Tider i ishallen 2013/2014    www.skillingaryd.nu www.vaggeryd.nu Movallas startsida

 

Säsongen är slut - vi välkomnar tillbaka i augusti 2014



Information om säsongen 13/14
Om Ni är intresserad av tider i vår ishall Movalla – Gör då så här:
Kontakta oss och meddela preliminärt önskemål snarast (för augusti–september gäller att vi måste ha alla önskemål senast 30 juni
• E-post: movalla@skillingaryd.nu
• Telefon: 070–213 14 66
• OBS! Vi tar inte emot skriftliga brev, endast e-post
För träningsläger kan vi erbjuda övernattning i militärförläggning samt ibland även utspisning direkt i ishallen.

 
Reservation för ändringar av tiderna på grund av matcher med mera – boking av tider: I första hand via e-brev här. Ring eventuelt Per Bunnstad 070-2131466.
Vi är rädda om alla er som är på isen, därför måste det på den värdefullaste kroppsdelen finnas en hjälm, alltså längst upp på toppen (undantag kan gälla konståkare vid klubbträning)
Ombyte kan ske på läktaren med ingång till isen vid den lilla dörren åt nordväst. Skjut inte puckar mot långsidorna! 
Allmän åkning = fritt, ingen entré!
Tiderna kan med kort varsel ändras pga isproblem mm.
Vid problem: kontakta vaktmästarna 0370–70989. Vaktmästarrummet finns in i korridoren vid omklädningsrummen (åt öster).
OBS! Träning/åkning avslutas alltid MINST 10 minuter före tidens utgång för ispreparering
Förkortningar; Allmän med=allmän åkning med klubb, Allmän utan = allmän åkning utan klubbor, U–9 och så vidare respektive SIS ungdomslag, SIS A = SIS A–lag, SIS J = SIS juniorlag, WIK = Waggeryds A–lag, VGIK = Värnamo GIK, Gemensam=ungdomsishockeyn,  
Tiderna 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11  2011/12  2012/13
Vi poängterar för alla lag och grupper, även skolan, som hyr Movalla, att en ansvarig ledare ska lämna omklädningsrummet sist och kontrollera att det är grovstädat, skadefritt, att fönster är reglade samt att om man är sist från anläggningen kontrollera att alla dörrar är låsta.
• Tillkommande eller komplettering (alltså en större punkt: •)
Kom med förslag!
Inför varje säsong är vi tacksamma för synpunkter på hur vi ska kunna förbättra ishallen. Kom med förslag HÄR (det kan gälla öppettider, allmän åkning, skolans tider, träningstider och annat).
Lycka till på isen. Var rädda om varandra.
   
Kvalserie till div 2
1 Torsdag 2014-02-27 19.00
2 Söndag 2014-03-02 16.00
3 Tisdag 2014-03-04 19.00
4 Torsdag 2014-03-06 19.00
5 Söndag 2014-03-09 16.00
6 Onsdag 2014-03-12 19.00

 

 

 

 

 

 

 


Vecka 3-6 måndagar

Onsdagar januari Elagenten
12/1 J-match hemma
9/2 J-match hemma
4/1 SIS C1 - HV71 vit
11/1 SIS C1 - Mjölby
18/1 SIS C1 - HV71 blå
1/2 SIS C1 - Tranås

22/2 SIS C1 - Värnamo
22/3 SIS C1 - Dalen

SIS D-pojkar önskar tid helg 4 timmar vecka 3 eller 4
SIS E-pojkar mellan 10:00-15:00 i februari

SIS
Onsdag 4/12 kl. 19:30 - 20:50

Vita Hästen
21/3: kl18-20
22/3: kl10-11.30, kl.15-16.30
23/3: kl.10-16

Cuper 2013:
2013-09-21 FS Service Cup U12
2013-09-28 Beckers Cup U13
2013-10-05 Einars Trä Cup U11
2013-12-28 Kinnarps Cup U10

Söndag 6 oktober 1130–1330 SIS B2 - match
15/9 1700 SIS A - Glimma
20/9 1900 SIS A - Tidaholm
6/10 1600 SIS A - Diö

Lördagen den 16 november är det U 16 DM hela dagen på Movalla.

 

Tidigare veckor säsongen 2013/2014

Vecka 31 2013
Söndag 4/8

1700–2000 Sommarishockeyskolan
Omklädningsrum hela veckan 1, 3, 4, 5 och 8


Vecka 32 2013 5–11/8
Måndag
5/8
0800–1800 Ishockeyskolan.
Omklädningsrum hela veckan 1, 3, 4 och 5
Tisdag
6/8

0800–1800 Ishockeyskolan

Onsdag
7/8
OBS! På grund av någon form av överbelastning har kompressorerna stått stilla i natt och det omöliggör isträning delar av förmiddagen
0800–1800 Ishockeyskolan
Torsdag
8/8
0800–1800 Ishockeyskolan
Fredag
9/8

0800–1800 Ishockeyskolan

Lördag 10/8  
Söndag 11/8

 

 

Vecka 33 2013 12–19/8
Måndag
12/8
1645–1800 SIS B-pojk
1800–1915 SIS A-pojk
1915–2045 SIS A
2045–2200 SIS J
Tisdag
13/8

1645–1800 SIS A-pojk
1800–1915 SIS C-pojk
1915–2045 SIS J

Onsdag
14/8
1645–1800 SIS C-pojkar
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2030 SIS A
Torsdag
15/8
ISHALLEN STÄNGD
Fredag
16/8

ISHALLEN STÄNGD

Lördag 17/8 ISHALLEN STÄNGD
Söndag 18/8

ISHALLEN STÄNGD

 

Vecka 34 2013 19–25/8
Måndag
19/8
1645–1800 SIS B-pojk
1800–1915 SIS A-pojk
1915–2045 SIS A
••2045–2200 SIS J UTGÅR
Tisdag
20/8

••1800–1930 SIS A-pojk
••1915–2045 SIS J UTGÅR

Onsdag
21/8
1645–1800 SIS C-pojkar
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2030 SIS A
••2030–2200 Habo Scheifs
Torsdag
22/8
ISHALLEN STÄNGD
Fredag
23/8

ISHALLEN STÄNGD

Lördag 24/8 ISHALLEN STÄNGD
Söndag 25/8

ISHALLEN STÄNGD

Vecka 35 2013 26/8–1/9
Måndag
26/8
1700–1830 SIS C1-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
27/8

1630–1745 SIS 98/99/00
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag
28/8
1645–1800 SIS A-pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
Torsdag
29/8
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
30/8

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 31/8 0900–1030 SIS C1-pojk
1130–1330 SIS B1 - Dalen
••1330–1500 Allmän åkning UTGÅR!
Söndag 1/9

••0930-1030 Bäcken HC U16 E
1030–1230 SIS B2 - HV
••1230–1400 Allmän åkning UTGÅR!
••1630–1800 SIS D-pojkar
2045–2200 SIS Veteranlag

 

Vecka 36 2013 2–8/9
Måndag
2/9
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A
••2045–2215 WIK A
Tisdag
3/9

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag
4/9
1700–1815 SIS C1
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
Torsdag
5/9
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS SIS målvakt
1915–2030 SIS SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
6/9

1530–1630 SIS B-pojk OBS! Ingen spolning
••1630–1730 SIS 03/04
1900 SIS A - Lenhovda

Lördag 7/9 1000–1100 SIS Målvaktsträning
1100–1300 Allmän åkning utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning med klubbor
1500–1630 SIS A-pojkar
Söndag 8/9

••1030–1230 SIS B1 - Boro OBS! UTGÅR
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 37 2013 9–15/9
Måndag
9/9
1700–1830 SIS C1-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
••2100–22305 WIK A
Tisdag
10/9

1630–1745 SIS 98/99/00
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag
11/9
1645–1800 SIS A-pojk
1800–1930 SIS A
1930–2100 SIS Utbildning hockeykonsulent
••2100–2230 WIK A

Torsdag
12/9
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
••2030–2200 WIK A
Fredag
13/9

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 14/9 0900–1030 SIS C1-pojk
1030–1330 SIS A-pojk - Nittorp
1330–1445 SIS J
••1500–1600 Allmän åkning utan klubbor OBS! UTGÅR
Söndag 15/9


1100–1300 Allmän åkning utan klubbor
1300–1500 Allmän åkning med klubbor
1500 Förberedelse och uppvärmning A-match
1700 SIS A - Glimma
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 38 2013 16–22/9
Måndag
16/9
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A
••2045–2215 WIK A
Tisdag
17/9

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag
18/9
1700–1815 SIS C1
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
Torsdag
19/9
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS SIS målvakt
1915–2030 SIS SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
20/9

••1530–1620 SIS B-.pojk Ingen spolning efter denna träning
••1620–1720 SIS 03/04. OBS! Tiden kortad till 1720 = går av isen 1710
1900 SIS A - Tidaholm

Lördag 21/9 0800–2100 FS Service Cup C1-02
Söndag 22/9

1030–1230 SIS B1 - match
1230–1330 Allmän åkning utan klubbor
1400–1700 SIS A-pojk - Värnamo (matchstart 1430)
1700–2000 SIS J match
••1930–2030 SIS Veteranlag

 

Vecka 39 2013 23–19/9
Måndag
23/9
1700–1830 SIS C1-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
••2100–2230 WIK A
Tisdag
24/9

1630–1745 SIS 98/99/00
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag
25/9
1645–1800 SIS A-pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
••2045–2215 WIK A
Torsdag
26/9
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
••2030–2200 WIK A
Fredag
27/9

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
••1800–1915 SIS A UTGÅR
••1800–1915 SIS J

••2030–2130 Malmö pojklag


Lördag 28/9 0800–2100 Beckers Cup U13

Söndag 29/9

0900–1030 SIS E-pojk
1030–1130 SIS Prova-på-ishockey
1130–1230 domarutbildning
1230–1330 Allmän åkning utan klubbor
••1330–1415 Allmän åkning med klubbor
••1430–1630 SIS D-pojk - match
••1800–1920 SIS A INGEN SPOLNING EFTERÅT
••1930–2030 SIS Veteranlag

 

Vecka 40 2013 30/9 – 6/10
Måndag
30/9
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A
••2045–2215 WIK A
Tisdag
1/10

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

2/10 1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
Torsdag
3/10
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
4/10

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor
1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
•••1800–1930 SIS A-pojk
••1930–2030 LEDIG TID

Lördag 5/10 0800–2100 Einars Trä Cup U11
Söndag 6/10

0900–1030 SIS E-pojk
1030–1130 SIS Prova-på-ishockey
1130–1330 SIS B2 match
1400–1830 SIS A - Diö (matchstart 1600)
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 41 2013 7–13/10
Måndag
7/10
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
••2100–2230 WIK A
Tisdag
8/10

1630–1745 SIS 98/99/00
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 9/10 1500–1615 Sörgårdsskolan fritids Marjeta
1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
••2045–2215 WIK A
Torsdag
10/10
••Allmän åkning utgår på grund av arbete med nya nät
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
••2030–2200 WIK A
Fredag
11/10

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor
1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 12/10 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1430 SIS A1 - Linköping
•••1430–1630 WIK U
•••1630–1800
•••1800-1900 SIS Dennis Persson
Söndag 13/10

••0830–1030 SIS C2 - match SIS C2
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1230 Allmän åkning med klubbor
1245 SIS B2 - Växjö
1500 Isvård och inför A-lagsmatch
1700 SIS A - Rydaholm
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 42 2013 14–20/10
Måndag
14/10
••1645–1800 SIS C-pojk
••1800–1915 SIS B-pojk
••1915–2045 SIS A-lag
1930–2100 SIS A
••2100–2230 WIK A

Tisdag
15/10

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag 16/10 1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
Torsdag
17/10
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
18/10

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor
1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2115 SIS B2 - Troja

Lördag 19/10 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1430 SIS B1 - Gislaved
••1430–1730 WIK U

Söndag 20/10


1030–1330 WIK U
1330–1450 Allmän åkning utan klubbor
1500 isvård och uppvärmning A-match
1700 SIS A - Virserum
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 43 2013 21–27/10
Måndag
21/10
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
••2100–2230 WIK A
Tisdag
22/10

1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 23/10 1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
••2045–2215 WIK A
Torsdag
24/10
••1630–1720 SIS 01-02
•• 1720 isvård och uppvärmning A-match
1900 SIS A - Ljungby
Fredag
25/10

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor
1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 26/10 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1330 WIK U
1330–1530 SIS B1 - HV 71 Vit
1530–1900 SIS D-pojk - matcher Boro och HA
Söndag 27/10

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS C2 - HV 71 Gul
1230–1430 SIS B2 - HV 71 Blå
1440–1630 Allmän åkning med klubbor

••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 44 2013 28/10–3/11
Höstlovsveckan
Måndag
28/10
••1000–1200 Allmän åkning med klubbor
••1200–1500 Allmän åkning utan klubbor

••1645–1800 SIS C-pojk
••1800–1915 SIS B-pojk
••1915–2045 SIS A-lag
••1930–2100 SIS A OBS! ÄNDRAD TID
••2100–2230 WIK A OBS! ÄNDRAD TID


••1800–2000 SIS C1 - Värnamo GIK OBS! Flyttas till 3/11
Tisdag
29/10

Isvård övriga tider under tisdagen
1200–1330 Friids Fågelforsskolan Marianne
1700 isvård och uppvärmning A-match
1900 SIS A - HA 74

Onsdag 30/10 ••1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
••1200–1500 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
Torsdag
31/10
••1000–1200 Allmän åkning med klubbor
••1200–1430 Allmän åkning utan klubbor

••1500–1645 SIS 03/04
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
1/11

1000–1200 SIS 03/04
1200–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk

Lördag 2/11 ••0900–1015 SIS A-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1530 WIK U
•• 1530–1730 SIS B-pojk låser själva
Söndag 3/11

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1230 Allmän åkning med klubbor

1230–1630 SIS D-pojk matcher mot Alvesta och Troja
••1630–1830 SIS C1 - Värnamo GIK
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 45 2013 4–10/11
Måndag
4/11
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
••2100–2230 WIK A
Tisdag
5/11

1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 6/11 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
••2045–2215 WIK A
Torsdag
7/11
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
••2030–2200 WIK A
Fredag
8/11

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 9/11 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1530 SIS A-pojk - Mjölby
••1530–1730 WIK U
Söndag 10/11

••0900–1000 SIS Skridskoskola OBS! TIDEN
1000–1200 SIS C2 - HV 71 Vit
1200–1500 SIS/VGIK J18 - Mjölby
1500 isvård och uppvärmning A-match
1700 SIS A - Rydaholm
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 46 2013 11–17/11
Måndag
11/11
••1645–1745 SIS C-pojk
••1800–2000 SIS B1 - Nässjö HC
••2000–2115 SIS A
••2115–2230 WIK A
Tisdag
12/11

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag 13/11 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 WIK A
••2115–2215 Elagenten som tar över WIK:s om WIK har is
Torsdag
14/11
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
••2030–2200 WIK A
Fredag
15/11

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk

Lördag 16/11 0900–1900 U16 DM
• 1000 SIS - Dalen
• 1130 Gislaved - Troja/Ljungby
• 1300 Troja/Ljungby - Dalen
• 1430 Gislaved - SIS
• 1600 Dalen - Gislaved
• 1730 SIS - Troja/Ljungby
Söndag 17/11

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1230 Allmän åkning med klubbor

••1230 SIS C2 - HA 74
••1500-1615 SIS J
••1630–1800 SIS A

••1700 SIS A - Virserum OBS! spelas måndag kl. 19.00
••1930–2030 SIS Veteranlag

 

Vecka 47 2013 18–24/11
Måndag
18/11
••1600–1710 SIS C1-pojk OBS! ändrad tid
••1900 SIS A - Virserum
••1730–1830 SIS E-pojk UTGÅR - kan träna söndag em om man önskar
••1830–1930 SIS B-pojk UTGÅR - kan träna söndag em om man önskar
••1930–2100 SIS A UTGÅR
••2130–2300 WIK A UTGÅR
Tisdag
19/11

1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 20/11 Lagfotografering hela kvällen
••2045–2145 Elagenten OBS! UTGÅR
Torsdag
21/11
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

••1630–1710 SIS 01/02 OBS! DENNA TID GÄLLER
1710 Isvård och förberedelse för A-lagsmatch
1900–2130 SIS A - Ljungby
••1915–2030 SIS A-pojk UTGÅR
••2030–2200 WIK A UTGÅR
Fredag
22/11

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 23/11 0900–1000 Ledig tid
••1000–1130 SIS E-pojk match mot HA. Matchstart 1000
••1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1430 SIS B1 - Boro/Vetlanda
1430–1830 Tre Kronor Hockeyskola matcher
Söndag 24/11

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1230 Allmän åkning med klubbor

••••••1230- ledig tid
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 48 2013 25/11–1/12
Måndag
25/11
••1645–1800 SIS C-pojk
••1800–1915 SIS B-pojk
••1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
26/11

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag 27/11 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 Elagenten
Torsdag
28/11
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
29/11

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk

Lördag 30/11 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS C1 - Dalen
1330–1430 Allmän åkning utan klubbor
1430–1530 Allmän åkning med klubbor
Söndag 1/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS C2 - HC Dalen Vit
1230–1430 SIS B2 - Gislaveds SK
1430–1530 Allmän åkning med klubbor
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 49 2013 2–8/12
Måndag
2/12
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
3/12

1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 4/12 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2100 SIS Utbildning hockeykonsulent
••2100–2200 SIS J
Torsdag
5/12
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
6/12

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J

Lördag 7/12 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR
••1015–1230 SIS D-pojk - match mot HV71
1230–1330 Allmän åkning med klubbor

••1330–1730 SIS Tre Kronor Hockey - matcher
Söndag 8/12

••0900–0950 SIS Skridskoskola
••1000–1430 DM ishockey A-pojkar
Spelprogram – ändring då Kalmar dragit sig ur
   1000 SIS- Värnamo
   1200 Värnamo - HV 71
   1400 HV 71 – SIS
••1600–1630 Allmän åkning utan klubbor
••1630–1700 Allmän åkning med klubbor

••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 50 2013 9–15/12
Måndag
9/12
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
••1645–1800 SIS C-pojk
••1800–1915 SIS B-pojk
••1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
10/12

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag 11/12 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
1945–2115 Elagenten
Torsdag
12/12
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
13/12

••1200–1300 Allmän åkning med klubbor
1300–1350 Allmän åkning utan klubbor

••1400–1500 Draka Kabel Sveriga AB
1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
••1800–1915 SIS A UTGÅR
••1800–1915 Ny tid SIS A-pojk

Lördag 14/12 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1320 Allmän åkning med klubbor

1330–1530 SIS C1 - Tranås AIF
••1530–1900 SIS D-pojk - mot HV71 och Nässjö
Söndag 15/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS C2 - Gislaveds SK
1230–1430 SIS B2 - Västerviks IK
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor

••1800–1930 SIS A
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 51 2013 16–22/12
Måndag
16/12
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
17/12

1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J

Onsdag 18/12 ••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
••2045–2145 Elagenten
Torsdag
19/12
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1620 Allmän åkning med klubbor

••1630–1745 SIS 01/02
••1745–1900 SIS C2
••1900–2200 SIS A-pojk - Boro/Vetlanda (matchstart 1930)
Fredag
20/12

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800– ledig tid
••1800–1915 SIS A UTGÅR
••1800–1915 SIS J OBS! UTGÅR

Lördag 21/12 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1400 Allmän åkning med klubbor

1430–1630 SIS B1 - Eksjö HC
••1130–1430 SIS A-pojk - Boro/Vetlanda Flyttad till 19/12
Söndag 22/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1430 Allmän åkning med klubbor


••1800–1930 SIS A
••1930–2030 SIS Veteranlag UTGÅR OBS!

Vecka 52 2013 23–29/12
Måndag
23/12
OBS! ISHALLEN STÄNGD DENNA DAG
••1630–1730 SIS C1-pojk UTGÅR
••1730–1830 SIS E-pojk UTGÅR
••1830–1930 SIS B-pojk UTGÅR
••1930–2100 SIS A UTGÅR
Tisdag
24/12

ISHALLEN STÄNGD

Onsdag 25/12 ISHALLEN STÄNGD
Torsdag
26/12
••1130–1330 Allmän åkning utan klubbor
••1330–1600 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2 OBS! UTGÅR
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
27/12

••1100–1300 Allmän åkning utan klubbor
••1300–1450 Allmän åkning med klubbor

••1500–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk

Lördag 28/12 0800–2100 Kinnarps Cup U10
Söndag 29/12

0930–1030 SIS Skridskoskola
••1030–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1430 Allmän åkning med klubbor


••1430–1550 Emil G

••1600–1800 SIS B2
••1800–1930 SIS A
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 1 2013–2014 30/12–5/1 2014
Måndag
30/12
••1000–1130 SIS D-pojkar
••1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1330 Allmän åkning med klubbor

••1400–1600 Joel St. Burar på isen
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
31/12

Ishallen stängd

Onsdag 1/1 Ishallen stängd
Torsdag
2/1
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
3/1

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1530–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J
••2030–2230 Peter K

Lördag 4/1 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
••1230–1400 Allmän åkning med klubbor

1430– SIS C1 - HV 71
••1630–1745 SIS A-pojk
Söndag 5/1

0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS B2 - Tranås AIF
••1245–1345 Allmän åkning utan klubbor

1400 Förberedelse för A-match
16:00 SIS A - Tidaholm
••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 2 2014 6–12/1
Måndag
6/1

••1100–1400 SIS A 1 - Västervik
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor
••1645–1800 SIS C-pojk
••1800–1915 SIS B-pojk
••1915–2045 SIS A-lag

Tisdag
7/1

1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk

Onsdag 8/1 1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
Torsdag
9/1
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
10/1

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk

Lördag 11/1 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR = LEDIG TID
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1200–1400 SIS C1 - Mjölby
••1410–1500 Allmän åkning utan klubbor
••1500–1600 Allmän åkning med klubbor

••UPPSKJUTEN OBS! 14:00–17:00 SIS A1 - Linköpings HC Vit
Söndag 12/1

••0845–0945 SIS Skridskoskola
10:00 SIS C2 - Nässjö HC
12:00 Värnamo/SIS J18 - Mörrum
••15:10–1600 Allmän åkning utan klubbor
••1600–1730 SIS C1
••1800–1920 SIS A

••17:00 SIS A - Lerum FLYTTAD TILL 31/1

••1930–2030 SIS Veteranlag

Vecka 3 2014 13–19/1
Måndag
13/1
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
14/1
1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J
Onsdag 15/1 1100–12.10 Åkers skola Rosita
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
Torsdag
16/1
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
17/1
0900–1000 Klevshults skola – David
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J
Lördag 18/1 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1315 Allmän åkning med klubbor
1330–1530 SIS C1 - HV 71 Blå
1530–1730 SIS B1 - Gislaveds SK
Söndag 19/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1330 Allmän åkning med klubbor

1400 Förberedelse A-match
1600 SIS A - Falköping
1930–2030 SIS Veteranlag
Vecka 4 2014 20–26/1
Måndag
20/1
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
21/1
1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk
Onsdag 22/1 1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 MB Shop Design
Torsdag
23/1
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
24/1
0900–1000 Klevshults skola – David
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk
••2030–2130 Dennis Persson (släcker)
Lördag 25/1 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1315 Allmän åkning med klubbor

1330–1530 SIS B1 - HV 71 Vit
••1530–1800 SIS D - Värnamo
Söndag 26/1 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1345 Allmän åkning med klubbor

1400 Förberedelse A-match
1600 SIS A - Fotskäl
1930–2030 SIS Veteranlag
Vecka 5 2014 27/1 – 2/2
Måndag
27/1
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
28/1
1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J
Onsdag 29/1 1100–12.10 Åkers skola Rosita
••
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
Torsdag
20/1
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
31/1
••0900–1000 Klevshults skola David
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1700–1900 Förberedelse för A-lagsmatch
••1900 SIS A- Lerum
••1645–1800 SIS 03/04 UTGÅR PGA A-LAGSMATCH
••1800–1915 SIS A UTGÅR PGA A-LAGSMATCH
••1915–2030 SIS J UTGÅR PGA A-LAGSMATCH
Lördag 1/2 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1430 SIS A1 - Mjölby HC
1430–1630 SIS C1 - Tranås AIF

••1630–1830 SIS D-pojk OBS! UTÅR
••1630–1800 SIS J
Söndag 2/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS C2 - HV 71 Gul
1230–1430 SIS B2 - Karlskrona HK Svart

1500 Förberedelse A-match
1700 SIS A - KBA Pirates OBS! Tiden
1930–2030 SIS Veteranlag
Vecka 6 2014 3–9/2
Måndag
3/2
0935-1025 Skolan 6 A Henrik
1315–1430 Fågelforsskolan elevens val. ILJ
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
4/2
0920–1010 Skolan 6A/7A Henrik
••1700–1930 SIS C - Mladá Boleslav (Tjeckien)
1930–2100 SIS A-pojk
Onsdag 5/2 0930–1020 Skolan 6 C/7C Henrik
••1100–1220 Åkers skola Rosita
1235–1325 Skolan BB/7B Henrik
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1600 Allmän åkning med klubbor
OBS TIDEN!
1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 MB Shop Design
Torsdag
6/2
1030–1120 Skolan 6B/7B Henrik
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1600 Allmän åkning med klubbor
OBS TIDEN!
1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
7/2
••0930–1045 Fågelforsskolan 5 ab Ingalill
1210–1300 Skolan 7A Henrik
1330-1420 Skolan 6C/7C Henrik
1510–1645 SIS B-pojk och A-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
••1915–2115 SIS B2 - Nässjö HC OBS! Flyttad från 9/2
••1915–2030 SIS A-pojk OBS! tränar tillsammans med B-pojk 1510
Lördag 8/2 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1315 Allmän åkning med klubbor
1330–1530 SIS B1 - Nässjö HC
1530–1730 SIS D-pojk - Gislaved
Söndag 9/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1230 SIS C2 - HV 71 Vit
1230–1530 Värnamo/SIS J18 - Linköping
••
1530–1730 SIS B2 - Nässjö HC OBS! FLYTTAS TILL 7/2

1930–2030 SIS Veteranlag
Vecka 7 2014 10–16/2 SPORTLOVSVECKAN
Måndag
10/2
1200–1330 Allmän åkning med klubbor
1330–1500 Allmän åkning utan klubbor

••1510–1630 SIS D
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
11/2
1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1630 SIS B2
1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
2015–2130 SIS J
Onsdag 12/2 1000–1200 Allmän åkning med klubbor
1200–1500 Allmän åkning utan klubbor

1510–1645 SIS B2
1645–1800 SIS A -pojk
••1800–1930 SIS A UTGÅR
••1800–1930 SIS J
•• 1930–2045 SIS J UTGÅR = LEDIG TID
Torsdag
13/2
1000–1200 Allmän åkning med klubbor
1200–1500 Allmän åkning utan klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
14/2
1000–1200 Allmän åkning utan klubbor
1200–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J
Lördag 15/2 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
•• 1130–1330 SIS C2
SIS B1 - Boro/Vetlanda HC
flyttad till 5/3 1930)
1330–1430 Allmän åkning utan klubbor
1430–1530 Allmän åkning med klubbor

••1800–1900 Dennis Persson -(släcker och låser)
Söndag 16/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1130–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1320 Allmän åkning med klubbor

1330–1730 SIS D-pojk match
••1730–1930 SIS C2 UTGÅR
1930–2030 SIS Veteranlag

 

Vecka 8 2014 17–23/2
Måndag
17/2
0830–0920 Skolan 5AB Henrik
1225–1315 Skolan 3CD Henrik
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
18/2
1205–1255 Skolan 4AB Henrik
1310–1400 Skolan 3AB Henrik
1700–1815 SIS D-pojk + C
••1815–1930 SIS C-pojk SIS A
1930–2100 SIS A-pojk
Onsdag 19/2 1100–1150 Skolan 8A/9A Henrik
1150–1240 1ab, Fågelforsskolan Lena
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815–1945 SIS A
••1945–2115 MB Shop Design UTGÅR = LEDIG TID
Torsdag
20/2
0915–1005 Skolan 8C/9C Henrik
1140–1230 Skolan 5C Henrik
1310–1400 Skolan 4CD Henrik
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
••1800–1915 SIS A (målvakt flyttad till 21/2)
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
21/2

1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
••1800–1915 SIS målvakt frlyttad från 20/2
1915–2030 SIS A-pojk
Lördag 22/2 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR
••1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola UTGÅR
••1015–1130 SIS A-pojk
1130–1330 SIS C1 - Värnamo GIK Blå

1330–1430 Allmän åkning utan klubbor
1430–1530 Allmän åkning med klubbor

••1530–1730 SIS D - Dalen OBS! Ändrad tid
Söndag 23/2 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1130 Allmän åkning utan klubbor
1130–1230 Allmän åkning med klubbor

••1230–1600 Tre Kronor Hockeyskola matcher. OBS Slutar redan 1600

1930–2030 SIS Veteranlag

 

Vecka 9 2014 24/2–2/3
Måndag
24/2
0830–0920 Skolan 5AB Henrik
1225–1315 Skolan 3CD Henrik
1335–1425 Skolan 8B/9B Henrik
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
25/2
1205–1255 Skolan 4AB Henrik
1310–1400 Skolan 3AB Henrik
••1630–1745 SIS 01, 02
••1745–1835 SIS 03, 04
••1900–1950 SIS 98, 99, 00
2015–2130 SIS J
Onsdag 26/2 ••0900–1100 Skolan Idrottsdag Henrik
••1200–1400 Skolan Idrottsdag Henrik

••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1930 SIS A
1930–2045 SIS J
Torsdag
27/2
0915–1005 Skolan 8C/9C Henrik
1140–1230 Skolan 5C Henrik
1310–1400 Skolan 4CD Henrik
OBS! INGEN ALLMÄN ÅKNING I DAG

•••1900 SIS A Trollhättan

1645–1800 SIS 01/02 UTGÅR
1800–1915 SIS C2 UTGÅR
1915–2030 SIS A-pojk UTGÅR
Fredag
28/2
1020–1110 Skolan 8B/9B Henrik
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS J
Lördag 1/3 ••0900–1015 SIS E-pojk UTGÅR
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
•••••••••1130–1230 LEDIG TID
1230–1320 Allmän åkning med klubbor

1330–1800 SIS knattar cup
Söndag 2/3 0930–1030 SIS Skridskoskola
1030–1200 Allmän åkning med klubbor
1200–1320 Allmän åkning utan klubbor
••1330–1500 SIS A-pojk

1930–2030 SIS Veteranlag
Vecka 10 2014 3–9/3
Måndag
3/3
••1315–1425 Fågelfors 4–5 elevens val Ingalill
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
4/3
1210–1300 Skolan - särskolan Martin
1315–1405 Skolan - särskolan Martin
•••1900 SIS A - Göteborg
1700–1815 SIS D-pojk UTGÅR
1815–1930 SIS C-pojk UTGÅR
1930–2100 SIS A-pojk UTGÅR
Onsdag 5/3 0930–1230 Allmän åkning utan klubbor
1230–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
••1815–1930 SIS A
•1930–2130 SIS B1 - Boro/Vetlanda HC flyttad från 15/2)
Torsdag
6/3
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
7/3
••0900–1500 Fågelforsskolan DM ishockey OBS! UTGÅR!
1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk
Lördag 8/3 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
1130–1430 SIS A1 - Boro/Vetlanda HC
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor

••1530–1800 SIS D - Dalen
Söndag 9/3 1000–1200 SIS C2 - HC Dalen Vit
1200–1400 SIS B2 - Tingsryds AIF
••• 1700 SIS A - Mölndal
Vecka 11 2014 10–16/3
Måndag
10/3
••1315–1425 Fågelfors 4–5 elevens val Ingalill
1630–1730 SIS C1-pojk
1730–1830 SIS E-pojk
1830–1930 SIS B-pojk
1930–2100 SIS A
Tisdag
11/3
1210–1300 Skolan - särskolan Martin
1315–1405 Skolan - särskolan Martin
1630–1745 SIS A-pojk
1745–1900 SIS D-pojk
1900–2015 SIS C-pojk
••2015–2130 SIS J UTGÅR
Onsdag 12/3 1130–1240 Fågelforsskolan 1ab Lena
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS A -pojk
1800–1900 SIS A
••1900–2100 SIS B1 - Eksjö
••1930–2045 SIS J UTGÅR
Torsdag
13/3
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS C2
1915–2030 SIS A-pojk
Fredag
14/3
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1510–1645 SIS B-pojk
1645–1800 SIS 03/04
1800–1915 SIS A
••1915–2115 Älgabäcksryd Tonår
Lördag 15/3 0900–1015 SIS E-pojk
1015–1130 SIS Tre Kronor Hockeyskola
••1130–1330 SIS B1 - Eksjö HC UTGÅR
••1145–1330 Allmän åkning med klubbor
1345–1500 Allmän åkning utan klubbor

••1500–1700 Jan Erik Aronsson
Söndag 16/3
1100–1300 SIS C1 - Teknika Brno U1
1315–1350 Allmän åkning med klubbor
••1400–1700 SIS A-pojk - Linköping UTGÅR
••1400-1530 SIS A-pojk träning
••1700–1900 Martin Persson OBS! UTGÅR
Vecka 12 2014 17–23/3
Måndag
17/3
••1315–1425 Fågelfors 4–5 elevens val Ingalill
1645–1800 SIS C-pojk
1800–1915 SIS B-pojk
1915–2045 SIS A-lag
Tisdag
18/3
1210–1300 Skolan - särskolan Martin
1315–1405 Skolan - särskolan Martin
1700–1815 SIS D-pojk
1815–1930 SIS C-pojk
1930–2100 SIS A-pojk
Onsdag 19/3 1130–1240 1ab, Fågelforsskolan Lena
1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1700–1815 SIS E-pojk
1815 Uppvärmning SIS A-pojk
1845–2145 SIS A-pojk - Linköping
Torsdag
20/3
••1430–1530 Allmän åkning utan klubbor
••1530–1630 Allmän åkning med klubbor

1645–1800 SIS 01/02
1800–1915 SIS målvakt
1915–2030 SIS 98/99/00
Fredag
21/3
1300–1400 Allmän åkning utan klubbor
1400–1500 Allmän åkning med klubbor

1600–1800 Vita Hästen
••1800–1915 SIS A
1915–2030 SIS A-pojk
Lördag 22/3 0930–1100 Vita Hästen
1100–1300 SIS C1 - HC Dalen OBS FLYTTAD FRÅN SÖNDAGEN!!
••1300–1600 SIS A1 - Västerviks IK
••1600–1730 Vita Hästen
Söndag 23/3 ••0900–1800 Vita Hästen U 03 cup
  09.00 Rydaholm - Värnamo
10.00 Vita Hästen Röd - Eksjö
11.00 Vita Hästen Svart - Rydaholm
12.00 Värnamo - Eksjö
13.00 Vita Hästen Röd - Rydaholm
14.00 Eksjö - Vita Hästen Svart
15.00 Värnamo - Vita Hästen Röd
16.00 Vita Hästen Svart - Värnamo
17.00 Rydaholm - Eksjö

••1800–2000 SIS B-pojk - Dalen
Sista dagen med öppet - välkommen åter i augusti