Tider i ishallen 2016/2017    www.skillingaryd.nu www.vaggeryd.nu Movallas startsida
Vecka 3 2017 16–22/1
Måndag
16/1
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
17/1

1430–1600 Sörgårdsskolans fritids
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
18/1
••1400–1600 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
19/1
0930–1030 3ab Fågelforsskolan
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
20/1

1515–1630 SIS C2
••1630–1730 SIS B2 UTGÅR OBS!
1730 Förberedelse för match
1900 SIS A - Rydaholm

Lördag 21/1 ••0900–1015 SIS E UTGÅR = LEDIG TID
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1330 SIS C1 - HV 71
••13.30–1530 SIS B1 - Dalen
Söndag 22/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
••1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1300–1600 SIS A-pojk - Nybro
1600–1800 Alfred 25-årsfest
1930–2030 SIS veteranishockey


Vecka 4 2017 23–29/1
Måndag
23/1
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
••2030-2130 Björn A
Tisdag
24/1

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
25/1
••0830–1100 Sörgårdsskolan David o Lena
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
26/1
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
0930–1030 3ab Fågelforsskolan
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
••1900–2015 SIS A-lag
Fredag
27/1

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
••1745–1900 SIS Mv
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag 28/1 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 D-pojk match
1130–1330 Allmän åkning utan klubbor
1330–1530 Allmän åkning med klubbor
Söndag 29/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS B2 - Tranås
1230–1530 SIS J18 - Mörrum
1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 5 2017 30/1
Måndag
30/1
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
31/1

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
1/2
••0830–1100 Sörgårdsskolan David o Lena
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
2/2
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
0930–1030 3ab Fågelforsskolan
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
••1745–1830 LEDIG TID
••1830–1945 SIS J18
••2000–2100 Ledarutbildning med B-pojk som övningstrupp
Fredag
3/2

1515–1630 SIS C2
••1630–1730 SIS B2
1900 SIS A - Wettern

Lördag 4/2 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1330 Allmän åkning utan klubbor
1330–1530 Allmän åkning med klubbor
Söndag 5/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1045–1245 SIS C2 - Gislaved
••1300–1500 SIS B2 - Åseda - flyttad från 10/2
1500–1600 Allmän åkning utan klubbor
1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 6 2017 6–12/2
Måndag
6/2
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
7/2

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
8/2
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
9/2
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
0930–1030 3ab Fågelforsskolan
1630–1745 SIS C pojk
••1745–1845 SIS B pojk
••1845-2130 SIS J18 - Eksjö /Boro/HA74 Matchstart 1915
Fredag
10/2

1515–1630 SIS C2
••1630–1730 SIS B2
••1730 Förberedelse för match
••1900 SIS A - Diö

Lördag 11/2 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1200–1400 SIS C1 - Nässjö
1510–1600 Allmän åkning utan klubbor
Söndag 12/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1230 D-pojk match
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1600 Allmän åkning med klubbor

1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 7 2017 13–19/2 SPORTLOVET
Måndag
13/2
1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1500 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
14/2

1000–1200 Allmän åkning med klubbor
1200–1500 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
15/2
1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1500 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
16/2
1000–1200 Allmän åkning med klubbor
1200–1500 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
17/2

1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1400 Allmän åkning med klubbor

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag 18/2 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1200–1400 SIS C1 - Boro/Vetlanda
••1400–1600 SIS B1 - Vita Hästen
Söndag 19/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1230 SIS C2 - Värnamo
••1230–1500 SIS A-pojk - Oskarshamn. måste vara slut 1500
1500 Förebredelse för match
1700 SIS A - Nybro
1930–2030 SIS veteranishockey


••SIS B2 - Åseda spelas 5/2
Vecka 8 2017 20–26/2
Måndag
20/2
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
21/2

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
••1115–1230 Särskolan f-5 Sabina
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
22/2
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
23/2
••0800–0900 Fågelforsskolan åk 1 Lena L
••0900–1400 Sörgådsskolan åk 6–9 idrottsdag. Jessica
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
24/2

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag 25/2 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 D-pojk match
Söndag 26/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS B2 - HA74
1230–1530 SIS J18- Nybro
1530–1830 SIS A-pojk - Kalmar
1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 9 2017 27/2–5/3
Måndag
27/2
0850–0945 6–9E (Martin)
1005–1055 8A+9B (Jessica & Martin)
1150–1240 9C (Jessica)
1255–1345 4C+4AB (Jessica & Martin)
1400–1450 5AB+5C (Jessica & Martin)

1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
28/2

0900–0950 6B+7C (Jessica & Martin)
1025–1115 8A+9B (Jessica & Martin)
••1115–1230 Särskolan f-5 Sabina
1230–1320 9A+8B (Jessica & Martin)
••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
1/3
0830–0920 4C+4AB (Jessica & Martin)
0940–1030 3C+Åker3–5 (Jessica & Martin)
1250–1340 5AB+5C (Jessica & Martin)
1415–1505 7B+6C (Jessica & Martin)

1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
2/3
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
0840–0930 9C+6–9E (Jessica & Martin)
0955–1045 6A+7A (Jessica & Martin)
1105–1155 7B+6C (Jessica & Martin)
1250–1340 9A+8B (Jessica & Martin)

1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
3/3

0800–0850 6B+7C (Jessica & Martin)
0915–1005 6A+7A (Jessica & Martin)
1210–1300 3C (Jessica)

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag
4/3
0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1200–1400 SIS C1 - Gislaved
••1400–1600 SIS B1 - Tranås
Söndag 5/3 0930–1030 SIS Skridskoskola
1100–1300 SIS C2 - Växjö
1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 10 2017 6–12/3
Måndag
6/3
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
7/3

••1115–1230 Särskolan f-5 Sabina
••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
8/3
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
9/3
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
10/3

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag
11/3
0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1200–1400 SIS C1 - HA74
Söndag 12/3 0930–1030 SIS Skridskoskola

1930–2030 SIS veteranishockey
Vecka 11 2017 13–19/3
Måndag
13/3
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
14/3

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
15/3
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
16/3
••1350-1500 Fågeforsskolan 6–9 Tobbe OCH delvis samtidigt 1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
17/3

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
••1900–2100 Ödestugu
••1900–2000 SIS A2 UTGÅR
••2000–2115 SIS J-lag UTGÅR

Lördag
18/3
0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS B1 - Österstad
Söndag 19/3 0930–1030 SIS Skridskoskola
1100–1300 SIS B2 - Nässjö
1300–1600 19/3 SIS A-pojk - Värnamo
1930–2030 SIS veteranishockey

 

 

 

 

 

Information om säsongen
Om Ni är intresserad av tider i vår ishall Movalla – Gör då så här:
Kontakta oss och meddela preliminärt önskemål snarast (för augusti–september gäller att vi måste ha alla önskemål senast 30 juni
• E-post: movalla@skillingaryd.nu
• Telefon: 070–213 14 66
• OBS! Vi tar inte emot skriftliga brev, endast e-post
För träningsläger kan vi erbjuda övernattning i militärförläggning samt ibland även utspisning direkt i ishallen.


Reservation för ändringar av tiderna på grund av matcher med mera – boking av tider: I första hand via e-brev här. Ring eventuelt Per Bunnstad 070-2131466. OBS! Vi tar inte emot sms
Vi är rädda om alla er som är på isen, därför måste det på den värdefullaste kroppsdelen finnas en hjälm, alltså längst upp på toppen (undantag kan gälla konståkare vid klubbträning)
Ombyte kan ske på läktaren med ingång till isen vid den lilla dörren åt nordväst. Skjut inte puckar mot långsidorna! 
Allmän åkning = fritt, ingen entré!
Tiderna kan med kort varsel ändras pga isproblem mm.
Vid problem: kontakta vaktmästarna 072-300 38 22 OBS! Nytt nummer. Vaktmästarrummet finns in i korridoren vid omklädningsrummen (åt öster).
OBS! Träning/åkning avslutas alltid MINST 10 minuter före tidens utgång för ispreparering
OBS! Träning/åkning avslutas alltid MINST 10 minuter före tidens utgång för ispreparering
Förkortningar; Allmän med=allmän åkning med klubb, Allmän utan = allmän åkning utan klubbor, U–9 och så vidare respektive SIS ungdomslag, SIS A = SIS A–lag, SIS J = SIS juniorlag, WIK = Waggeryds A–lag, VGIK = Värnamo GIK, Gemensam=ungdomsishockeyn,  
Tiderna 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11  2011/12  2012/13  2013/14 2014/2015 2015/2016
Vi poängterar för allA-lag och grupper, även skolan, som hyr Movalla, att en ansvarig ledare ska lämna omklädningsrummet sist och kontrollera att det är grovstädat, skadefritt, att fönster är reglade samt att om man är sist från anläggningen kontrollera att alla dörrar är låsta.
• Tillkommande eller komplettering (alltså en större punkt: •)
Kom med förslag!
Inför varje säsong är vi tacksamma för synpunkter på hur vi ska kunna förbättra ishallen. Kom med förslag HÄR (det kan gälla öppettider, allmän åkning, skolans tider, träningstider och annat).
Lycka till på isen. Var rädda om varandra.
   









sörg sk fritids 17 jan 1430-1600

klass 3ab på Fågelforsskolan. Det gäller 4 torsdagar ( 19/1, 26/1, 2/2 och 9/2) och tiden 9.30-10.30.

Matcher januari-mars 2017
2017-01-08 SIS B2 - Dalen Svart Matchtid fastställs senare
2017-01-08 SIS J18 - Alvesta Matchtid fastställs senare

2016-01-15 SIS B2 - HV 71 Gul Matchtid fastställs senare
2017-01-15 SIS C2 - Troja/Ljungby Vit Matchtid fastställs senare
2017-01-15 SIS J18 - Vimmerby Matchtid fastställs senare

2017-01-21 SIS C1 - HV 71 Vit Matchtid fastställs senare
02-22 SIS A-pojk - Nybro

2017-01-29 SIS B2 - Tranås Svart Matchtid fastställs senare
2017-01-29 SIS J18 - Mörrum Matchtid fastställs senare

2017-02-05 SIS C2 - Gislaved Matchtid fastställs senare

2017-02-09 SIS J18 - Eksjö /Boro/HA74 Matchtid fastställs senare

2017-02-11 SIS C1 - Nässjö Matchtid fastställs senare

2017-02-18 SIS C1 - Boro/Vetlanda Matchtid fastställs senare

2017-02-19 SIS B2 - Åseda Matchtid fastställs senare
2017-02-19 SIS C2 - Värnamo Matchtid fastställs senare
19/2 sis A-pojk - Oskarsham

2017-02-26 SIS B2 - HA74 Matchtid fastställs senare
2017-02-26 SIS J18- Nybro Matchtid fastställs senare
26/2 SIS A-pojk - Kalmar

2017-03-04 SIS C1 - Gislaved Matchtid fastställs senare

2017-03-05 SIS C2 - Växjö Blå Matchtid fastställs senare

2017-03-11 SIS C1 - HA74 Matchtid fastställs senare

2017-03-19 SIS B2 - Nässjö Matchtid fastställs senare
19/3 SIS A-pojk - Värnamo

 

 

 

Vecka 31 2016
Söndag 7/8

1700–2000 Sommarishockeyskolan
Omklädningsrum hela veckan 1, 3, 4, 5 och 8

Vecka 32 2016 8–14/8
Måndag
8/8
0800–1800 Ishockeyskolan.
Omklädningsrum hela veckan 1, 3, 4 och 5
Tisdag
9/8

0800–1800 Ishockeyskolan

Onsdag
10/8
0800–1800 Ishockeyskolan
Torsdag
11/8
0800–1800 Ishockeyskolan
Fredag
12/8

0800–1800 Ishockeyskolan

Lördag 13/8 Ishallen stängd
Söndag 14/8

Ishallen stängd

Vecka 33 2016 15–21/8
Måndag-söndag
15–21/8
Ishallen stängd
Vecka 34 2016 22–28/8
Måndag-söndag
22–28/8
Ishallen stängd

 

Vecka 35 2016 29/8–4/9
Måndag
29/8
Ishallen stängd
Tisdag
30/8

1800–1900 SIS A-pojk/SIS J
1900–2000 SIS A-lag

Onsdag
31/8
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS J-lag
1900–2000 SIS A-lag
Torsdag
1/9
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS A-pojk
1900–2000 SIS A-lag
Fredag
2/9

Ishallen stängd

Lördag 3/9 Ishallen stängd
Söndag 4/9

Ishallen stängd

Vecka 36 2016 5–11/9
Måndag
5/9
Ishallen stängd
Tisdag
6/9

1800–1900 SIS A-pojk/SIS J
1900–2000 SIS A-lag

Onsdag
7/9
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS C-pojk
1900–2000 SIS A-lag
2000–2100 SIS J-lag
Torsdag
8/9
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS A-pojk
1900–2000 SIS A-lag
Fredag
9/9

Ishallen stängd

Lördag 10/9 Ishallen stängd
Söndag 11/9

Ishallen stängd

Vecka 37 2016 12–18/9
Måndag
12/9
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS J-lag
1900–2000 SIS A-lag
Tisdag
13/9

••1700–1800 SIS 07 UTGÅR
1800–1900 SIS A-pojk
1900–2000 SIS A-lag

Onsdag
14/9
1700–1800 SIS B-pojk
1800–1900 SIS C-pojk
1900–2000 SIS J-lag
Torsdag
15/9
1700 Förberedelse för match
1900-2130 SIS A - Nittorp
Fredag
16/9

••1400–1600 Allmän åkning utan klubbor
•• 1700–1900 SIS B 1 - Dalen


Lördag 17/9  
Söndag 18/9

••1200–1500 SIS J18 - Troja/Ljungby

 

Vecka 38 2016 19–25/9
Måndag
19/9
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
20/9

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
•••1630–1745 SIS C1/B2 UTGÅR
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
21/9
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
22/9
••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
••1900–2130 SIS J18 - Värnamo
Fredag
23/9

1515–1630 SIS C2
••1630–1745 SIS B2 UTGÅR I STÄLLET SIS A2
••1745–1900 LEDIG TID SIS A SPELAR BORTA
••1900–2000 SIS A2 LEDIG TID
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 24/9 0800–2100 Ishockeycup hela dagen
Söndag 25/9

1000–1200 SIS B2 match mot Nässjö
••1200-1430 Allmän åkning utan klubbor

1500 Föreberedelse för match
1700 SIS A - Gislaved

 

Vecka 39 2016 26/9–2/10
Måndag
26/9
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
27/9

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lagv

Onsdag
28/9
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
29/9
••1430–1610 Allmän åkning med klubbor
–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
30/9

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 1/10 0800–2100 Ishockeycup
Söndag 2/10

0945–1100 SIS Tre Kronor Prova på
••1100–1300 SIS B 1 . match mot Boro
••1315–1500 Allmän åkning med klubbor
1500 Förberedelse för match
1700-1930 SIS A - Virserum
••1930–2030 SIS Veteranishockey

Vecka 40 2016 3–9/10
Måndag
3/10
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
4/10

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
5/10
1630–1745 SIS E/D
••1745–1900 SIS A2 UTGÅR OBS!
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
6/10
••1430–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14
Fredag
7/10

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 8/10 Ishockeycup
Söndag 9/10

2/10 o 9/10
0945–1100 SIS Tre Kronor Prova på
1100–1400 WIK U
OBS! UTGÅR!••1400–1450 Allmän åkning med klubbor OBS! UTGÅR!
1500 Föreberedelse för match
1700 SIS A - IK Guts (Norrköping) SERIEPREMIÄR
••1930–2030 SIS Veteranishockey

 

Vecka 41 2016 10–16/10
Måndag
10/10
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
••2030-2130 Björn A
Tisdag
11/10

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
12/10
••1500–1600 (1610) Sörgårdsskolans fritids
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
13/10
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14
Fredag
14/10

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
••2000–2115 SIS J-lag

Lördag 15/10 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1330 SIS C1 - HV 71 Vit
1330–1530 SIS B1 - Vita Hästen
••1530–1830 WIKU
Söndag 16/10

••0900–1200 SIS A2-pojk - Värnamo TIDEN FASTSTÄLLD
1200–1500 SIS J18 - Alvesta
1500 Föreberedelse för match
1700 SIS A - HC Wettern (Vadstena)
••1930–2030 SIS Veteranishockey

Vecka 42 2016 17–23/10
Måndag
17/10
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
18/10

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
19/10
1630–1745 SIS E/D
••1745–1900 LEDIG TID
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
20/10
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14
Fredag
21/10

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 22/10 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning med klubbor
1230–1330 Allmän åkning utan klubbor

1400–1700 WIKU
Söndag 23/10

SIS A bortamatch kl 1700 (Waldemarksvik)
••0900–1000 SIS Skridskoskola
••1000–1200 SIS C2 - Gislaved
••1200–1400 SIS B2 - Eksjö
••1430 SIS J18 - Vimmerby Matchstart 1500
••1700–2000 SIS A2-pojk - Troja/Ljungby Matchstart 1730

Vecka 43 2016 24–30/10
Måndag
24/10
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
25/10

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
26/10
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
27/10
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
OBS! Ingen allmän åkning idag
1630–1735 SIS C pojk (C1+C2)
1735 Förberedelse match
1900 SIS A - Nässjö HC Matchen avbruten på grund av isproblem
Fredag
28/10

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2 UTGÅR
1745–1900 SIS A-lag
1900–2200 SIS A2-pojk - Gislaved (matchstart 1930)
2000–2100 SIS J-lag UTGÅR

Lördag 29/10 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS B1 - Tranås flyttad från 17/12
••1340–1640 WIKU
Söndag 30/10

0930–1030 SIS Skridskoskola
1100–1300 SIS C2 - Värnamo
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1600 Allmän åkning med klubbor

SIS A bortamatch kl 1600 (Gislaveds SK)
••1930–2030 SIS veteranishockey

Vecka 44 2016 31/10–6/11
HÖSTLOV
Måndag
31/10
••1100–1330 Allmän åkning med klubbor
••1330–1600 Allmän åkning utan klubbor

1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
1/11

••1100–1330 Allmän åkning med klubbor
••1330–1600 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
2/11
0800–0930 SIS B1+B2 Ispass 1
••0940–1130 Allmän åkning utan klubbor
••1130–1320 Allmän åkning med klubbor
1330–1500 SIS B1+B2 Ispass 2
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
3/11
0800–0930 SIS B1+B2 Ispass 1
••0940–1130 Allmän åkning utan klubbor
••1130–1320 Allmän åkning med klubbor
1330–1500 SIS B1+B2 Ispass 2
••1630–1745 SIS B pojk
••1745–1900 SIS C pojk (C1+C2)
1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14
Fredag
4/11

••1100–1300 Allmän åkning med klubbor
••1300–1500 Allmän åkning utan klubbor

1515–1630 SIS C2
••1630–1745 SIS B2 – UTGÅR
••1745–1900 SIS A-lag UTGÅR

••1730–2100 SIS A - Nässjö. Matchstart 1900 - period 2+3

••1900–2000 SIS A2 UTGÅR
••2000–2100 SIS J-lag UTGÅR DELVIS ELLER HELT

Lördag 5/11 0900–1015 SIS E
•1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1330 SIS C1 - Nässjö
1330–1530 SIS B1 - Dalen
••1540–1700 Allmän åkning med klubbor
Söndag 6/11

SIS A bortamatch kl 1640 (IK Guts, Norrköping)
0930–1030 SIS Skridskoskola
••2016-11-06 1100–1300 SIS B2 - Vimmerby OBS! MATCHEN UPPSKJUTEN

2016-11-06 1300–1600 SIS J18 - Mörrum
••1610–1810 WIKU UTGÅR
••1610–1710 Jonathan Gunnarsson

••1930–2030 SIS veteranishockey

 

 

Vecka 45 2016 7–13/11
Måndag
7/11
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
8/11

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 WIK A

Onsdag
9/11
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
10/11
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14
Fredag
11/11

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
••1900–2100 SIS J-lag och A2 internmatch

Lördag 12/11 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS D- Nässjö
••1400–1600 SIS C1 - Boro/Vetlanda flyttad från 19/11
••1600–1800 WIK U UTGÅR
Söndag 13/11

SIS A bortamatch kl 1700 (HC Wettern, Vadstena)
0930–1030 SIS Skridskoskola
••1045–1300 Allmän åkning utan klubbor
••1300–1500 Allmän åkning med klubbor

••1930–2030 SIS veteranishockey

 

Vecka 46 2016 14–20/11
Måndag
14/11
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
15/11

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 ledig tid

Onsdag
16/11
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A-lag
••1930-2200 SIS A2 - Nässjö FLYTTAD FRÅN 26/11 (uppvärmning 1900)
Torsdag
17/11
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
••1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
••1745–1900 SIS B pojk
••1900–2015 SIS Mv
••2015–2145 WIK P14 UTGÅR
Fredag
18/11

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 19/11 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1200–1400 SIS C1 - Boro/Vetlanda OBS! Flyttad till 12/11
••1400–1600 SIS B1 - HV 71
••1600–1800 WIK U UTGÅR
Söndag 20/11

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1100 SIS C2 - Växjö Lakers
••1315–1445 Allmän åkning med klubbor
1500 Förberedelse för match
••1700 SIS A - Valdemarsviks IF OBS! NY TID
••1930–2030 SIS veteranishockey

 

Vecka 47 2016 21–27/11
Måndag
21/11
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
22/11

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag
2015–2145 ledig tid

Onsdag
23/11
••1500–1600 Sörgårdsskolan fritids Talgoxen
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
24/11
SIS A bortamatch kl. 1900 mot Nässjö HC
••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
••1630–1730 SIS C pojk (C1+C2)
••1730–1820 SIS B pojk OBS! TIDEN
••1830 Förberedelse match och uppvärmning

1900–2130 SIS J18 - Eksjö /Boro/HA74
Fredag
25/11

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
••1900–2000 SIS J-lag

Lördag 26/11 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS D - Dalen
••1330–1630 SIS A2 - Växjö

Söndag 27/11

••0900–0950 SIS Skridskoskola
••1000–1200 SIS C2 - Rydaholm
••SIS TKH - Värnamo UTGÅR
••1200–1300 Allmän åkning utan klubbor
••1300–1430 Allmän åkning med klubbor
1500 Förbredelse för match
1700 SIS A - Gislaveds SK (sista omgången)

••1930–2030 SIS veteranishockey

Vecka 48 2016 28/11–4/12
Måndag
28/11
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
••2030-2130 Björn A
Tisdag
29/11

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
30/11
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
1/12

••1350–1500 (1450) Elevens val Fågelforsskolan
••1510–1610 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv

Fredag
2/12

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 3/12 ••0900–1015 SIS E UTGÅR = LEDIG TID
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS D-pojk
••1330–1530 SIS B 1 - HV 71 träningsmatch
Söndag 4/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
••1130–1230 Allmän åkning med klubbor
••1300–1500 SIS - Vimmerby B2
••1930–2030 SIS veteranishockey

Vecka 49 2016 5–11/12
Måndag
5/12
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
6/12

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
7/12
1630–1745 SIS E/D
••1745–1900 SIS J
••1900–2015 SIS A-lag
••2015–2130 LEDIG TID
Torsdag
8/12
••1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
9/12

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2100 SIS J-lag

Lördag 10/12 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS C1 - Gislaved
••1330–1530 SIS B1 - Linköping
Söndag 11/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1130–1430 SIS J18 - Nybro
•• ALLMÄN ÅKNING UTGÅR PÅ GRUND AV MATCH
••1430–1730 SIS A-pojk - Tingsryd
••1730–1900 SIS A-lag
••1930–2030 SIS veteranishockey

Vecka 50 2016 12–18/12
Måndag
12/12
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
••2030–2130 Björn Andersson
Tisdag
13/12

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
14/12
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
15/12
••1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
16/12

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
••1745–1900 SIS A-lag UTGÅR
••1745–1900 SIS A2 = TAR A-LAGETS TID
••1900–2015 SIS J-lag

Lördag 17/12 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS C1 - HA74
••1345–1600 Allmän åkning med klubbor
Söndag 18/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
••1130–1230 Allmän åkning med klubbor
••1300 Förberedelse för match
••1500 SIS A - Waldemarsvik
••1930–2030 SIS veteranishockey

Vecka 51 2016 19–25/12
Måndag
19/12
••1230–1430 Grundsärskolan på Fågelforsskolan
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
20/12

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
21/12
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
22/12
••1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk (C1+C2)
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
••2015–2215 Kennestig
Fredag
23/12

ISHALLEN STÄNGD

Lördag 24/12 ISHALLEN STÄNGD
Söndag 25/12

ISHALLEN STÄNGD

 

Vecka 52 2016 26/12–1/1
Måndag
26/12
0800–2100 Ishockeycup
Tisdag
27/12

••1000–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1500 Allmän åkning med klubbor

1630–1745 SIS C1/B2
••1745–1930 SIS B1 - träningsmath mot Värnamo
••1930–2045 SIS J-lag

Onsdag
28/12
••1000–1230 Allmän åkning med klubbor
••1230–1500 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
29/12
••1000–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1500 Allmän åkning med klubbor

1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
••1900–2015 SIS Mv UTGÅR = LEDIG TID
Fredag
30/12

••1000–1230 Allmän åkning med klubbor
••1230–1430 Allmän åkning utan klubbor

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag 31/12 ISHALLEN STÄNGD
Söndag 1/1 ISHALLEN STÄNGD

 

 

Vecka 1 2017 2–8/1
Måndag
2/1
••1000–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1500 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
3/1

••1000–1230 Allmän åkning med klubbor
••1230–1500 Allmän åkning utan klubbor

1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
4/1
••1200–1400 Allmän åkning utan klubbor
••1400–1530 Allmän åkning med klubbor
OBS Kortad tid
••0930–1130 SIS J
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
5/1
••1200–1400 Allmän åkning med klubbor
••1400–1530 Allmän åkning utan klubbor
OBS Kortad tid
••0930–1130 SIS J
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
6/1

••1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
••1200–1430 Allmän åkning med klubbor

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
1745–1900 SIS A-lag
1900–2000 SIS A2
2000–2115 SIS J-lag

Lördag 7/1 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 Allmän åkning utan klubbor
••1330–1530 Allmän åkning med klubbor
Söndag 8/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS B2 - Dalen Svart
1230–1530 SIS J18 - Alvesta

1930–2030 SIS veteranishockey

 

 

Vecka 2 2017 9–15/1
Måndag
9/1
1645–1800 SIS C2/D
1800–1915 SIS A2/B1
1915–2030 SIS A-lag
Tisdag
10/1

••1430–1610 Allmän åkning utan klubbor
1630–1745 SIS C1/B2
1745–1900 SIS B1
1900–2015 SIS J-lag

Onsdag
11/1
1630–1745 SIS E/D
1745–1900 SIS A2
1900–2015 SIS A-lag
2015–2130 SIS J-lag
Torsdag
12/1
••1400–1600 Allmän åkning med klubbor
1630–1745 SIS C pojk
1745–1900 SIS B pojk
1900–2015 SIS Mv
Fredag
13/1

1515–1630 SIS C2
1630–1745 SIS B2
••1745–1845 SIS A2
••1845–2000 SIS J-lag

Lördag 14/1 0900–1015 SIS E
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1240 Allmän åkning utan klubbor
••1300–1600 SIS J18 - Vimmerby (matchstart 1330)
Söndag 15/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS B2 - HV 71 Gul
••1230–1430 SIS C2 - Troja/Ljungby
1500 Förberedelse för match
1700 SIS A - Guts
1930–2030 SIS veteranishockey

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preliminära matchtider
2016-10-09 1500–1930 matchstart 1700 SIS A - Guts

2016-10-15 1030–1230 SIS C1 - HV 71 Vit
2016-10-15 1230–1430 SIS B1 - Vita Hästen

För många matcher denna dag - B2 och A2 kanske skulle kunna spelas mitt i veckan
2016-10-16 1200–1500 SIS J18 - Alvesta
2016-10-16 1500–1930 Start 1700 SIS A - Wettern
2016-10-16 SIS A2-pojk - Värnamo

Många matcher denna dag - A2 kanske skulle kunna spelas mitt i veckan - annars väldigt sent.
2016-10-23 1000–1200 SIS B2 - Eksjö
2016-10-23 1200–1500 SIS J18 - Vimmerby
2016-10-23 1500–1700 SIS C2 - Gislaved
2016-10-23 1700–2000 SIS A2-pojk - Troja/Ljungby

2016-10-27 1730–2130 matchstart 1900 SIS A - Nässjö
2016-10-28 1900 SIS A2-pojk - Gislaved

2016-10-29 1100 SIS B1 - Tranås flyttad från 17/12

2016-10-30 1100–1300 SIS C2 - Värnamo

2016-11-05 1100–1300 SIS C1 - Nässjö
2016-11-05 1300–1500 SIS B1 - Dalen

2016-11-06 1100–1300 SIS B2 - Vimmerby
2016-11-06 1300–1600 SIS J18 - Mörrum

2016-11-19 1030–1230 SIS C1 - Boro/Vetlanda
2016-11-19 1230–1430 SIS B1 - HV 71

2016-11-20 1100–1300 SIS C2 - Växjö Blå
2016-11-20 1300–1730 matchstart 1500 SIS A - Valdemarsvik

2016-11-24 1200–1500 SIS J18 - Eksjö /Boro/HA74

2016-11-27 1100-1300 SIS C2 - Rydaholm
2016-11-27 1500–1930 matchstart 17:00 SIS A - Gislaved