Vi har tekniska problem med denna sida och kan därför inte visa all information men jobbar på att lösa det (180122)

Bokning och förfrågan sker på movalla@skillingaryd.nu

Vecka 4 2018 22–28/1
JK
Måndag
22/1
2018
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
23/1
2018

1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
24/1
2018
••0830–1100 Sörgårdsskolan David
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
25/1
2018
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
26/1
2018

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag 27/1
2018
••0700–0830 SIS Dennis
0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1130 matchstart 1200–1400 SIS B-pojk 1 - Linköping Vit
1415–1500 Allmän åkning utan klubbor
1500–1700 Daniel Andersson
Söndag 28/1
2018

0930–1030 SIS skridskoskola
1100–1300 SIS C-pojk 2 - HV 71 Gul
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1600 SIS A - Rydaholm

 

Vecka 5 2018 29/1–4/2
TS
Måndag
29/1

2018
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
30/1
2018

1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
31/1

2018
•• 0830–1100 Sörgårdsskolan David
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
1/2
2018
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
2/2
2018

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag 3/2
2018
0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
••1130–1230 SIS skridskoskola
••1245–1445 SIS C-pojk 1 - Troja/Ljungby Röd
••1500–1730 SIS A- pojk 1 - Boro/Eksjö/Nässjö
Söndag 4/2

••0830–1130 SIS A-pojk 2 - Wettern/Österstad
••1130–1430 SIS J18 - Alvesta
1600 SIS A - Valdemarsvik


Vecka 6 2018 5–11/2
TS
Måndag
5/2
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
6/2

••1000–1300 Gnosjö kunsksapscentrum
1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
7/2
••1000–1100 Fågelforsskolan F-6 Carl-Johan
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
8/2
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
9/2

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag 10/2 0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1130–1230 SIS skridskoskola
1300–1450 SIS B-pojk 1 - Eksjö
1500 ca–1600 Allmän åkning utan klubbor
Söndag 11/2

••0830 matchstart 0900 00 SIS A-pojk 2 - HA74 FLYTTAS EV TILL 4/3
1200 SIS B-pojk 2 - Vimmerby
1600 SIS A - Lenhovda

 

Vecka 7 2018 12–18/2
SPORTLOVSVECKAN
TS
Måndag
12/2
1000–1300 Allmän åkning utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning med/utan klubbor


2018-02-12 00:00 SIS B-pojk 1 - Värnamo


1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
13/2

1000–1300 Allmän åkning med/utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning utan klubbor1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
14/2
1000–1300 Allmän åkning utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning med/utan klubbor
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
15/2
1000–1300 Allmän åkning med/utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning utan klubbor
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
16/2

1000–1300 Allmän åkning utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag 17/2 0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1200–1400 SIS C-pojk 1 - Gislaved Blå
Söndag 18/2

0930–1030 SIS skridskoskola
1030-1230 SIS C-pojk 2 - HV 71 Vit

 

Vecka 8 2018 19–25/2
TS
Måndag
19/2
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1215–1305 9c Henrik
1340–1430 6c/5c Jessica, Martin
1435–1525 8a/8c Jessica, Martin


1630–1745 SIS B-pojkar
1745–1900 SIS A-lag och SIS J-lag
1900 matchstart 1930 SIS A- pojk 1 - Linköping Blå
Tisdag
20/2

0935–1025 8c/8a Jessica, Martin
1030–1120 9a/9b Jessica, Martin
1310–1400 3KL/3ab/4–6Åker Jessica, Frida, Martin
1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
21/2
0830–1130 Idrottsdag 7–9
1230–1430 Idrottsdag 7–9
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
22/2
835–925 4ab/4c Carl–Johan, Martin
935–1025 8b Anders
1025–1115 6ab/7a Carl–Johan, Jessica
1115–1205 6c/5c Jessica, Martin
1250–1340 7b/7c Jessica, Martin
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
23/2

0800–850 9a/9b Jessica, Martin
1005–1055 3KL/3ab Jessica, Frida
1120–1210 8b/9c Anders, Henrik
1215–1305 3c/5ab Carl–Johan, Martin
1310–1400 4ab/4c Carl–Johan, Martin
1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••??????1800 - matchstart 1815 SIS B-pojk 2 - Dalen

Lördag 24/2 0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1200–1500 SIS A- pojk 1 - Nybro/Kalmar
Söndag 25/2

0930–1030 SIS skridskoskola
1120 matchstart 1200 SIS J18 - Boro/Vetlanda

Vecka 9 2018 26/2–4/3
TS
Måndag
26/2
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
27/2

1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
28/2
••1000–1100 Fågelforsskolan F-6 Carl-Johan
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
1/3
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
2/3

••1000–1115. Klevshults skola 1–3 Carola Berg
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor

1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag
3/3
0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1200–1400 SIS C-pojk 1 - HA74
Söndag 4/3

0930–1030 SIS skridskoskola
1100–1300 SIS B-pojk 2 - Västervik
••1300–1600 SIS A2 - HA 74 (preliminärt)

 

Vecka 10 2018 5–11/3
TS
Måndag
5/3
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
6/3

1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
7/3
••1000–1100 Fågelforsskolan F-6 Carl-Johan
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
8/3
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
9/3

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag
10/3
0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1200–1400 SIS B-pojk 1 - Dalen
Söndag 11/3

0930–1030 SIS skridskoskola
••1030–1200 SIS F04

 

Vecka 11 2018 12–18/3
TS
Måndag
12/3
0930–1015 Fågelforsskolan åk2 Frida S
1645–1800 SIS B-pojkar
1800–1915 SIS A-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
2045–2200 SIS J-lag
Tisdag
13/3

1700–1815 SIS C-pojkar
1815–1930 SIS J-lag
1930–2045 SIS A-pojkar

Onsdag
14/3
1645–1800 SIS D+E
1800–1915 SIS B-pojkar
1915–2045 SIS A-lag
Torsdag
15/3
1715–1830 SIS B-pojkar1 + halva SIS B 2
1830–1945 SIS A-pojkar
1945–2100 SIS J-lag
Fredag
16/3

••1000–1115. Klevshults skola 1–3 Carola Berg
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor

1400–1445 Allmän åkning med/utan klubbor
••1530–1645 SIS C1
••1645–1800 SIS D/C2
••1800–1915 SIS A-lag
••1915–2030 SIS Målvakt

Lördag
17/3
0900–1015 SIS E-pojkar
1015–1130 Tre Kronor Ishockeyskola
1200–1500 SIS C-pojk 1 - HV 71 Blå
1430 matchstart 1500 SIS A- pojk 1 - Nässjö
Söndag 18/3

0930–1030 SIS skridskoskola
1100–1300 SIS A-pojk 2 - HV 71 Blå