Tider Movalla inlinesäsongen 2016
www.skillingaryd.nu

Bokning av tider:
movalla@skillingaryd.nu (endast bokning per e-post)

Vaktmästarrummet finns in i korridoren vid omklädningsrummen.
Viktigt: Tänk på energin: duscha lagom länge. Lämna omklädningsrummet som du själv vill finna det.
Förkortningar: SIS = Skillingaryds IS, P = pojklag SIS, F = flicklag SIS, A = A–lag, J = juniorlag
Vid problem: kontakta vaktmästarna 072…300 38 22

Vi poängterar för alla lag och grupper, även skolan som hyr Movalla att en ansvarig ledare ska lämna omklädningsrummet sist och kontrollera att det är grovstädat, skadefritt, att fönster är reglade samt att om man är sist från anläggningen kontrollera att alla dörrar är låsta.

Respektive lag ansvarar också för att belysningen är släckt i ishallen och att alla dörrar är låsta.

OBS! Kontrollera alltid schemat inför varje dag.

eller •• = ändrade tider

• Här finns Skillingaryds IS sida om inline: http://www.laget.se/inline

Allmän åkning lördag klockan 1000–1200: 30/4, 7/5, 14/5, 21/5, 28/5, 4/6, 18/6 & 2/7

• Bokning av tider: movalla@skillingaryd.nu

Datum 2016 Tid/lag Övrigt
Fredag 8/4    
Lördag 9/4 1000–1200 SIS A Felix  
Söndag 10/4    
     
Måndag 11/4 1830–1930 SIS A Felix  
Tisdag 12/4    
Onsdag 13/4    
Torsdag 14/4    
Fredag 15/4    
Lördag 16/4    
Söndag 17/4    
     
Måndag 18/4    
Tisdag 19/4 1830–1930 SIS A  
Onsdag 20/4 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 21/4    
Fredag 22/4 1630–1800 SIS J18  
Lördag 23/4    
Söndag 24/4 1430–1600 B1  
     
Måndag 25/4 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 26/4 1830–1930 SIS A  
Onsdag 27/4 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 28/4    
Fredag 29/4 1630–1800 SIS J18  
Lördag 30/4 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 1/5    
     
Måndag 2/5 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 3/5    
Onsdag 4/5 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 5/5    
Fredag 6/5    
Lördag 7/5 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 8/5 1630–1800 SIS J18  
     
Måndag 9/5 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 10/5    
Onsdag 11/5 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 12/5    
Fredag 13/5 1630–1800 SIS J18  
Lördag 14/5 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 15/5    
     
Måndag 16/5 ••1730–1900 B2 och C1 UTGÅR  
Tisdag 17/5    
Onsdag 18/5 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 19/5    
Fredag 20/5 1630–1800 SIS J18  
Lördag 21/5 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 22/5    
     
Måndag 23/5 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 24/5    
Onsdag 25/5 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 26/5    
Fredag 27/5 1630–1800 SIS J18  
Lördag 28/5 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 29/5    
     
Måndag 30/5 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 31/5    
Onsdag 1/6 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 2/6    
Fredag 3/6 1630–1800 SIS J18  
Lördag 4/6 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 5/6    
     
Måndag 6/6 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 7/6    
Onsdag 8/6 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 9/6    
Fredag 10/6 1630–1800 SIS J18  
Lördag 11/6 1000–1200 Allmän åkning  
Söndag 12/6    
     
Måndag 13/6 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 14/6    
Onsdag 15/6 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 16/6    
Fredag 17/6 1630–1800 SIS J18  
Lördag 18/6 1000–1200 Allmän åkning UTGÅR
 
Söndag 19/6 0800-1800 SM-playoff 5 lag - 2 oklädningsrum  
     
Måndag 20/6 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 21/6 ••1800–1930 Peter Mattsson privat  
Onsdag 22/6 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 23/6    
Fredag 24/6 1630–1800 SIS J18  
Lördag 25/6    
Söndag 26/6    
     
Måndag 27/6 1730–1900 B2 och C1  
Tisdag 28/6    
Onsdag 29/6 1730–1900 Peter Matssons lag  
Torsdag 30/6 OBS! Golvet plockas bort denna dag  
Fredag 1/7    
Lördag 2/7    
Söndag 3/7    
     
     
     

 

Toppen

     
Må 6/4 1700–1800 SIS A-pojk
1830–2000 SIS A
 
Ti 7/4    
On 8/4 1830–2000 SIS A  
To 9/4 1830–2000 SIS A  
Fr 10/4    
Lö 11/4 SIS inlinesturnering hela dagen  
Sö 12/4 SIS inlinesturnering hela dagen  
     
Må 13/4 1830–2000 SIS A  
Ti 14/4    
On 15/4    
To 16/4 1800–1930 SIS A
1930–2030 SIS J varje torsdag denna tid
 
Fr 17/4 1600–1730 SIS A-pojk  
Lö 18/4    
Sö 19/4    
     
Må 20/4 1830–2000 SIS A  
Ti 21/4    
On 22/4    
To 23/4 1800–1930 SIS A
1930–2030 SIS J varje torsdag denna tid
 
Fr 24/4 1600–1730 SIS A-pojk  
Lö 25/4 1000–1200 Allmän åkning som regel varje lördag denna tid  
Sö 26/4 •1500–1630 SIS C1  
     
Må 27/4 1830–2000 SIS A  
Ti 28/4    
On 29/4 1900–2000 SIS A  
To 30/4    
Fr 1/5 1600–1730 SIS A-pojk  
Lö 2/5 1000–1200 Allmän åkning som regel varje lördag denna tid  
Sö 3/5