresultat finns här (120901–121031)
Tidigare sportresultat finns här (121101–121231)
Tidigare sportresultat finns här (130101–130228)
Tidigare sportresultat finns här (130301–130430)
Tidigare sportresultat finns här (130501–130730)
Tidigare sportresultat finns här (130801–130930)
Tidigare sportresultat finns här (131001–131130)
Tidigare sportresultat finns här (131201–140228)
Tidigare sportresultat finns här (140301–140531)
Tidigare sportresultat finns här (140601–140930)
Tidigare sportresultat finns här (141001–141130)
Tidigare sportresultat finns här (141201–150131)
Tidigare sportresultat finns här (150201–150331)
Tidigare sportresultat finns här (150401–150731)
Tidigare sportresultat finns här (150801–150930)
Tidigare sportresultat finns här (151001–151231)
Tidigare sportresultat finns här (160101–160229)
Tidigare sportresultat finns här (160301–160430)
Tidigare sportresultat finns här (160501–160731)
Tidigare sportresultat finns här (160801–161231)
Tidigare sportresultat finns här (170101–170831)
Tidigare sportresultat finns här (170901–180228)
Tidigare sportresultat finns här (180301–181031)
Tidigare sportresultat finns här (181101–190531)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 
 
 
 


 

 

 

•••••••