Tider Movalla fotbollsäsongen 2018
www.skillingaryd.nu

Bokning av tider sker till.
movalla@skillingaryd.nu (Endast per e-post)

OBS! Planerna beräknas vara klara att tas i bruk måndag 7 maj – såvida inte vädret försämras

Vaktmästarrummet finns in i korridoren vid omklädningsrummen.
Viktigt. Tänk på energin. duscha lagom länge. Lämna omklädningsrummet som du själv vill finna det.
Förkortningar. SIS = SIS, P = pojklag SIS, F = flicklag SIS, A = A–lag, J = juniorlag
Lycka till på planen. Var rädda om varandra. Vid problem. kontakta vaktmästarna 072-300 38 22 OBS! Nytt nummer. Vaktmästarrummet finns in i korridoren vid omklädningsrummen (åt öster).

Vi poängterar för alla lag och grupper, även skolan som hyr Movalla att en ansvarig ledare ska lämna omklädningsrummet sist och kontrollera att det är grovstädat, skadefritt, att fönster är reglade samt att om man är sist från anläggningen kontrollera att alla dörrar är låsta. Vaktmästarna tillser att det anges vilka omklädningsrum som ska användas vid träning/match - normalt behöver man iten boka omklädningsrum såvida det inte är cup eller liknande och antalet rum kan vara oklart för vaktmästaren. Kontakta vaktmästeriet vid oklarheter.

OBS! Kontrollera alltid schemat inför varje dag för det kan vara avstängt på grund av väderlek med mera.

eller •• = ändrade tider

Tiderna 2005 finns här     Tiderna 2006 finns här
Tiderna 2007 finns här Tiderna 2008 finns här Tiderna 2009 finns här Tiderna 2010 finns här Tiderna 2011 finns här Tiderna 2012 finns här Tiderna 2013 finns här Tiderna 2014 finns här Tiderna 2015 finns här Tiderna 2016 finns här Tiderna 2017 finns här

Toppen

OBS! Anser vaktmästaren att någon av planerna inte bör används så är det dennes anvisning som gäller

OBS! Meddela oss när ni flyttar match. Det åvilar respektive lag att göra det till movalla@skillingaryd.nu

•••••••••••••••••••••••••••

 

OBS! Planerna beräknas vara klara att tas i bruk måndag 7 maj – såvida inte vädret försämras

7–13 maj 2018 – vecka 19
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

7/5
1830–2000 SIS U-man   17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
8/5
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
9/5
••19.00 Div 6 SIS - Månsarps IF FLYTTAD FRÅN 10/5   17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
10/5
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam

  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
••17.00–18.30 SIS F05/06 UTGÅR

18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
11/5
   

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

12/5
11.00 P08 SIS - Hooks IF      

13/5
17.00 Utv B SIS (9-m) - Västboås GoIF 18.00 F07 SIS - Gnosjö IF

••19.00 F05 SIS - Habo IF Flyttad till 21/5
     


14–20 maj 2018 – vecka 20
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

14/5
1830–2000 SIS U-man 2018-05-14 18.00 F08 SIS - IFK Värnamo 17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
15/5
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
16/5
    17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
17/5
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
18/5
19.00 F04 SIS - Råslätt SK 2

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

19/5
8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 04   8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 04 8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 04  

20/5
18.00 P04 Sv SIS - Smålandsstenars GoIF 9-m 15.00 P05 Sv2 SIS 1 - Burseryds IF
     


21–27 maj 2018 – vecka 21
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

21/5
1830–2000 SIS U-man ••19.00 F05 SIS - Habo IF. Flyttad från 13/5 17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
22/5
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
23/5
    17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
24/5
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
25/5
19.00 Div 6 SIS - Bottnaryd/Wallgårda 18.30 P05 SIS 2 - Mullsjö IF


17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

26/5
12.00 P08 SIS - Hestra/Grimsås      

27/5
17.00 Utv B Värnamo/Gislaved SIS (9-m) - Kärda IF (9-m) 18.00 P07 SIS - Gnosjö IF
18.00 F07 SIS - Smålandsstenars GOIF
19.00 F05 SIS - IF Hallby FK 7-m
     

 

28 maj – 3 juni 2018 – vecka 22
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

28/5
1830–2000 SIS U-man

19.00 Div 4 Dam SIS - ÖIS/IK Vista U


17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
29/5
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
30/5
    17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
31/5
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
1/6
   

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

2/6
11.00 P04 SIS - Vrigstads IF

17.00 F04 SIS - Gnosjö IF 9-m
17.00 P05 SIS 1 - Vrigstads IF
     

3/6
8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 05   8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 05 8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 05  


4–10 juni 2018 – vecka 23
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

4/6
1830–2000 SIS U-man   17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
5/6
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
6/6
    17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
7/6
18.00–19.30 SIS Herr

19.00 Div 4 Dam SIS - Hestra/Grimsås
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
8/6
   

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

9/6
       

10/6
15.00 Div 6 SIS - Barnarps IF

17.00 Utv B SIS (9-m) - IFK Gislaved
10.00 F07 SIS - IFK Värnamo
10.00 P07 SIS - Waggeryds IK
11.30 F05 SIS - Mullsjö IF
13.00 P05 SIS 2 - Ölmstads IS
14.30 F08 SIS - Gislaveds IS
14.30 P08 SIS - Waggeryds IK
     


11–17 juni 2018 – vecka 24
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

11/6
1830–2000 SIS U-man

19.00 Div 4 Dam SIS - Waggeryds IK B (9-m)

17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
12/6
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
13/6
    17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
14/6
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr
15/6
  18.30 F05 SIS - Mariebo IK 7-m


17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

16/6
15.00 P05 SIS 1 - Hestra/Grimsås      

17/6
  18.00 F07 SIS - Bredaryd Lanna      


18–24 juni 2018 – vecka 25
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

18/6
1830–2000 SIS U-man 2018-06-18 19.00 F04 SIS - Gislaveds IS 9-m


17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
19/6
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr

19.00 P04 SIS - Hillerstorps GoIF 9-m
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
20/6
19.00 Div 6 SIS - Torpa FF 18.00 P08 SIS - Smålandsstenars GOIF

19.00 P05 SIS 2 - NIK/NGIS

17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
21/6
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
22/6    

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

23/6
       

24/6
17.00 Utv B SIS (9-m) - GIS/Kabul 18.00 P05 SIS 2 - Ekhagens IF      

 

25 juni – 1 juli 2018 – vecka 26
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

25/6
1830–2000 SIS U-man

19.00 F04 SIS - Assyriska/Öxnehaga 9-m


17.00–18.00 SIS P06
18.00–19.00 SIS F08/09
19.00–20.00 SIS F05/06
17.00–18.30 SIS P05
18.30–20.00 SIS F04
 
Ti
26/6
18.00–19.30 SIS Dam
19.00–20.30 SIS Herr
  18.30–20.00 SIS F07 17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11
18.30–20.00 SIS P04

17.30–18.30 SIS F10/11, SIS P10/11

On
27/6
19.00 P04 SIS - Värnamo Södra FF 2 7-m 18.00 P05 SIS 1 - Bor/Rydaholm
17.00–18.30 SIS P08/07
18.30–20.00 SIS P06
17.00–18.30 SIS P04 varannan vecka
18.30–20.00 SIS P05
17.30–18.30 SIS P09
To
28/6
18.00–19.30 SIS Herr
19.00–20.30 SIS Dam
  17.30–18.30 SIS F08/09
18.30–20.00 SIS F07
17.00–18.30 SIS F05/06
18.30–20.00 SIS F04
 
Fr 29/6    

17.00–18.30 SIS P08/07

17.00–18.30 SIS P04

 

30/6
       

1/7
         

26/8 SÖNDAG 8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 05

8/9 LÖRDAG 8–16 UTBILDNINGSLÄGER SMÅLANDS FF FLICKOR 04

Aktuella matcher för SIS säsongen 2018
2018-04-22 18.00 DM P14 (04) omgång 1 144901002 SIS - Vetlanda FF
2018-04-23 19.30 Div 4 Vestbo Dam 142306005 SIS - Westbo United DFF (9-m)
2018-04-27 19.00 Div 6 JKPG Södra 141401001 SIS - Norrahammars GIS
2018-04-27 19.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302002 SIS - Hovslätts IK
2018-04-28 12.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518002 SIS - Burseryds IF
2018-04-29 11.00 F07 Sv Kompisligan 145507002 SIS - Bors SK
Maj
2018-05-05 10.00 F08 Sv Kompisligan 145610002 SIS - Reftele Ås GOIF
2018-05-05 11.00 P04 Sv Kompisligan 144210006 SIS - Unnaryds GOIF 9-m
2018-05-05 13.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202008 SIS - Lekeryd-Svarttorps SK 9-m SPELAS 10/8
2018-05-05 17.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313007 SIS 1 - Gnosjö IF 2
2018-05-06 15.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304010 SIS 2 - Bottnaryds IF
2018-05-06 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712011 SIS (9-m) - Bosna IF
2018-05-10 19.00 Div 6 JKPG Södra 141401011 SIS - Månsarps IF
2018-05-12 11.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618011 SIS - Hooks IF
2018-05-13 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712018 SIS (9-m) - Västboås GoIF
2018-05-13 18.00 F07 Sv Kompisligan 145507012 SIS - Gnosjö IF
2018-05-13 19.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302012 SIS - Habo IF
2018-05-14 18.00 F08 Sv Kompisligan 145610010 SIS - IFK Värnamo
2018-05-18 19.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202020 SIS - Råslätt SK 2
2018-05-20 15.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313019 SIS 1 - Burseryds IF
2018-05-20 18.00 P04 Sv Kompisligan 144210017 SIS - Smålandsstenars GoIF 9-m
2018-05-25 18.30 P05 Nv4 Kompisligan 144304025 SIS 2 - Mullsjö IF
2018-05-25 19.00 Div 6 JKPG Södra 141401021 SIS - Bottnaryd/Wallgårda
2018-05-26 12.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618021 SIS - Hestra/Grimsås
2018-05-27 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712030 SIS (9-m) - Kärda IF (9-m)
2018-05-27 18.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518022 SIS - Gnosjö IF
2018-05-27 18.00 F07 Sv Kompisligan 145507022 SIS - Smålandsstenars GOIF
2018-05-27 19.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302022 SIS - IF Hallby FK 7-m
2018-05-28 19.00 Div 4 Vestbo Dam 142306030 SIS - ÖIS/IK Vista U
Juni
2018-06-02 11.00 P04 Sv Kompisligan 144210028 SIS - Vrigstads IF
2018-06-02 17.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313026 SIS 1 - Vrigstads IF
2018-06-02 17.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202027 SIS - Gnosjö IF 9-m
2018-06-07 19.00 Div 4 Vestbo Dam 142306051 SIS - Hestra/Grimsås
2018-06-10 10.00 F07 Sv Kompisligan 145507032 SIS - IFK Värnamo
2018-06-10 10.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518032 SIS - Waggeryds IK
2018-06-10 11.30 F05 Nv2 Kompisligan 145302032 SIS - Mullsjö IF
2018-06-10 13.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304035 SIS 2 - Ölmstads IS
2018-06-10 14.30 F08 Sv Kompisligan 145610021 SIS - Gislaveds IS
2018-06-10 14.30 P08 Sv röd Kompisligan 144618031 SIS - Waggeryds IK
2018-06-10 15.00 Div 6 JKPG Södra 141401031 SIS - Barnarps IF
2018-06-10 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712042 SIS (9-m) - IFK Gislaved
2018-06-11 19.00 Div 4 Vestbo Dam 142306037 SIS - Waggeryds IK B (9-m)
2018-06-15 18.30 F05 Nv2 Kompisligan 145302039 SIS - Mariebo IK 7-m
2018-06-16 15.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313038 SIS 1 - Hestra/Grimsås
2018-06-17 18.00 F07 Sv Kompisligan 145507039 SIS - Bredaryd Lanna IK
2018-06-18 19.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202043 SIS - Gislaveds IS 9-m
2018-06-19 19.00 P04 Sv Kompisligan 144210042 SIS - Hillerstorps GoIF 9-m
2018-06-20 18.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618041 SIS - Smålandsstenars GOIF
2018-06-20 19.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304045 SIS 2 - NIK/NGIS
2018-06-20 19.00 Div 6 JKPG Södra 141401041 SIS - Torpa FF
2018-06-24 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712054 SIS (9-m) - GIS/Kabul
2018-06-24 18.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304047 SIS 2 - Ekhagens IF
2018-06-25 19.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202049 SIS - Assyriska/Öxnehaga 9-m
2018-06-27 18.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313050 SIS 1 - Bor/Rydaholm
2018-06-27 19.00 P04 Sv Kompisligan 144210046 SIS - Värnamo Södra FF 2 7-m
Augusti
••2018-09-10 18.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202008 SIS - Lekeryd-Svarttorps SK 9-m FLYTTAD FRÅN 5/5
2018-08-11 15.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618055 SIS - IFK Värnamo blå
2018-08-12 16.00 F07 Sv Kompisligan 145507054 SIS - Gislaveds IS
2018-08-12 16.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518054 SIS - Värnamo Södra FF vit
2018-08-12 17.00 Utv B Värnamo/Gislaved 141712066 SIS (9-m) - Forsheda IF
2018-08-12 18.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302054 SIS - Bredaryd Lanna IK
2018-08-17 18.45 Div 6 JKPG Södra 141401055 SIS - Hooks IF
2018-08-19 17.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202057 SIS - Forsheda IF 9-m
2018-08-19 17.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313058 SIS 1 - Stockaryd/Rörvik
2018-08-19 18.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518057 SIS - Klevshults SK
2018-08-19 19.00 P04 Sv Kompisligan 144210060 SIS - Bor/Rydaholm
2018-08-20 18.30 Div 4 Vestbo Dam 142306059 SIS - Burseryds IF (9-m)
2018-08-23 18.30 F07 Sv Kompisligan 145507064 SIS - Anderstorps IF
2018-08-24 18.30 P05 Nv4 Kompisligan 144304061 SIS 2 - Lekeryd-Svarttorps SK
2018-08-25 12.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302064 SIS - Hillerstorps GOIF
2018-08-25 14.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618065 SIS - Anderstorps IF
2018-08-26 18.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518064 SIS - IFK Värnamo vit
2018-08-31 18.15 Div 6 JKPG Södra 141401065 SIS - Klevshults SK
September
2018-09-02 12.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313066 SIS 1 - Örjansklubben/Ramkvilla IF
2018-09-02 16.00 P04 Sv Kompisligan 144210069 SIS - IFK Värnamo 2
2018-09-02 18.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202070 SIS - Nässjö FF 2 9-m
2018-09-03 18.00 Div 4 Vestbo Dam 142306067 SIS - SGoIF/RÅs LB U (9-m)
2018-09-03 18.00 F08 Sv Kompisligan 145610046 SIS - Forsheda IF
2018-09-09 12.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618075 SIS - Gislaveds IS röd
2018-09-09 14.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304071 SIS 2 - Waggeryds IK
2018-09-09 16.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518074 SIS - Gislaveds IS vit
2018-09-09 16.00 F07 Sv Kompisligan 145507074 SIS - Waggeryds IK vit
2018-09-09 17.30 F05 Nv2 Kompisligan 145302074 SIS - Bankeryds SK 2
2018-09-15 12.00 Div 4 Vestbo Dam 142306080 SIS - Tabergs SK/Tenhults IF (9-m)
2018-09-16 15.00 P04 Sv Kompisligan 144210078 SIS - Gislaveds IS 2
2018-09-16 17.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313079 SIS 1 - IFK Lammhult
2018-09-22 12.00 P08 Sv röd Kompisligan 144618085 SIS - Värnamo Södra FF röd
2018-09-23 12.00 P05 Nv4 Kompisligan 144304081 SIS 2 - Tenhults IF
2018-09-23 13.00 P04 Sv Kompisligan 144210084 SIS - IFK Lammhult
2018-09-23 14.00 F08 Sv Kompisligan 145610056 SIS - Gnosjö IF
2018-09-23 16.00 F04 Nv2 Kompisligan 145202083 SIS - Husqvarna FF
2018-09-29 12.00 Div 4 Vestbo Dam 142306088 SIS - Norrahammars GIS (9-m)
2018-09-30 12.00 Div 6 JKPG Södra 141401085 SIS - Aledals IK
2018-09-30 12.00 P07 Sv vit Kompisligan 144518086 SIS - Bors SK
2018-09-30 12.00 F07 Sv Kompisligan 145507086 SIS - Grimsås/Hestra
2018-09-30 14.00 F05 Nv2 Kompisligan 145302086 SIS - Skeppshult/Burseryd
2018-09-30 16.00 P05 Sv2 Kompisligan 144313087 SIS 1 - Hillerstorps GOIF 7-m

 

 

 

Träningstider Slätten 2017/2018
Torsdagar från 2/11 18.00–1900 SIS P06  
     
     
     

 

Föregående säsong nedan

 

planerna klara igen någon gång våren 2018

10–16 april 2017
Datum
v 14
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes
OBS! DET ÄR ÄNNU INTE KLART NÄR NÅGON AV PLANERNA ÖPPNAR. TIDERNA ÄR ENDAST GRUNDSCHEMA NÄR PLANERNA ÄR REDO ATT TAS I BRUK

10/4
1830–2000 SIS U-man   17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
11/4
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
12/4
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
13/4
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
14/4
    1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

15/4
         

16/4
         


 


17–23 april 2017
Datum
v 15
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes
OBS! DET ÄR ÄNNU INTE KLART NÄR NÅGON AV PLANERNA ÖPPNAR. TIDERNA ÄR ENDAST GRUNDSCHEMA NÄR PLANERNA ÄR REDO ATT TAS I BRUK

17/4
1830–2000 SIS U-man   17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
18/4
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
19/4
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
20/4
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
21/4
    1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

22/4
SIS - Hook spelas på konstgräset i Vaggeryd        

23/4
         

Om allt går som vi tänkt kommer planerna på Movalla öppnas för träningar den 2/5 och Fotbollens dag genom föras som planerat den 6/5. Vi får hoppas vädergudarna är med oss

 

24–30 april 2017
Datum
v 16
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

24/4
1830–2000 SIS U-man

SIS Dam - Plitvice spelas på konstgräset i Vaggeryd
  17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
25/4
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr

  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
26/4
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
27/4
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
28/4
    1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

29/4
         

30/4
         


Om allt går som vi tänkt kommer planerna på Movalla öppnas för träningar den 2/5 och Fotbollens dag genom föras som planerat den 6/5. Vi får hoppas vädergudarna är med oss

 

1–7 maj 2017
Datum
v 16
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

1/5
1830–2000 SIS U-man   17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Planerna på Movalla öppnas från och med den 2/5
Ti
2/5
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
3/5
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
4/5
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
5/5
    1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

6/5

1000 SIS P04 - Bankeryd 2
1100 SIS Utv - Hestra A (9-m)
1145 SIS F07 - Waggeryd
1145 SIS P05 - Värnamo Södra vit
1245 SIS F05 - Skeppshults komb.
1245 SIS P06 - Gnosjö svart
1400 SIS P07 - Norrahammars IK
1400 SIS P09- Waggeryd (C-plan)
1400 SIS Herr - Klevshult
1500 SIS F04 - Råslätt 7-m
1630 SIS F02 9-m - Hestra/Grimsås 9-m UPPSKJUTEN
1800 SIS P03 9-m - Stockaryd/Rörvik 9-m OBS! P03 utgår
1800 SIS Dam- IFK Värnamo U

7/5
         

 

8–14 maj 2017 – vecka 19
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

8/5
1830–2000 SIS U-man
1900 SIS Dam - Ljungby B
  17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
9/5
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
10/5
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06
•1830–2000 SIS P04 varannan onsdag från 10/5
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
11/5
••1730–1900 SIS Herr TILL B-PLAN
••1830–2000 SIS Dam TILL B-PLAN

••1730–1900 SIS P03 9-m - Stockaryd/Rörvik 9-m

••1900–2030 SIS F02 9-m - Hestra/Grimsås 9-m (från 6/5)
  ••1700–1830 SIS P03 UTGÅR
1830–2000 SIS F05/06
••1730–1900 SIS Her
••1830–2000 SIS Dam
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
12/5
    1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

13/5
  1000 SIS P07- Tenhult svart      

14/5
  1500 SIS P06- Ljungby blå
1800 SIS F04- Tenhult
     
15–21 maj 2017 – vecka 20
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

15/5
1830–2000 SIS U-man   17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
16/5
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
17/5
•• OBS UTGÅR FRIIDROTTSDAG årskurs 3-5 Jessica OBS UTGÅR

1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Herr - Rondinella

1830 SIS F05- Gislaveds IS 1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
18/5
••1730–1900 SIS Herr OBS Flyttas till fredag 19/5

1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
19/5
••1700–1830 SIS Herr Flyttad från 18/5   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj)

20/5
  1000 SIS P07 - Lekeryd-Svarttorp      

21/5
1700 SIS Utv - Kulltorp

••1900 SIS F02 9-m - Landsbro 9-m OBS! Matchen kommer att flyttas till annan dag
1600 SIS P06 - Smålandsstenar vit

1830 SIS P04 - Habo 2

     

 

22–28 maj 2017 – vecka 21
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

22/5
1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Dam - Gnosjö
1800 SIS F07- Bor/Rydaholm/Horda 17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
23/5
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  ••1700–1830 SIS P04 UTGÅR
1830–1930 SIS P07/08

••1700–1830 SIS P03 UTGÅR
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
24/5
1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Herr - Jönköpings BK
1730 SIS P05 - Smålandsstenar ••1700–1830 SIS P06 UTGÅR
•1830–2000 SIS P04 varannan onsdag från 10/5
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
••1800–1930 SIS F02/03
To
25/5
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  ••1700–1830 SIS P03 OBS! UTGÅR

••1830–2000 SIS F05/06 OBS! UTGÅR
1830–2000 SIS F04 ••1730–1830 SIS F09/10 UTGÅR
Fr
26/5
OBS! A-planen helt avstängd 26–28/5   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 ••1700–1830 SIS F07 (gäller från 1 maj) UTGÅR

27/5
OBS! A-planen helt avstängd 26–28/5        

28/5
OBS! A-planen helt avstängd 26–28/5 1800 SIS F04- Bankeryd 2      

 

29 maj – 4 juni 2017 – vecka 22
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

29/5
1830–2000 SIS U-man   17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
1800–1900 SIS F08
Ti
30/5
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
31/5
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06 1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07/08
1700–1800 SIS P09
To
1/6
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
••1830 SIS P06 - Anderstorps IF grön OBS! FLYTTAD från 1/6 1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
2/6
••1800 SIS F02 9-m - Ölmstad/Vista FLYTTAD TILL 6/6 1500 •• 1800 SIS P04 - Assyriska/Öxnehaga (flyttad från 3/6) ••1700–1830 SIS P04 UTGÅR 1700–1830 SIS P07/08 ••1700–1830 SIS F07 UTGÅR

3/6
••1100–1200 SIS Herr

1200 SIS P03 9-m - Bredaryd Lanna IK

1000 SIS P07 - Gränna 2

••1200 SIS P06 - Anderstorps IF grön OBS! FLYTTAD till 1/6



••1330 SIS P04 - Assyriska/Öxnehaga OBS! FLYTTAD till 2/6

     

4/6
Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer


1700 SIS Utv - Skeppshults BK
Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer
5–11 juni 2017 – vecka 23
Datum
v
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

5/6
1830–2000 SIS U-man   ••17.00-18.30 SIS P06 OBS! Utgår

18.30-20.00 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
••1900–2000 SIS F05/06 OBS! Utgår
••1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011 OBS! Utgår

1800–1900 SIS F08 OBS! Utgår
Ti
6/6
••1500 SIS F02 9-m - Ölmstad/Vista FLYTTAD FRÅN 2/6
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
7/6
1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Dam - SGoIF/RÅS LB U (9-m)
  1700–1830 SIS P06
•1830–2000 SIS P04 varannan onsdag från 10/5
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
8/6
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
1830 SIS F04 - Ölmstad/Vista 1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
9/6
••1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 ••1700–1830 SIS F07 UTGÅR

10/6
         

11/6
Lagamilen Lagamilen Lagamilen Lagamilen Lagamilen
12–18 juni 2017 – vecka 24
Datum
v
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

12/6
1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Dam - Hillerstorp
••1830 SIS F04 - Ölmstad/Vista 17.00-18.30 SIS P06
18.30-20.00 SIS F04
••1700–1800 SIS P05 UTGÅR
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
••1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
13/6

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
14/6
1830–2000 SIS U-man

1900 SIS Herr - Torpa FF
1830 SIS F05 - Hillerstorp

••1900 SIS P05 - Burseryd FLYTTAD FRÅN 18/6
••1700–1830 SIS P06 UTGÅR
••1700–1830 SIS F07
•1830–2000 SIS P04 udda veckor från 10/5
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
15/6
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 1730–1830 SIS F09/10
Fr
16/6
••1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08 ••1700–1830 SIS F07 UTGÅR

17/6
  1000 SIS P07 - Råslätt röd      

18/6
1900 SIS F02 9-m - Mullsjö 9-m A-plan 1400 SIS P04 - Gränna

••1600 SIS P05 - Burseryd Flyttad till 14/6

1600 SIS F07 - Gnosjö
     

19–25 juni 2017 – vecka 25
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

19/6
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte

1830–2000 SIS U-man
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte 13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
••17.00-18.30 SIS P06 UTGÅR
••1830-2000 SIS F04 UTGÅR
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
••1700–1800 SIS P05 OBS! Utgår
••1800–1900 SIS F07 OBS! Utgår
••1900–2000 SIS F05/06 OBS! Utgår
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte

••1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
20/6
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte 13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
••1700–1830 SIS P04 UTGÅR
1830–1930 SIS P07/08

13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
••1800–1830 SIS P07/08 UTGÅR
On
21/6
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte

1830–2000 SIS U-man

13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte 13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
1700–1830 SIS P06
•1830–2000 SIS P04 udda veckor från 10/5 UTGÅR VECKA 25
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
••1700–1830 SIS P05 UTGÅR
••1830–2000 SIS F07 UTGÅR
13.00–16.00 Landslagets fotbollsskola (omklädningsrum behövs inte
1700–1800 SIS P09
••1800–1900 SIS F08 UTGÅR
To
22/6
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
••1830–2000 SIS F05/06 OBS! Utgår
••1830-2000 SIS F04 UTGÅR ••1730–1830 SIS F09/10 UTGÅR
Fr
23/6
    1700–1830 SIS P04 ••1700–1830 SIS P07/08 UTGÅR ••1700–1830 SIS F07 UTGÅR

24/6
         

25/6
1800 SIS P03 9-m - RefteleÅs 9-m A-plan
     

 

26 juni - 2 juli 2017 – vecka 26
Datum
v
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

26/6
1830–2000 SIS U-man
1900 SIS Herr - Aledal
  17.00-18.30 SIS P06
••1830-2000 SIS F04 UTGÅR
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1830–2000 SIS F05/06
••1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
27/6

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
••1830–1930 SIS P07/08 UTGÅR

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
••1800–1830 SIS P07/08 UTGÅR
On
28/6
1830–2000 SIS U-man

  1700–1830 SIS P06
•1830–2000 SIS P04 udda veckor från 10/5
1700–1830 SIS P05
••1830–2000 SIS F07 UTGÅR
1700–1800 SIS P09
••1800–1900 SIS F08 UTGÅR
To
29/6
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
TISDAGAR SOMMARLOV MED UC/UG 1700–1830 SIS P03
••1830–2000 SIS F05/06 UTGÅR
••1830-2000 SIS F04 UTGÅR 1730–1830 SIS F09/10
Fr
30/6
••1700 SIS F02 9-m - Landsbro 9-m OBS! Flyttad från 21/5. OBS! Kommer att flyttas igen – till hösten   1700–1830 SIS P04 ••1700–1830 SIS P07/08 UTGÅR ••1700–1830 SIS F07 UTGÅR

1/7
         

2/7
 
     
31/7 – 6/8 2017 – vecka 31
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

31/7
1830–2000 SIS U-man       ••1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011
Ti
1/8

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
••1700–1800 F04 (Höststart)

1800–1830 SIS P07/08
On
2/8
1830–2000 SIS U-man

1700–1830 SIS F07
••1600–1730 SIS P04
   
To
3/8
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan. Använder planen även torsdag   1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F04  
Fr
4/8
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan   ••1700–1830 SIS P04
••1700–1830 SIS P07/08 (Höststart)
••1700–1830 SIS U-man
••1800–1930 SIS Dam UTGÅR
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan

5/8
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan   B-planen är avstängd i stort stt
••1630–1830 SIS Dam UTGÅR
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan

6/8
SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan

••1700 SIS Utv - GIS/Kabul flyttad till onsdag 23/8 kl 19.00
OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum. Start söndag 1800 cirka
B-planen är avstängd SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan SM Schäferhundar fredag-söndag alla planer förutom B-plan
7–13/8 2017 – vecka 32
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

7/8
1830–2000 SIS U-man OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum 1700–1830 SIS P06 (Höststart

1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05 (Höststart)

1800–1900 SIS F07 (Höststart)

••1900–2000 SIS F05/06 (OBS! UTGÅR)
 
Ti
8/8

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum 1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08 (Höststart)

••1700–1830 SIS P03 UTGÅR
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
9/8
1830–2000 SIS U-man

OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum 1700–1830 SIS P06
1700–1830 SIS F07
1830–2000 SIS P04 udda veckor från 10/5
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09 (Höststart)
To
10/8
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum 1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06 (Höststart)
1830–2000 SIS F04  
Fr
11/8
1700–1830 SIS U.man OBS! Ishockeyskola söndag-fredag och därmed färre omklädningsrum 1700–1830 SIS P04
••1800–1930 SIS Dam
••1530–1700 SIS P07/08

12/8
••1000–1200 SIS Dam        

13/8
1600 SIS F02 9-m - Hultsjö Atom 1100 SIS F05 - Waggeryd
1730 SIS F04 - Hallby 2
1900 SIS P04 - Nässjö 3

     
14–20/8 2017 – vecka 33
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

14/8
1830–2000 SIS U-man 1900 SIS F04 - Lekeryd-Svarttorp 1700–1830 SIS P06
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07

1800–1900 SIS F08 (Höststart)
••1900–2000 SIS F05/06
Ti
15/8

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
16/8
1830–2000 SIS U-man

1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
17/8
1845 SIS Herr - Bottnaryd
1830 SIS F05- Smålandsstenar
1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04
••1830–2000 SIS Dam OBS!
1800–1900 SIS F09/10 (Höststart)
Fr
18/8
1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

19/8
         

20/8
1500 SIS P03 9-m - Värnamo Södra 2

1700 SIS Utv - Hillerstorp (9-m)
1600 SIS P05 - Gnosjö

1800 SIS F07 - IFK Värnamo

••10–13 poolspel F 08–09. 2 omklädningsrum   ••10–13 poolspel F 08–09. 2 omklädningsrum
21–27/8 2017 – vecka 34
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

21/8
1830–2000 SIS U-man 1800 SIS F07- Anderstorp 1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1700–1800 SIS Fotbollskola födda 2011 (höststart)

1800–1900 SIS F08
Ti
22/8

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
23/8
••1830 SIS Utv - GIS/Kabul flyttad från 6/8

????? SIS P05 - Forsheda

1830 SIS F05- Skeppshults komb.
1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
24/8
1730–1900 SIS Herr

1830 SIS F02 9-m - Landsbro 9-m
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
••1830–2000 SIS Dam
1830–2000 SIS F04 ••1700–1800 SIS P10
1800–1900 SIS F09/10
Fr
25/8
1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

26/8
1000 SIS F02 9-m - Vrigstad 9-m

••1500 SIS P03 9-m - Smålandsstenar OBS! Flyttad till 27/8
1200 SIS P04- Norrahammars IK
     

27/8
Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer

••1700 SIS P03 9-m - Smålandsstenar FLYTTAD FRÅN 26/8

Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer

Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer Utbildningsläger 0800-1600 Alla planer
28/8 – 3/9 2017 – vecka 35
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

28/8
1815 SIS Herr - Barnarp   1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS F04
1830–2000 SIS U-man
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1715–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
29/8

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
30/8
1830–2000 SIS U-man

1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
••1830–2000 SIS F07 UTGÅR TRÄNAR MED F 05/06 I MORGON
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
31/8
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
••1830–2000 SIS F05/06 + F07
1830–2000 SIS F04 ••1700–1800 SIS P10
1800–1900 SIS F09/10
Fr
1/9
1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

2/9
1500 SIS Dam - Hamneda 1000 SIS P07 - Bankeryd
     

3/9
1700 SIS Utv - Peking (9-m) 1500 SIS - P06 RefteleÅs

     
4–10/9 2017 – vecka 36
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

4/9
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1715–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
5/9
••0800–1500 Friidrottsdag skolan Jessica Å
1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
6/9
1830–2000 SIS U-man

1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
••1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
••1800–1900 SIS F08 UTGÅR
To
7/9
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
1830 SIS F05- Gislaveds IS 1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS
1830–2000 SIS F04 ••1700–1800 SIS P10
1800–1900 SIS F09/10
Fr
8/9
1700–1830 SIS U.man 1800 SIS P04- Mullsjö 1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

9/9
         

10/9
1200 SIS P03 9-m - Rydaholm/Horda/Bor

••
1400 SIS F02 9-m - Eksjö 9-m OBS! SKA SPELAS SENARE DATUM

1300 SIS F04 - Tenhult

1500 SIS P05- Bor

1600 SIS F07- Smålandsstenar


     
11–17/9 2017 – vecka 37
Datum
v
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

11/9
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05
1800–1900 SIS F07
1900–2000 SIS F05/06
1715–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
12/9

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS U-man
1800–1830 SIS P07/08
On
13/9
1830–2000 SIS U-man

1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
1830–2000 SIS F07
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
14/9
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
1830–2000 SIS F05/06
1830–2000 SIS F04 ••1700–1800 SIS P10
1800–1900 SIS F09/10
Fr
15/9
1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

16/9
  1000 SIS P07- Husqvarna FF röd      

17/9
1300 SIS Herr - Wallgårda

1500 SIS P03 9-m - Burseryd
1600 SIS F07- Gislaveds IS

1600 SIS P05 - Gislaveds IS vit

     
18–24/9 2017 – vecka 38
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

18/9
1830–2000 SIS U-man   1700–1830 SIS P06
1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05
••1800–1900 SIS F07 UTGÅR
1900–2000 SIS F05/06
1715–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
19/9
••1800 P03 - Smålandsstenar

  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

••1830–2000 SIS Herr

••1700–1830 SIS P03 till A-plan??
••1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS U-man
••1700–1800 F 02/03 UTGÅR

1800–1830 SIS P07/08
On
20/9
1830–2000 SIS U-man

••1800 SIS P06- Gislaveds IS röd FLYTTAD FRÅN 24/9 ••1700–1830 SIS P06 UTGÅR
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05
••1830–2000 SIS F07 (UTGÅR)
1700–1800 SIS P09
1800–1900 SIS F08
To
21/9
1730–1900 SIS Herr
1830–2000 SIS Dam
  1700–1830 SIS P03
••1830–2000 SIS F05/06. Säsongens sista träning
••1730–1830 SIS F07 - sista träningen för säsongen
1830–2000 SIS F04
••1700–1800 SIS P10
••1800–1900 SIS F09/10 UTGÅR
Fr
22/9
1700–1830 SIS U.man ••1730 SIS P04- Hovslätt - flyttad från24/9 1700–1830 SIS P04 1700–1830 SIS P07/08

23/9
1500 SIS Dam - Hestra/Grimsås        

24/9
••1500 SIS F02 9-m - Gnosjö WO till Gnosjö

1700 SIS Utv- Västboås
••0900–1400 Poolspel P08 4 OMKLÄDNINGSRUM BEHÖVS

••
1400 SIS P04- Hovsslätt - spelas 22/9 1730

••1600 SIS P06- Gislaveds IS röd FLYTTAS TILL 20/9

     
25/9 – 1/10 2017 – vecka 39
Datum
A–plan (vid löparbanorna) Omklädningsrum inom parentes B–plan matcher
Omklädningsrum inom parentes
B–plan träning SÖDRA
Omklädningsrum inom patentes
B–plan träning NORRA
Omklädningsrum inom patentes
C–plan (norr om tennisbanorna) Omklädningsrum inom patentes

25/9
1830–2000 SIS U-man   ••1700–1830 SIS P06 UTGÅR
1830–2000 SIS F04
1700–1800 SIS P05
••1900–2000 SIS F05/06 UTGÅR
1715–1800 SIS Fotbollskola födda 2011

1800–1900 SIS F08
Ti
26/9

1730–1900 SIS Dam
1830–2000 SIS Herr
  1700–1830 SIS P04
1830–1930 SIS P07/08

••1700–1830 SIS P03 UTGÅR
1830–2000 SIS U-man
••1800–1830 SIS P07/08 UTGÅR
On
27/9
1830–2000 SIS U-man

••1700–1830 SIS P06 UTGÅR
1830–2000 SIS P04 udda veckor
1700–1830 SIS P05 1700–1800 SIS P09
••1800–1900 SIS F08 UTGÅR
To
28/9
••1730–1900 SIS Herr TILL B-planen
••1830–2000 SIS Dam TILL B-planen

••1800 SIS P03 match
••1700-1830 SIS P07-08 föräldrarmatch ••1700–1830 SIS P03 UTGÅR
••1830–2000 SIS F05/06 UTGÅR

••1730–1900 SIS Herr
••1830–2000 SIS Dam
1830–2000 SIS F04 ••1700–1800 SIS P10
••1800–1900 SIS F09/10 UTGÅR
Fr
29/9
1700–1830 SIS U.man   1700–1830 SIS P04 ••1700–1830 SIS P07/08 UTGÅR

30/9
         

1/10
1200 SIS Herr - Tord FC
1500 SIS F04- Bankeryd 2
     

 

Höstens alla matcher:

2017-08-06
1700 SIS Utv - GIS/Kabul

2017-08-13
1100 SIS F05 - Waggeryd
1600 SIS F02 9-m - Hultsjö Atom
1730 SIS F04 - Hallby 2
1900 SIS P04 - Nässjö 3

2017-08-14
1900 SIS F04 - Lekeryd-Svarttorp

2017-08-17
1830 SIS F05- Smålandsstenar
1845 SIS Herr - Bottnaryd

2017-08-20
1500 SIS P03 9-m - Värnamo Södra 2
1600 SIS P05 - Gnosjö
1700 SIS Utv - Hillerstorp (9-m)
1800 SIS F07 - IFK Värnamo

2017-08-21
1800 SIS F07- Anderstorp

2017-08-23
????? SIS P05 - Forsheda
1830 SIS F05- Skeppshults komb.

2017-08-24
1830 SIS F02 9-m - Landsbro 9-m

2017-08-26
1000 SIS F02 9-m - Vrigstad 9-m
1200 SIS P04- Norrahammars IK
1500 SIS P03 9-m - Smålandsstenar

2017-08-28
1815 SIS Herr - Barnarp

2017-09-02
1000 SIS P07 - Bankeryd
1500 SIS Dam - Hamneda

2017-09-03
1500 SIS - P06 RefteleÅs
1700 SIS Utv - Peking (9-m)

2017-09-07
1830 SIS F05- Gislaveds IS

2017-09-08
1800 SIS P04- Mullsjö

2017-09-10
1200 SIS P03 9-m - Rydaholm/Horda/Bor
1300 SIS F04 - Tenhult
1400 SIS F02 9-m - Eksjö 9-m
1500 SIS P05- Bor
1600 SIS F07- Smålandsstenar

2017-09-16
1000 SIS P07- Husqvarna FF röd

2017-09-17
1300 SIS Herr - Wallgårda
1500 SIS P03 9-m - Burseryd
1600 SIS F07- Gislaveds IS
1600 SIS P05 - Gislaveds IS vit

2017-09-23
1500 SIS Dam - Hestra/Grimsås

2017-09-24
1400 SIS P04- Hovslätt
1500 SIS F02 9-m - Gnosjö
1600 SIS P06- Gislaveds IS röd
1700 SIS Utv- Västboås

2017-10-01
1200 SIS Herr - Tord FC
1500 SIS F04- Bankeryds SK 2

••••••••••••••••••


TISDAGAR SOMMARLOV MED UC/UG

•1830–2000 SIS P04 varannan onsdag från 10/5

 

4/6 och 27/8 Fotbollsläger SIS o Smålands Fotbollförbund